Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Jak działa biznes bukmacherski w Rosji

W rosyjskich miastach jest coraz więcej punktów za przyjmowanie zakładów na wyniki wydarzeń sportowych, jednak wejście na ten rynek nie jest łatwe. DW rozumiał powody: rosyjski rynek bukmacherski wykazuje stały wzrost. Na początku 2018 r. Liczba punktów akceptacji (PPP) w całym kraju zbliżyła się do 7 000 (na początku 2017 r. Było ich 6 836). Jedną z prawdopodobnych przyczyn wzrostu, według ekspertów, jest nadchodzące mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji latem 2018 roku. Jednak trudno jest zarabiać na tym wydarzeniu, tworząc własną firmę: nie bez celu lwia część punktów bukmacherskich jest podzielona między kilkanaście firm. Jak zorganizowano ten biznes i jak legalne jest to, DW zrozumiał.

Wyrównanie sił: kto kontroluje rynek zakładów w Federacji Rosyjskiej
Według Federalnej Służby Podatkowej (FTS), która jest regulatorem działalności bukmacherskiej w Rosji, obecnie w kraju znajduje się 6951 stawek. Jednocześnie tylko 31 firm posiada licencje na prowadzenie działalności w tym obszarze. „Istnieje trochę więcej niż tuzin działających bukmacherów”, powiedział prezes First Gaming (specjalizuje się w ekspertyzach i różnych projektach w dziedzinie bukmacherstwa i kasyna), DW Leonid Obozny. Stanowią one 87% wszystkich PPP.

Największym operatorem jest firma F.O.N. (marka „FonBet”). Stanowi 15,4% wszystkich przedmiotów. W pierwszej piątce znajduje się Santorin (BaltBet), Pub bukmacherski (1xbet), Star Bet (Bingo Boom) i First International Betting Company (League of Betting). Razem kontrolują ponad 58% wszystkich punktów bukmacherskich.

Oprócz nich istnieją strony internetowe (witryny, na których można obstawiać). „Ten kierunek jest ostatnio aktywnie rozwijany. Jego zaletą jest to, że nie trzeba wychodzić z domu – wystarczy przejść do trybu online i wykonać interaktywny zakład” – powiedział Valentin Tomah, redaktor naczelny portalu Bookmaker.rf. Jednak według niego tradycyjne punkty akceptacji stawek ich popularności nigdy nie stracą: są poszukiwani wśród graczy starej szkoły. Ponadto, z oczywistych powodów, te w pubach są bardzo poszukiwane.

Przyczyny rozwoju rynku i trudności początkujących
Wśród przyczyn wzrostu rynku Valentin Tomah wymienia pojawienie się nowych, niewykorzystanych wcześniej przez bukmacherów z terytoriów (Krym i Sewastopol) w Rosji w 2014 r., A także nadchodzących mistrzostw świata w piłce nożnej: „Mistrzostwa były jednym z motorów wzrostu. kto przyjedzie na Mistrzostwa Świata w 2018 roku. ” Leonid Obozny wśród pozytywnych czynników dla rynku podkreśla legalizację zakładów online i pewną emancypację możliwości reklamowych firm bukmacherskich. W jego słowach mistrzostwo stanie się ważnym czynnikiem wzrostu w czasie jego posiadania i oczekuje się, że będzie mieć pewien „ogon”.

Zdaniem eksperta istnieją bardzo istotne bariery finansowe i organizacyjne dla wejścia na rynek. Są to wymogi licencyjne (1 miliard rubli aktywów netto, 100 milionów rubli funduszy własnych w kapitale autoryzowanym i 500 milionów rubli gwarancja bankowa), wkład do samoregulującej się organizacji (SRO) w celu utworzenia funduszu kompensacyjnego (30 milionów rubli), a także potrzeba bukmachera high-tech platforma i znaczny personel wykwalifikowanych pracowników. „Wszystkie te koszty muszą zostać poniesione z wyprzedzeniem, aby po prostu wyjść i zacząć działać na wysoce konkurencyjnym rynku ze znanymi markami”, wyjaśnia szef First Gaming.

Ponadto, już w trakcie pracy, firma stanie w obliczu znacznych obciążeń podatkowych i społecznych. Jest to stały podatek od centrów przetwarzania (250 tysięcy rubli miesięcznie za offline i 3 miliony rubli za internet), do 14 tysięcy rubli za każdy punkt stóp procentowych, a także wkłady przeznaczone na federacje sportowe (5% dochodów ze stawek za imprezy organizowane przez takie federacja lub liga, ale nie mniej niż 15 milionów rubli).

Biznes cieni: jak nie stać się ofiarą oszustów
Częściowo ze względu na wymienione powyżej bariery rynek bukmacherski nie jest tak przejrzysty, jak wielu by sobie tego życzyło. „Cienisty biznes w branży bukmacherskiej jest poważnym problemem, który jest trudny do walki, ponieważ pozbawieni skrupułów przedsiębiorcy pracują online, wielu z nich jest zarejestrowanych na morzu i ukrywa się za nieistniejącymi licencjami”, mówi Tomah. Dotarcie na miejsce takiego biura bukmacherskiego, gracz nieuwzględniający szczegółów może postawić zakład, a jutro strona nie zostanie w ogóle znaleziona.

W tym przypadku organ regulacyjny zajmujący się takimi oszustami jest niezwykle trudny. „To jak hydra – odcinasz jedną głowę, a na jej miejsce pojawiają się dwa nowe” – żartuje ekspert. „Oznacza to, że jedna strona jest zablokowana, a w tym czasie nielegalny bukmacher tworzy nowe dwa lub trzy”. Według niego, gracz sam jest łatwiej podjąć pewne środki bezpieczeństwa.

Przed licytacją radzi sprawdzić na stronie internetowej Federalnej Służby Podatkowej lub bukmacherów SRO w Rosji (są dwa), które mają listy legalnych rosyjskich bukmacherów. Valentin Tomash nie zaleca gry na zagranicznych stronach internetowych – w przypadku sporu będziesz musiał udać się do innego kraju, aby znaleźć prawdę, a same koszty podróży mogą znacznie przekroczyć zysk.

Jednak wygrane mogą być różne. Największa z ostatnich w Rosji została zarejestrowana w grudniu 2017 roku. Gracz obstawił 2 tysiące rubli i wygrał 1 milion rubli, przewidując wynik ośmiu meczów rozegranych w rosyjskiej Premier League.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021