Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Jarosław Kaczyński: Należy radykalnie ograniczyć hazard w Polsce

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na temat ustawy hazardowej:

(Należy) radykalnie ograniczyć hazard w Polsce. Idealne byłoby całkowite jego zakazanie a jeśli by uznać że to niemożliwe to ograniczenie. Takie bardzo poważne ograniczenie jest rzeczą dobra,pozyteczną społecznie. Ludzie,bardzo często ludzie młodzi,są w istocie okradani,chyba trzeba uzyć takiego słowa. Przez tych którzy prowadzą różengo rodzaju gry hazardowe. Trzeba z tym skończyć.

Znowelizowana ustawa przewiduje także kary dla uczestniczących w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, Grzywny mogą wynosić do 120 stawek dziennych (od 185 zł do nawet 37 000 złotych)

> Sprawdź aktualną listę legalnych bukmacherów w Polsce

Z nowelizacji ustawy cieszą się legalni bukmacherzy i liczą na to,że w momencie blokady zagranicznych bukmacherów (od 1 lipca 2017r.) to liczba zakładów u bukmacherów z polską licencją znacząco wzrośnie. Niestety typowanie w polskich zakłądach sportowych stanie się mniej opłacalne gdyż obstawianie obarczone jest 12% podatkiem (zobacz poniższą grafikę).

 

W związku z wejściem nowej ustawy hazardowej,wielu znanych,zagranicznych bukmacherów postanowiło wycofać się z polskiego rynku, m.in. lider Bet365, Betfair czy też William Hill. Prezes STS Mateusz Juroszek tłumaczy to w wypowiedzi dla „Pulsu Biznesu” następującymi słowami:

„Pierwsza fala opuszczania rynku przez zagranicznych bukmacherów ma większy związek z prawem brytyjskim niż polskim — po prostu firmy, które nie chcą ryzykować utratą licencji w Wielkiej Brytanii, nie mogą teraz prowadzić działalności w Polsce. Tym, którzy mają licencję np. na Malcie, to jednak nie przeszkadza”. Część firm postanowiło poczekać do lipca, aby sprawdzić skuteczność rejestru prowadzonego przez resort finansów.

Nowa ustawa przewiduje, że urządzający zakłady wzajemne bez zezwolenia będzie podlegał karze w wysokości ok. 1,9 mln zł. W resorcie finansów powstaj rejestr domen oferujących gry hazardowe niezgodnie z polskimi przepisami. Od 1 lipca br. takie strony będą blokowane. Zacznie też obowiązywać zakaz udostępniania usług płatniczych dla organizatorów tego typu gier.

CO GROZI TYPEROWI Z POLSKI,ZA GRĘ W NIELEGALNYCH ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH?

Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego (K.k.s.) – kto na terytorium RP uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Czyn ten stanowi przestępstwo skarbowe.

Przez pojęcie „uczestniczyć na terytorium RP” rozumie się fizyczną obecność grającego podczas dokonywania czynności związanych z uczestnictwem, tj. podczas korzystania z Internetu w celu obstawiania wyników meczów (łatwo to sprawdzić po numerze IP).

„ART. 89. 1. KARZE PIENIĘŻNEJ PODLEGA:

  1. urządzający gry hazardowe bez koncesji, bez zezwolenia lub bez dokonania wymaganego zgłoszenia;
  2.  urządzający gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia, który narusza warunki zatwierdzonego regulaminu, udzielonej koncesji, udzielonego zezwolenia lub dokonanego zgłoszenia lub prowadzi gry na automatach do gier, urządzeniu losującym lub urządzeniach do gier bez wymaganej rejestracji automatu do gier, urządzenia losującego lub urządzenia do gry;
  3.  posiadacz zależny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa;
  4.  posiadacz samoistny lokalu, w którym znajdują się niezarejestrowane automaty do gier i w którym prowadzona jest działalność gastronomiczna, handlowa lub usługowa, o ile lokal nie jest przedmiotem posiadania zależnego;
  5.  dostawca usług płatniczych, który nie przestrzega zakazu, o którym mowa w art. 15g;
  6.  uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia;
  7. przedsiębiorca telekomunikacyjny, który nie wypełnił obowiązków wynikających z art. 15f ust. 5;
  8. urządzający grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa.

art. 107 § 2. Kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze hazardowej,
podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

Przy okazji warto też zwrócić uwagę na zmniejszenie sankcji za udział w zagranicznej grze losowej lub zakładzie wzajemnym (art. 107 kks) — czyli np. udziale w grze hazardowej organizowanej przez internet. Wcześniej za „dopuszczenie się takiej ohydnej zbrodni” można było dostać nawet 3 lata pozbawienia wolności i grzywnę do 720 stawek dziennych. Po zmianach grozić za to będzie grzywna w wysokości do 120 stawek dziennych (art. 23 par. 3 kks: stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystukrotności”). Grzywna za wykroczenie skarbowe może wynieść od 185 złotych do… 37000 złotych

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021