Jarosław Gowin w Radio Zet – obietnica Jarosława Kaczyńskiego, że PiS poprze model duński

Jarosław Gowin podczas dzisiejszej audycji w Radio Zet, którą poprowadził Konrad Piasecki potwierdzi,że nowa ustawa hazardowa będzie funkcjonować podobnie do tej obowiązującej w Danii. Tym samym potwierdzają się „przecieki” Jakuba Suszki, który już w piątek informował nas o nieoczekiwanym przełomie.

 

Jeden z słuchaczy audycji zadał pytanie dotyczące ustawy hazardowej na które wicepremier Jarosław Gowin odpowiedział następująco –

„Czekamy na notyfikację z Brukseli. W momencie gdy ta notyfikacja się pojawi, w Sejmie zgłosimy poprawki przygotowane przez „Polskę Razem” zaakceptowane, poparte wręcz przez ministra Morawieckiego. Jestem przekonany, że ostatecznie rozwiązania będą zbliżone do modelu duńskiego i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Mamy obietnice Jarosława Kaczyńskiego, że PiS te rozwiązania poprze”.

Prowadzący audycje dopytywał swojego gościa o to jak wygląda model duński. „Model duński jest generalnie rzecz biorąc bardzo liberalny, czyli są to takie rozwiązania, które od wielu lat popierają chociażby gracze sportowego pokera. Swoją drogą jest to bardzo ciekawe środowisko. Zetknąłem się z tym środowiskiem po raz pierwszy wtedy, kiedy zaczęliśmy przygotowywać swoje rozwiązania. Bardzo ciekawi, inteligentni, nonkonformistyczni ludzie”.

Przypominamy, że w piątek Jakub Suszka na łamach swojego bloga umieśścił fragmenty rozmowy z osobą zbliżoną do rządowej koalicji. 

,,Nie będzie monopolu państwa [na pokera online]” (…) „Podobno do gry wróciła ta część nowelizacji ustawy hazardowej, którą kilka miesięcy temu zaproponował Jarosław Gowin (zarówno w kwestii pokera online, jak i zakładów bukmacherskich), a która ostatecznie nie znalazła się w projekcie rządowym. Podobno rozwiązania wicepremiera Gowina, wsparło troje ważnych ministrów. Z tego, co mi powiedziano, powyższe propozycje zostały wysłane do Komisji Europejskiej. Wicepremier Gowin mówi z całą pewnością, że jest większość na to, żeby obudowa była z projektu Szałamachy, a jeśli chodzi o pokera i zakłady bukmacherskie, to żeby przeszło to w formie, jakiej on zaproponował.”

 

Zródło: RadioZET , Pokerbreak.net

 

Model Duński a sponsoring sportowy

Ustawa hazardowa w Danii zezwala na zawieranie umów sponsoringowych pomiędzy licencjonowanymi operatorami a duńskimi ligami i drużynami sportowymi.Według ostatnich informacji duńskiego regulatora na początku 2016 roku licencje na działanie na rynku hazardu posiadało 28 operatorów (26 licencji na kasyna online, 15 licencji za zakłady bukmacherskie) Przykład: Przez trzy lata Unibet był sponsorem czołowych drużyn ligi piłkarskiej. Wartość umowy z F.C. København opiewała na około 11,76 mln zł, z FC Midtjylland na około 5,6 mln zł. Od 2011 roku sponsorem tytularnym drugiej ligi piłkarskiej jest firma bukmacherska (kolejno Betsafe, Nordicbet i obecnie Bet25.dk, które jest także sponsorem Brøndby IF)

Krzysztof Prencina

Pasjonat rynku bukmacherskiego w Polsce i na świecie. W serwisie LegalnyBukmacher.com oprócz podstawowej wiedzy teoretycznej niezbędnej początkującym, podzielę się z Wami swoim doświadczeniem typera, praktyczna wiedza i przemyśleniami na temat działających firm bukmacherskich. Legalnych ale też i z szarej strefy. Adres mailowy: kontakt@legalnybukmacher.com

Recent Posts

Zapowiedź 9. kolejki Fortuna 1 Ligi 2021/22

Kontynuujemy maraton z Fortuna 1 Ligą! Bo ekscytujących środzie oraz czwartku nadszedł czas na kolejne…

1 tydzień ago

W Betfan Polska już wygrała ze Słowenią

W weekend czekają nas także wielkie siatkarskie emocje – biało-czerwoni powalczą o grę w finale…

1 tydzień ago

Betfan płaci 10 zł za każdego gola Messiego

Już w niedzielę kibice w Paryżu powinni doczekać się upragnionego występu Leo Messiego przed własną…

1 tydzień ago

Superbet płaci Extra 70 PLN za gola Leo Messi w meczu PSG – Lyon

70 zł za każdego gola Leo Messiego w meczu PSG – Olympique Lyon! Załóż konto w…

1 tydzień ago

FAME MMA 11: Fight Club – trailer

2 października w Arena Gliwice odbędzie się największe wydarzenie sportowo-rozrywkowe w Polsce. Gwiazdy sportu, YouTube’a,…

1 tydzień ago

Obstawiaj Premier League i odbierz Freebet w Fuksiarz PL

Premier League jest uznawana przez wielu sympatyków piłki nożnej za najlepszą ligę na świecie. Ogromną popularnością…

1 tydzień ago