Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Gra o Tron: kto zginął w bitwie pod Winterfell a kto przeżył: pełna lista

Trzeci odcinek ósmego sezonu „Długiej nocy” w Grze o Tron zapowiadał epicką bitwę o Winterfell, podczas której nie wszyscy zdołali przezyć. Odpowiadając na pytanie bukmachera, które zadaliśmy w artykule: „Gra o Tron – kto zginie w 3. odcinku 8.sezonu – kursy bukmachera„, prezentujemy liste ocalałych i poległych.

Kto zginał w Grze o Tron

Kilku wojowników zakończyło swój żywot, ale nie tak wielu, jak się obawialiście. Bitwa pod Winterfell była dramatyczna i krwawa, ale nie zabrała tak wielu naszych ulubionych postaci, jak się obawialiśmy. Oto kto tego nie przeżył:

Król Nocy nie spodziewał się takiego zakończenia

Nocny Król

Kurs 3,20. To może być zaskakujące, biorąc pod uwagę, jak niezniszczalna głowa zombie Game of Thrones wydawała się w wielu punktach podczas całego pokazu. Ale w „Długiej nocy” okazał się olśniewająco łatwy dla wytrawnego zabójcy Aryi Stark. W kulminacyjnym i najbardziej emocjonującym momencie odcinka postać rutynowo opisywana jako chodzenie po śmierci odkryła, że ​​nie był jedynym bogiem śmierci w pokoju.

Melisandre

Niespodzianka! Czerwona Wiedźma pojawiła się w chwili, gdy bitwa się zaczęła , aby udzielić kluczowego wsparcia Zespołowi Życia – a kiedy opadł kurz, postanowiła zakończyć swoje nienaturalnie przedłużone życie. Widzieliśmy w szóstym sezonie, że Melisandre była rzeczywiście znacznie starsza niż się pojawiła, a jej moc nieśmiertelności wydawała się być zawarta w tajemniczym czerwonym amulecie, który nosiła na szyi. Po bitwie pod Winterfell, najwyraźniej wyczuwając, że jej praca została wykonana i niewątpliwie wciąż odczuwa mnóstwo poczucia winy za śmierć Shireen Baratheon , Melisandre spokojnie weszła na równinę bitwy, zdjęła amulet i odeszła od tej śmiertelnej cewki.

Theon Greyjoy

Kurs 1,90. Śmierć która z pewnością nie zaskoczyła nikogo, Theon, który zajął się ochroną Brana, szlachetnie poświęcił się, szarżując na Nocnego Króla w obronie Brana. Ale Bran powiedział mu, że najpierw był „dobrym człowiekiem”, więc umarł w pokoju.

Lyanna Mormont

Mała Lady Lyanna zginęła w klasycznym, buntowniczym stylu dzieciaka – usuwając lodowego giganta zombie. Potem ze smutkiem (ale dramatycznie!) Wróciła na krótko jako lodowy zombie.

Ser Jorah Mormont

Kurs 1,80. Ser Jorah z pewnością umarł, żyjąc najdroższą fantazją: ochronił swoją królową i miłość swojego życia, Daenerys Targaryen, przed hordą cudów. Ona z kolei płakała nad nim w jego ostatnich chwilach. Dobra robota kolego.

Lord Beric Dondarrion

Po kilku miłych spotkaniach przed bitwą, Beric, który kiedyś prowadził Bractwo Bez Sztandarów, a także znalazł się na liście zabójstw Aryi, walczył u boku Aryi i Ogara aż do gorzkiego końca, ostatecznie poświęcając się, by uratować Aryę przed nieumarłymi.

Edd Tollett, aka Dolorous Edd

Były dowódca Nocnej Straży pozostał lojalny wobec swoich braci, nawet w gorączce bitewnej, ratując Samwella Tarly’ego przed atakiem, by stać się sam na sam po kilku sekundach, w pierwszym pożegnalnym pożegnaniu epizodu znanej postaci.

Viserion

Kiedyś ulubiony smok Daenerys został zabity a następnie ożywiona w zeszłym sezonie jako nieumarły lodowy smok. Ale pomimo ziania fajnym (zamarznietym?) ogniem, rozpadł się, gdy sztylet Aryi zamienił Króla Nocy w odłamki.

Praktycznie każdy pojedynczy Dothraki i niezliczeni Nieskalani

Ponieważ hordy Dothraków znajdowały się na linii frontu bitwy, wszystkie zostały zniszczone. Nieskalani byli następni w kolejce. Na szczęście większość głównych bohaterów (w tym Szary Robak) przeżyli.

Kto przeżył w Grze o Tron

Kto żyje: wszyscy pozostali! Zdumiewająco duża liczba postaci przetrwała ten epizod, w tym i postacie poboczne, które wielu fanów serialu skazywało na wieczny odpoczynek. Przykładem może być Szary Robak.

Oto znacznie szczęśliwsza lista postaci, które przeżyły bitwę o Winterfell

Bran Stark przeczekał większość odcinka pod drzewem

Jon Snow

Nie zginie – kurs 1,05. Chociaż przez większość walki był bezużyteczny i miał kilka bardzo bliskich rozmów, Jon doczekał kolejnego odcinka.

