Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Jarosław Gowin w Radio Zet – obietnica Jarosława Kaczyńskiego, że PiS poprze model duński

Jarosław Gowin podczas dzisiejszej audycji w Radio Zet, którą poprowadził Konrad Piasecki potwierdzi,że nowa ustawa hazardowa będzie funkcjonować podobnie do tej obowiązującej w Danii. Tym samym potwierdzają się „przecieki” Jakuba Suszki, który już w piątek informował nas o nieoczekiwanym przełomie.

 

Jeden z słuchaczy audycji zadał pytanie dotyczące ustawy hazardowej na które wicepremier Jarosław Gowin odpowiedział następująco –

„Czekamy na notyfikację z Brukseli. W momencie gdy ta notyfikacja się pojawi, w Sejmie zgłosimy poprawki przygotowane przez „Polskę Razem” zaakceptowane, poparte wręcz przez ministra Morawieckiego. Jestem przekonany, że ostatecznie rozwiązania będą zbliżone do modelu duńskiego i mówię to z pełną odpowiedzialnością. Mamy obietnice Jarosława Kaczyńskiego, że PiS te rozwiązania poprze”.

Prowadzący audycje dopytywał swojego gościa o to jak wygląda model duński. „Model duński jest generalnie rzecz biorąc bardzo liberalny, czyli są to takie rozwiązania, które od wielu lat popierają chociażby gracze sportowego pokera. Swoją drogą jest to bardzo ciekawe środowisko. Zetknąłem się z tym środowiskiem po raz pierwszy wtedy, kiedy zaczęliśmy przygotowywać swoje rozwiązania. Bardzo ciekawi, inteligentni, nonkonformistyczni ludzie”.

jaroslaw-gowin-radio-zet

Przypominamy, że w piątek Jakub Suszka na łamach swojego bloga umieśścił fragmenty rozmowy z osobą zbliżoną do rządowej koalicji. 

,,Nie będzie monopolu państwa [na pokera online]” (…) „Podobno do gry wróciła ta część nowelizacji ustawy hazardowej, którą kilka miesięcy temu zaproponował Jarosław Gowin (zarówno w kwestii pokera online, jak i zakładów bukmacherskich), a która ostatecznie nie znalazła się w projekcie rządowym. Podobno rozwiązania wicepremiera Gowina, wsparło troje ważnych ministrów. Z tego, co mi powiedziano, powyższe propozycje zostały wysłane do Komisji Europejskiej. Wicepremier Gowin mówi z całą pewnością, że jest większość na to, żeby obudowa była z projektu Szałamachy, a jeśli chodzi o pokera i zakłady bukmacherskie, to żeby przeszło to w formie, jakiej on zaproponował.”

 

Zródło: RadioZET , Pokerbreak.net

 

Model Duński a sponsoring sportowy

Ustawa hazardowa w Danii zezwala na zawieranie umów sponsoringowych pomiędzy licencjonowanymi operatorami a duńskimi ligami i drużynami sportowymi.Według ostatnich informacji duńskiego regulatora na początku 2016 roku licencje na działanie na rynku hazardu posiadało 28 operatorów (26 licencji na kasyna online, 15 licencji za zakłady bukmacherskie) Przykład: Przez trzy lata Unibet był sponsorem czołowych drużyn ligi piłkarskiej. Wartość umowy z F.C. København opiewała na około 11,76 mln zł, z FC Midtjylland na około 5,6 mln zł. Od 2011 roku sponsorem tytularnym drugiej ligi piłkarskiej jest firma bukmacherska (kolejno Betsafe, Nordicbet i obecnie Bet25.dk, które jest także sponsorem Brøndby IF)

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021