Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Jak grać u bukmachera? Systemy bukmacherskie: stawkowanie

Obstawianie w zakładach bukmacherskich obarczone jest dużym ryzykiem utraty kapitału. To w końcu hazard. Jednak można stosować wiele sposobów i planów grania, by kontrolować swój kapitał i starać się go stopniowo powiększać. Dlatego warto skupić się na systemach stawkowania.

Spotykane często hasło systemy bukmacherskie to właśnie systemy stawkowania (z angielskiego system bukmacherski to staking system = system stawkowania), czyli inaczej obstawianie według ściśle określonych planów, przede wszystkim z konkretnymi stawkami na kuponie. Oprócz odpowiedniego doboru stawek, liczą się też poziomy kursów i rodzaje zakładów. Systemy bukmacherskie to szansa na regularne powiększanie kapitału, ale dzieje się to powoli, stopniowo. Potrzeba tutaj cierpliwości, wyrachowania i konsekwencji.

Do popularnych systemów bukmacherskich można zaliczyć zaliczyć: system płaskiej stawki, ciąg Fibonacciego, progresja Martingale’a, metoda 1-3-2-6 czy system Kelly’ego, a do tego wsparcie poprzez surebety i valuebety. Jak widać jest z czego wybierać.

Systemy bukmacherskie ustalają zasady doboru stawek w zależności od kursów i służą jedynie definiowaniu obstawianych kwot. Nie wpływają na wybór dyscyplin sportowych ani konkretnych zdarzeń. Tutaj wciąż potrzebna jest jak największa wiedza gracza. Systemy służą zwiększeniu szansy gracza na wygrane i regularne zyski w starciu z machiną jaką są zakłady bukmacherskie. Efektem w dłuższej perspektywie czasu, ma być stopniowe zwiększanie kapitału przeznaczonego na grę – czyli zarobek.

Wśród plusów systemów bukmacherskich trzeba wymienić ograniczenie ryzyka szybkiej i niekontrolowanej utraty całego kapitału czy szansę na wysoki poziom stopy zwrotu (Yield). Jednak nie uświadczymy tutaj nagłych wysokich i spektakularnych wygranych za 2 czy 3 zł. Przy niektórych systemach zyski mogą być procentowo niewielkie względem zagranych środków, a sam zysk może być osiągany w długofalowej perspektywie.

A co to jest ten Yield? To stosunek osiągniętego zysku do przeznaczonych środków na grę w zakładach. Mówiąc po inwestorsku – stopa zwrotu. Oczekiwany yield jest na poziomie 10-15 %. Wskaźnik yield możemy obliczyć na podstawie dowolnej liczby zagranych ostatnio kuponów. Wystarczy dodać wszystkie stawki z np. ostatnich 30 kuponów i zestawić je z sumą wszystkich wygranych z tych kuponów. Wzór na yield może wyglądać tak:

(suma wygranych / suma stawek) – 1 * 100% = Yield (wynik podajemy w %)

Przykład: Wygraliśmy 220 złotych, a zagraliśmy za 200 zł. (220/200) – 1 * 100% = 10%

Nasz yield w tym przykładzie to średni zysk na kuponach na poziomie 10%.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021