Daenerys Targaryen

Nie zginie – kurs 1,15 Pomimo zaskakująco strasznego planu bitwy i odseparowania się od smoka i walki o życie pośród tłumu wojen, Dany wyszła żywa dzięki odwadze i poświęceniu swojego kumpla Ser Jorah.

Jaime Lannister

Nie zginie – kurs 1,30 Walcząc dzielnie z Brienne, Jaime ostatecznie był w porządku.

Brienne z Tarth

Nie zginie – kurs 2.00 Zarówno Jaime, jak i Brienne mieli kilka nieciekawych sytuacji podczas bitwy, ale kiedy lodowa armia rozpadła się na kawałki, zobaczyliśmy, że na para przezyła.

Arya Stark

Nie zginie – kurs 1,35 Arya, trzecie dziecko i druga córka lorda Eddarda i lady Catelyn Stark. okazała się kluczem do całej walki – i będzie żyła, by opowiedzieć tę historię.

Bran Stark

Nie zginie – kurs 1,35 Pomimo oddalania się na jakieś pół godziny, aby podążać za Królem Nocy (jako wrona) bez wyraźnego powodu, Bran wrócił do siebie w samą porę, by zobaczyć, jak Theon umiera. Przywitał się bez słowa z Królem Nocy – a potem przyglądał się jak Arya dźgneła sztyletem Króla Nocy Dzieciak nawet się nie pocił.

Sansa Stark

Nie zginie – kurs 1,10 Chociaż Sansa pierwotnie chciała być tam, gdzie była walka, Arya kazała jej ukryć się w kryptach – co okazało się dla niej najbezpieczniejszym miejscem, mimo że umarli również i tam się pojawili

Tyrion Lannister

Nie zginie – kurs 1,05 Tyrion był także w kryptach, gdzie musiał spędzić kilka uroczych chwil trzymając się z Sansą za ręce. Oboje byli bezużyteczni w bitwie – i kiedy byli gotowi umrzeć, chroniąc innych.

Ogar

Nie zginie – kurs 1,70 Sandor Clegane mimo kryzysu w końcowej fazie bitwy przeżył. Jeśli byłeś jednym z wielu fanów Game of Thrones , którego najdroższym życzeniem było wejście do Bitwy o Winterfell, to zobaczenie Hounda i Aryi, którzy ratowali sobie życie i walczyli razem jak starzy kumple, zanim obaj odejdą w jednym kawałku, ten odcinek się wydał. Chociaż Ogar wystraszył się i prawie zrezygnował w pewnym momencie, oglądanie walki Aryi z całą jej mocą mogło zainspirować go do powrotu do walki. Dobra robota, Ser Sandor.

Gendry

Nie zginie – kurs 1,15 Ledwo zobaczyliśmy walkę Gendry’ego, ale z tego, co widzieliśmy, koleś może sobie poradzić. Wygląda na to, że wyszedł z bitwy bez zadrapania.

Davos Seaworth

Davos był inną postacią, która ledwo widziała jakąkolwiek akcję. Stał wysoki, gdy lód topniał.

Samwell Tarly

Nie zginie – kurs 1,15 Sam przebył długą drogę i pomimo swojego wyraźnego terroru, walczył dzielnie przez bitwę. Szczęśliwie dla niego walczył także z kilkoma znacznie silniejszymi żołnierzami, w tym Eddem i Jorah, którzy uratowali mu szyję, a później stracili własne.

Gilly

Gilly i jej syn czekali na to z innymi w krypcie i byli bezpieczni.

Tormund Giantsbane

Nie zginie – kurs 1,15 Tormund, miłośnik mleka olbrzymów, walczył i przeżył wraz ze swoją ukochaną Brienne, więc może nadal niezręcznie flirtować z nią i delektować się opowieściami o karmieniu piersią przez giganta, kiedy był dzieckiem.

Podrick Payne

Wierny młody giermek Brienne był z nią w ogniu bitwy – co okazało się świetnym miejscem, ponieważ on też przeżył.

Szary Robak i Missandei

Te dwa gołąbki przetrwały – Szary robak zdołał zachować bezpieczeństwo nad ziemią, podczas gdy Missandei wsadził go do krypt.

Malutka i buntownicza dziewczynka z poprzedniego odcinka

Wiemy, że się zastanawiałeś; Tak, słodki dzieciak, który powiedział, że będzie bronić krypt, jest również w porządku – choć skończyła się krwią, jest nietknięta.

Drogon i Rhaegal (pozostałe dwa smoki Dany)

Drogon doznał piekielnego ataku ze strony wojen podczas bitwy i wycofał się, aby dosłownie otrząsnąć się z kadry sił i być może uleczyć rany. Ale nie wydawał się zbyt ranny i był na tyle dobry, żeby latać, więc nazywamy go bezpiecznym, dopóki nie zobaczymy dowodów na coś przeciwnego. Rhaegal zdawał się przebijać bez obrażeń.

Duch (wilk Jona)

Ghost pojawił się w początkowych scenach odcinka, rozpoczynając bitwę obok Dothraki. Ale potem najwyraźniej przemknął razem z Jorah i kilkoma innymi jeźdźcami, którzy wrócili, ponieważ na krótko pojawia się w podglądzie odcinka czwartego .

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021