Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Hazardowa rzeczywistość po ustawie – bukmacherzy w Polsce

Po wprowadzeniu nowej ustawy hazardowej nastąpiło niezwykle wiele zmian na polskim rynku internetowych zakładów bukmacherskich. Wiele osób zadaje sobie pytanie: Którzy bukmacherzy są legalni? Temat ten jest od dłuższego czasu szeroko nagłaśniany zarówno w mediach jak w i w internecie. Obecny rząd straszy ogromnymi karami nielegalnych bukmacherów, którzy nie opłacają podatków, a co za tym idzie, nie mają licencji na wykonywanie tego typu działalności. Co warto wiedzieć o ustawie, która weszła w życie wraz z 1 kwietnia 2017 roku?

Legalni bukmacherzy – Co to znaczy?

W skrócie oznacza to, że dany internetowy bukmacher opłaca podatki i ma licencję na wykonywanie swojej działalności gospodarcze. Obstawianie w legalnym zakładzie jest w pełni bezpieczne i zgodne z prawem. Obecnie lista zawiera jedynie kilku legalnych bukmacherów. Ustawa została wprowadzona po to, aby zmniejszyć liczbę nieuczciwych bukmacherów, które nie rozliczają się ze Skarbem Państwa w należyty sposób. Wiele osób jest oczywiście zbulwersowana tym faktem. Do legalnych bukmacherów w Polsce należą: Totolotek, STS, Millenium, Fortuna, LV BET, forBET, eToto. Wiele osób często nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, co w kraju jest legalne, a co nie jest. Skoro w mieście wręcz roi się od kolorowych banerów zachęcających graczy do obstawiania, dlaczego w internecie cokolwiek miałoby być zabronionego?

Warto jednak wspomnieć, że ustawa pomimo swojej świeżości wprowadziła wiele zmian wśród polskich typerów. Rynek się systematyzuje i raczej eliminuje ilość stawiania bezpodstawnych im zarzutów. Ze względu na fakt powiązań Polski z Unią Europejską, w poprzedniej ustawie nie było możliwe jakiekolwiek stawianie zakazów polskim bukmacherom, którzy obstawiali w zakładach zagranicznych. Wraz z wejściem nowych przepisów, została wykluczona szara strefa, a polscy gracze nie będą już musieli martwić się problemami prawnymi z tytułu obstawiania zakładów w internecie. Obecnie w Polsce obstawianie jest legalne, jednak należy robić to tylko i wyłącznie w zakładach, które zostały wymienione przez Ministra Finansów. Rząd dodatkowo che, aby nielegalne strony były cały czas blokowane.

 Jakie wymogi muszą spełnić legalni bukmacherzy?

Legalny bukmacher online musi spełniać określone warunki, aby obstawianie było legalne. Co należy do tych warunków?

  • Posiadanie zarejestrowanej działalności gospodarczej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Posiadanie domeny z rozszerzeniem ,,.pl”. Każdy legalny, internetowy bukmacher ma taką domenę. (Nielegalni mają w więszości przypadków końcówkę ,,.com”.

Wszystkie niezbędne warunki, które należy spełnić, aby prowadzić działalność bukmacherską w Polsce, widoczne są na stronie Ministerstwa Finansów. Najważniejszą jednak cechą jest fakt, iż legalni bukmacherzy od każdego obstawionego zakładu odprowadzają podatek. Należy opłacić 12% podatku dochodowego. Co więcej, w przypadku wygranej powyżej 2200 zł konieczne jest opłacenie dodatkowego 10% podatku od całości wygranej. Bukmacherzy za granicą nie mają takiej możliwości. Biorąc pod uwagę polskie przepisy, nie ma również możliwości samodzielnego odprowadzania podatku  w Polsce. Warunkiem koniecznym jest też weryfikacja wszelkich kont, które zakładane są przez klienta. W ty przypadku chodzi o wiek gracza raz jego dochody (stan sprawdzany przez Urząd Skarbowy). Każdy bukmacher ponadto zobowiązany będzie do poinformowania gracza o możliwości uzależnienia.

