Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Jak grać u bukmachera? Valuebety w zakładach bukmacherskich

Bardziej zaawansowanym sposobem na próbę ogrania zakładów bukmacherskich są valuebety. Przeznaczone są dla doświadczonych graczy, którzy potrafią oszacować prawdopodobieństwo wyniku danego zdarzenia i świetnie radzą sobie w szczegółowym przeglądaniu ofert zakładów.

Co to są valuebety?

Veluebety to inaczej wartościowe zakłady, czyli takie, na które kurs ustalony przez zakłady wzajemne jest zawyżony. Przykładowo, jeżeli na spotkanie Inter Mediolan – Lecce czterech bukmacherów ustanowiło kursy w przedziale 1,2 – 1,25, a piąte zakłady oferują kurs aż 1,45 – to ten ostatni kurs można uznać za taki valuebet. Jest znacznie atrakcyjniejszy od pozostałych dostępnych na rynku.

VAluebety można określić wzorem p*k > 1, gdzie: „p” to prawdopodobieństwo wygrania zakładu, zaś „k” to kurs dziesiętny zakładu.

P * k < 1 kurs z przewagą dla bukmachera,
P * k = 1 kursy w miarę wyrównane,
P * k > 1 kurs z przewagą dla gracza.

Przykład:
Przeanalizujmy spotkanie z piłki nożnej Juventusu z Interem, na które ustalono takie kursy: 2.20/3.20/3.25. Ustalone prawdopodobieństwa zdarzeń są na poziomie 43% / 29% / 28%. Skąd się wzięło te 43%? Należy 100 / 2,2 (kurs) – marża (najczęściej wynosi około 2-2,5).

Gdy jednak spojrzymy na historie tych drużyn, wyjdzie że statystycznie w ostatnich latach częściej wygrywali gospodarze. Dlatego ich wygraną szacujemy aż na 60%. Obliczenia będą wyglądały następująco: 0,6 * 2,2 = 1,32 > 1. Mamy tutaj wartość większą niż jeden, czyli ten typ to dla nas valuebet.

Co jednak, gdy bukmacher zaoferuje zaledwie kurs 1,6? Co z naszymi szacunkami 60%?
Liczymy: 0,6 * 1,6 = 0,96 < 1, czyli mamy tutaj kurs z przewagą dla bukmachera. To nie jest valuebet.

Gdzie szukać valuebetów?

Valuebetów należy wyszukiwać porównując oferty różnych zakładów bukmacherskich czy też na tematycznych forach i grupach internetowych, gdzie gracze dzielą się swoimi znaleziskami. Jeżeli posiadamy dobrą znajomość bardziej „egzotycznych” lig to również w zakładach na te zdarzenia powinniśmy znaleźć wiele valuebetów.

Kluczem w grze z valuebetami jest odpowiednie szacowanie szans na dane zdarzenia sportowe. Ważne są tutaj doświadczenie gracza, umiejętność analitycznego myślenia i bazowanie na własnej wiedzy oraz dostępnych statystykach.

Bukmacherzy mają do kontrolowania tysiące kursów, gracza za to może skupić się wyłącznie na kilku czy kilkunastu. Ułatwi to porównywanie ofert między zakładami i wyszukiwanie valuebetów. Plus dla gracza.

Warto jednak pamiętać, że valuebety nie dają 100% szansy na wygranie. Służą one jedynie wyszukiwaniu „lepszych” kursów. Oszacowanie prawdopodobieństwo wyniku zdarzenia i tak nie musi się przecież sprawdzić – niespodzianki będą zawsze.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021