Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Już jutro blisko 500 zakazanych przez władze w Polsce stron zostanie zablokowanych

Już od jutra zacznie działać rejestr stron zakazanych, będący elementem nowej ustawy hazardowej. ( Legalni bukmacherzy < sprawdź aktualną listę )

Nakazuje ona dostawcom internetu blokowanie stron prowadzonych przez nielegalne kasyna. Na razie na liście znalazło się blisko 500 domen. Ministerstwo Finansów liczy na to, że dzięki zablokowaniu nielegalnych operatorów, wzrośnie zainteresowanie ofertą tych, którzy w Polsce płacą podatki. A co o nowej ustawie myślą sami zainteresowani? Czy legalni bukmacherzy mpgą w końcu konkurować na równych prawach? Przeczytaj felieton Adama Lamentowicza, prezesa zarządu Totolotek SA.

LISTA LEGALNYCH BUKMACHERÓW INTERNETOWYCH W POLSCE 2017

Bukmacher Bonus Strona www
TotoLotek 100% do 700 PLN + 20 zł za darmo totolotek.pl
FORBET 50% do 650 PLN iforbet.pl
FORTUNA 110 PLN Zakład bez ryzyka + 400 PLN efortuna.pl
LVBET powitany bonus do 1000 PLN lvbet.pl
MILENIUM 50% do 500 PLN milenium.pl
StS 100% do 500 PLN sts.pl
E-TOTO 100% do 500 PLN etoto.pl

Rodzima branża zakładów bukmacherskich od lat zmaga się z nieuczciwą konkurencją w sieci. Do niedawna, podmioty działające spoza Polski i poza polską jurysdykcją zajmowały większą część internetowego rynku. Dzięki nowym przepisom ustawy o grach hazardowych polscy gracze zyskają dostęp wyłącznie do legalnej oferty. Od 1 lipca br. dostawcy internetu – pod karą grzywny do 250 tys. zł – będą blokować dostęp do niezarejestrowanych w Polsce domen.

Dlaczego zmiany są potrzebne?

Rzadko zdarza się sytuacja, w której rodzimy rynek wręcz wyklucza rodzime podmioty gospodarcze. Jednak wysyp nielegalnych zakładów bukmacherskich online spowodował, że polski rynek został w 90 proc. opanowany przez firmy zagraniczne. Nie rejestrują one swojej działalności w Polsce i nie płacą u nas podatków. Nic więc dziwnego, że sytuacja ta wymagała radykalnych rozwiązań. Dlatego uznaniem należy przyjąć nowelizację ustawy o grach hazardowych, która całościowo reguluje legalny hazard w sieci, zarówno od strony prawnej, jak i technicznej.

Zakazane rewiry bez dostępu

Najprostszym wyjściem jest skierowanie graczy wyłącznie do legalnie działających serwisów internetowych. Dlatego nowe przepisy wprowadzają rejestr domen zakazanych, do których dostęp będzie z mocy prawa zablokowany. Rejestr prowadzi minister finansów, i to od jego decyzji zależy czy dana strona internetowa zostanie do niego wpisana. Dzięki automatycznej wymianie informacji z dostawcami Internetu i operatorami usług płatniczych, zarówno dostęp do takiej strony, jak i możliwość dokonywania poprzez nią płatności zostaną zablokowane. Przyjrzyjmy się więc, czy rejestr domen zakazanych będzie lekiem na nielegalny hazard w sieci.

Adam Lamentowicz, prezes zarządu Totolotek SA

Rejestr – jak to działa?

Rejestr zakazanych domen jest jawny i dostępny dla każdego (https://hazard.mf.gov.pl/), dzięki czemu będzie można natychmiast zweryfikować czy mamy do czynienia z legalną stroną internetową. Minister finansów podejmie decyzję o wpisie do rejestru jeżeli podmiot zarządzający domeną nie ma zezwolenia na prowadzenie gier hazardowych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, zwłaszcza jeżeli udostępnia strony internetowe w języku polskim i reklamuje je w Polsce. W konsekwencji, dostawcy Internetu będą zobowiązani do zablokowania dostępu do takiej strony w ciągu 48 godzin od pojawienia się jej w rejestrze. Z kolei operatorzy płatności zablokują możliwość dokonywania transakcji na rzecz właścicieli tych domen w ciągu 30 dni od wpisania ich do rejestru. Brak blokady może skończyć się dla tych podmiotów grzywną do 250 tys. zł.

Co czeka graczy?

Gracz, który wejdzie na zakazaną domenę ujrzy komunikat o blokadzie i zostanie skierowany do prowadzonej przez Ministerstwo Finansów listy legalnie działających podmiotów. Jednocześnie zostanie pouczony o odpowiedzialności karno-skarbowej za uczestnictwo w nielegalnie organizowanych grach. Ponadto, wprowadzono rozwiązania, których celem jest skuteczniejsza ochrona graczy. Będzie on musiał m.in. potwierdzić pełnoletniość, a także obowiązkowo zarejestrować się przed rozpoczęciem gry. Niewykluczone, że dla wielu polskich graczy będzie to pierwszy kontakt z legalną ofertą zakładów bukmacherskich.

Wpis do rejestru nie na wieczność

Podmioty, które ich zdaniem niesłusznie znalazły się w rejestrze domen zakazanych, mogą  – w ciągu dwóch miesięcy od dokonania wpisu – odwołać się od decyzji ministra finansów. Jeżeli decyzja zostanie podtrzymana, zainteresowani mają możliwość skorzystania z drogi sądowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi postępowania przed sądami administracyjnymi. Pozwala to przedsiębiorcom chronić swoje prawa i tym samym działać w przewidywalnym otoczeniu prawnym.

Podsumowanie

Zawsze istnieją obawy, że rzeczywistość wyprzedzi prawo. Nie zwalnia to jednak ustawodawcy od wysiłku na rzecz budowania stabilnego ładu prawnego. Cieszy więc fakt, że wysiłek ten został podjęty. Blokowanie domen internetowych oferujących nielegalne gry hazardowe z pewnością nie będzie samo w sobie remedium na bolączki branży. Oferuje to jednak bezpiecznie warunki do korzystania z legalnej oferty bukmacherskiej w sieci. Jednocześnie, wprowadzi jasne zasady dla tych podmiotów, które chcą walczyć fair o sportowe emocje polskich graczy.

Adam Lamentowicz, prezes zarządu Totolotek SA

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021