 Skąd wiadomo, że bukmacher jest legalny?

Wszyscy bukmacherzy, którzy opłacają podatki i prowadzą legalną działalność, chętnie dzielą się tym na swoich stronach internetowych. Zakłady te uzyskały zgodę Ministra Finansów na prowadzenie swojej działalności gospodarczej w sposób legalny. Pełna lista legalnych bukmacherów znajduje się na stronie LegalnyBukmacher.com pod linkiem klik. Jeżeli chodzi o naziemnych bukmacherów, to w tym przypadku nie ma żadnych problemów. Wszystkie punkty, które przyjmują zakłady, są w pełni legalne.

Ustawa broni polskiego gracza?

Jak twierdzi rząd, nowelizacja ustawy powstała po to, aby chronić polskich graczy. Ma ona na celu przede wszystkim zmniejszenie ilości osób, które uzależnione są od hazardu, a zwłaszcza osoby nieletnie. Czy jednak ustawa faktycznie zmniejszy ilość osób obstawiających, zwiększy napływ środków do budżetu państwa? Oczywiście obstawianie na stronach, które nie zostały uwzględnione w powyższej liście, jest nielegalne. Nie grozi za to kara pozbawienia wolności. W większości przypadków nakładana jest kara pieniężna. Jest ona zazwyczaj tak wysoka, że nie opłaca się w ogóle ryzykować, grając u nielegalnych bukmacherów. Nowa ustawa gwarantuje graczowi pełną ochronę, kiedy gracz zdecyduje się na legalne obstawianie. Kara za nielegalne rozgrywki to pełna kwota wygranej niepomniejszona o jakiekolwiek kwoty stawek wpłaconych. Kara grzywny wynosi 120 USD (stawek dziennych). Legalni bukmacherzy to tacy, którzy mają specjalną licencję na prowadzenie swoich usług. Niesforni bukmacherzy narażają się na gigantyczne kary finansowe.

 

Legalni bukmacherzy po 1 lipca 2017 roku – Charakterystyka

Do jednych z najlepszych polskich, legalnych bukmacherów można zaliczyć Fortunę i STS. Nazwy te są coraz bardziej rozpoznawalne w kraju, ze względu na powstawanie coraz większej ilości stacjonarnych placówek. Te zakłady mogą pochwalić się długim stażem na rynku polskim. Warto jednak wspomnieć, że na rynku dostępni są również inni legalni bukmacherzy. Każdy zakład charakteryzuje się zupełnie czymś innym. Różnią się one ofertami i bonusami na start. W grę wchodzą również szybkie wypłaty i wpłaty na konto. Tutaj niekwestionowanym liderem jest STS. Ten bukmacher ma również niezwykle ciekawą szatę graficzną, która przyciąga wzrok wielu chętnych typerów. Niestety tutaj limity nie są tak szybkie, jak w przypadku Fortuny. Oto krótka charakterystyka wszystkich legalnych bukmacherów w kraju:

Fortuna

Efortuna.pl to jeden z pierwszych legalnych bukmacherów, które zaczęły działać w Polsce. Firma ta może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu zakładów sportowych, które zlokalizowane są praktycznie na całym obszarze Polski. To Fortuna zyskała jako pierwsza pozowolenie na prowadzenie wzajemnych zakładów internetowych i proponuje swoim klientom coraz ciekawsze  i bardziej korzystne oferty.

LVBet

To również niezwykle ciekawa propozycja dla typerów na polskim rynku. Posiada licencję Ministra Finansów, dzięki czemu obstawianie jest w pełni legalne i bezpieczne. Niestety LVBet przekierowuje podatek 12% na gracza. W LV BET trwa promocja dla nowych graczy, którym oferowane jest darmowe 20 PLN na zakłady bukmacherskie

forBET

iforbet.pl  to jeden z najnowszych zakładów bukmacherskich na polskim rynku. Firma otrzymała licencję Ministra Finansów i swoją działalność prowadzi od 2016 r. Stale jednak się rozwija i zyskuje nowych klientów.

