Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Historia Ustawy Hazardowej

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych ustaw ostatnich lat jest tak zwana Ustawa Hazardowa. Swoje korzenie ma ona aż w 2009 roku. Oto jej skrócona historia.

Na początku była afera…

Ironicznie rzecz ujmując, początkiem obecnej ustawy hazardowej była… afera hazardowa. Dotyczyła ona posłów PO, którzy – według ujawnionych danych – mieli otrzymywać różne profity w zamian za korzystne przepisy wobec podmiotów zajmujących się hazardem.

A potem ustawa…

Kolejnym krokiem na drodze do powstania ustawy hazardowej w obecnej formie była… ustawa hazardowa. Została podpisana przez Lecha Kaczyńskiego jeszcze w roku 2009, ale jednocześnie została ona skierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Według Prezydenta, zastrzeżenia budził sposób jej przyjęcia do obrad a konkretnie – ekspresowy wręcz jak na polskie warunki tryb prac.

I kolejna ustawa

Niestety pierwsza ustawa (choć wzbudzała wiele równie kontrowersyjnych tematów co jej obecna wersja), nie była zbyt korzystna dla polskiego budżetu. Zabrakło w niej regulacji dotyczących wpływów do budżetu. W efekcie, zaoszczędzone pieniądze nie trafiały do budżetu. I choć celem ustawy było zmniejszenie wpływu hazardu na życie zwykłych Polaków, to doprowadziła ona do zupełnie odwrotnego zjawiska…

Obecna nowelizacja również nie jest pozbawiona błędów. Dotyczą one w głównej mierze monopolizacji STS i regulacji, które pozwalają bardzo szybko zablokować stronę, która trudni się nielegalną działalnością hazardową. Mimo to zabrakło czasu na dopracowanie wielu aspektów tej ustawy, co prawdopodobnie zemści się w przyszłości…

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021