Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Komisja Europejska zamknęła dochodzenie przeciwko Polsce ws. gier hazardowych

Komisja Europejska uznaje prawo państw członkowskich do ograniczenia usług hazardowych

 

7 grudnia 2017 r. w Brukseli zapadł wyrok odnośnie gier hazardowych. Poinformowano o zamknięciu postępowania m.in. wobec Polski dotyczącego ograniczeń w świadczeniu usług na rynku gier hazardowych.Bruksela odstępuje od promowania jednolitego rynku w tym obszarze. Komisja podjęła w czwartek decyzję dotyczącą innych państw unijnych, uznając, że mają one prawo do ograniczania usług w zakresie gier hazardowych.

Od samego początku Komisja Junckera koncentruje się na priorytetach politycznych i intensywnie je realizuje. Takie podejście polityczne znajduje również odzwierciedlenie w rozpatrywaniu przez Komisję spraw o naruszenie.

Komunikat “Prawo UE: lepsze wyniki dzięki lepszemu zastosowaniu” określa podejście Komisji do priorytetowego traktowania spraw w sposób strategiczny, starannie analizując różne zaangażowane interesy publiczne i prywatne. W tym kontekście Komisja podjęła dziś decyzję o zamknięciu postępowań w sprawie gier hazardowych oferowanych w internecie i rozpatrzenia stosownych skarg przeciwko kilku państwom członkowskim.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wielokrotnie uznawał prawo państw członkowskich do ograniczenia w razie konieczności usług hazardowych. Miało to być stosowane w celu ochrony celów interesu publicznego, takich jak ochrona nieletnich, walka z uzależnieniem od hazardu oraz zwalczanie nieprawidłowości i nadużyć finansowych.

Komisja odnotowuje starania państw członkowskich mające na celu modernizację ich przepisów prawnych dotyczących hazardu online, ukierunkowanie popytu obywateli na hazard z nieuregulowanej oferty na autoryzowane i nadzorowane strony internetowe. A zarazem powstają próby dotyczące konieczności płacenia podatków związanych z hazardem online. Komisja, mając to na uwadze, stwierdza iż nie jest priorytetem, aby wykorzystywała ona swoje uprawnienia w zakresie naruszenia w celu promowania jednolitego rynku UE w dziedzinie usług hazardowych online. Komisja będzie nadal wspierać państwa członkowskie w ich wysiłkach zmierzających do zmian krajowych ram prawnych dotyczących hazardu online i ułatwienia współpracy między krajowymi organami regulującymi hazard.

“Komisja dostrzega starania państw członkowskich na rzecz modernizacji ram prawnych dotyczących gier hazardowych online, przekierowania popytu z nieuregulowanej oferty internetowych gier hazardowych na witryny mające zezwolenie i podlegające nadzorowi oraz dopilnowania, by operatorzy płacili podatki” – podkreślono w komunikacie.

Komisja uważa, że skargi w sektorze gier hazardowych mogą być skuteczniej rozwiązywane przez sądy krajowe również w świetle licznych wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie krajowych przepisów dotyczących hazardu. Skarżący są zatem zachęcani do korzystania z krajowych środków odwoławczych, w przypadku problemów z prawem UE w sektorze gier hazardowych. Państwa członkowskie są więc niezależne w zakresie organizacji usług hazardowych, w tym w ustalaniu poziomu opodatkowania, pod warunkiem przestrzegania podstawowych swobód określonych w traktacie. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej pomógł wyjaśnić, które ograniczenia zasad jednolitego rynku mogą być uzasadnione w świetle celów polityki publicznej, takich jak ochrona konsumentów i nieletnich w dziedzinie gier hazardowych.

Komisja wspiera państwa członkowskie w ich wysiłkach zmierzających do zwalczania niedozwolonego hazardu, ochrony wrażliwych obywateli i zapobiegania podobnym nielegalnym działaniom. Po komunikacie w sprawie gier hazardowych online z 2012 r. Komisja uruchomiła szereg inicjatyw, w tym na przykład zalecenia dotyczące ochrony konsumentów i reklamy w sektorze gier hazardowych online, zachęcała do wzmożonej współpracy administracyjnej i powołała grupę ekspertów ds. Gier hazardowych w EOG. Ponadto w sektorze gier hazardowych obowiązują przepisy UE w obszarach takich jak przeciwdziałanie praniu pieniędzy.


Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu): 801 889 880(czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis LegalnyBukmacher.com,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
  • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
  • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
  • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
  • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
  • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
  • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
  • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
  • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
  • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
  • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
  • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
  • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
  • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
  • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
  • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
  • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
  • Noblebet licencja nr PS4.6831.28.2017
Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem Korzystając z serwisu Legalny Bukmacher godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Legalny Bukmacher są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.