STS

STS.pl w swojej ofercie ma bardzo ciekawe bonusy powitalne za grę w zakładach sportowych. Warto przyjrzeć się ofercie nieco dokładniej. Kierowana jest nie tylko dla nowych klientów. Stali typerzy mogą liczyć na ciekawe promocje i kody.

eToto

Firma ta działa na polskim rynku od 2011 roku. Może pochwalić się kilkudziesięcioma naziemnymi punktami bukmacherskimi. Większość zlokalizowana jest na południu i na wschodzie Polski.

Totolotek

Jest to chyba najlepiej kojarzona firma bukmacherska w kraju. Nazwa ta była dawniej połączona z Totalizatorem Sportowym. Obecnie nie jest już nią w żaden sposób powiązana. Należy ona do greckiego potentata gier hazardowych oraz do formy Intralot. Obecnie Totolotek oferuje darmowe 20 PLN na zakłady bukmacherskie.

Milenium

Jest to bez wątpienia w 100% polski, legalny bukmacher. Firma na rynku jest już od 13 lat. Została utworzona w 2004 r. w Poznaniu, a obecnie posiada ona około 200 punktów naziemnych zakładów bukmacherskich. Jest to oczywiście legalny bukmacher, który może poszczycić się licencją Ministra Finansów, podobnie jak wyżej wymienione firmy.

Legalni bukmacherzy – Co w skrócie wniosła nowa ustawa?

Pierwsza rzecz, która uległa zmianie to monopol państwa. Drogą sprawą jest rejestracja nielegalnych stron, które mają być na bieżąco blokowane przez dostawców internetu. Trzecią sprawą jest powrót wszelkich turniejów pokera.

Co konkretnie uległo zmianie?

  • Bukmacherzy naziemni i bukmacherzy internetowi są legalni (tylko w przypadku posiadania oficjalnej licencji),
  • Kasyna online stały się nielegalne (będą wpisywane do Rejestru, po czym zostaną zablokowane. Wyjątkiem jedno, jedyne kasyno online, które kontroluje państwo,
  • Rejestracja domen blokowanych istnieje od 1 lipca 2017 r. Egzekwowanie zapisów nakładane jest na operatorów sieci i kontrolerów płatności.
  • Automaty do gry są nielegalne, jeżeli nie podlegają kontroli państwa,
  • Poker legalny jest jedynie na jednej stronie, która kontrolowana jest przez państwo,
  • Rozgrywki pokera w kasynach i poza jego obszarem jest legalny tylko wtedy, kiedy zostało wydane pozwolenie przez Ministra Finansów. Poker z kolegami na pieniądze traktowany jest jako nielegalny hazard.
  • Kary za nielegalną grę zostały nieznacznie złagodzone.

Jak widać, wraz z 2017 rokiem weszły pewne zmiany, które zapewne wielu osobom nie przypadną do gustu. Warto więc odpowiedzieć sobie na pytanie ,,Czy warto ryzykować, obstawiając nielegalne zakłady?”. Rząd dba o to, aby wszelkie strony, które prowadzą swoją działalność w sposób nieuczciwy, zostały usunięte. Robi to w interesie firm, które uczciwie odprowadzają podatki i rozliczają się z państwem. Twórcy ustawy tłumaczą swoją decyzję troską o obywateli. Niestety hazard jest uzależnieniem, z którego bardzo trudno się uwolnić. Ofiarami są często młode osoby, które nie wiedzą, jakie może ponieść to za sobą konsekwencje. Wraz z ustawą stworzony został również Rejestr Domen Zakazanych. Ma on zapobiec szerzeniu się nielegalnym bukmacherom. Pomoże to uniknąć konsekwencji prawno-skarbowych. Do spraw prawno- skarbowych należą wszelkie wykroczenia związane z nielegalną działalnością bukmacherów i obstawianiem. Warto więc obstawiać legalnie i świadomie, co pozwoli uniknąć wielu przykrych konsekwencji.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021