Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

„Gamblifikacja” oglądania piłki nożnej

Młodzi mężczyźni w Wielkiej Brytanii zwykle mają do 25 kont zarejestrowanych przez firmy zajmujące się grami hazardowymi online. Zdjęcie: John Stillwell / PA

Nieustanne zaangażowanie firm bukmacherskich w piłkę nożną sprawiło, że wielu młodych mężczyzn w Wielkiej Brytanii nie potrafi oglądać meczów piłkarskich bez wcześniejszego obstawienia zakładów co prowadzi w wielu przypadkach do „tragicznych konsekwencji”.

Eksplozja w marketingu i sponsoringu nastapiła od czasu ostatniej deregulacji hazardu przez rząd laburzystów w 2005 r. w Wielkiej Brytanii, W połączeniu z łatwością obstawiania online za pośrednictwem smartfonów, doprowadziła do „gamblifikacji” oglądania piłki nożnej – wynika z badań przeprowadzonych przez dr Darragh McGee z University of Bath

McGee spędził dwa lata ściśle współpracując z dwiema grupami kibiców w wieku 18-35 lat w Bristolu i Derry, rejestrującymi dogłębnie swoje nawyki hazardowe, w projekcie badawczym finansowanym przez British Academy.

Uczestnicy stwierdzili, że marketing firm hazardowych jest niezwykle skuteczny, w szczególności oferty „darmowych” zakładów, i że ich straty nie wydawały się realnymi pieniędzmi, ponieważ są umieszczane tak swobodnie na telefonie i nie wymagają już chodzenia do sklepu bukmacherskiego.

Wielu uczestników badań nie potrafi już oglądać meczów piłkarskich, jeśli wcześniej nie obstawi wyniku u bukmachera. Gdy oglądają mecz, ich rozmowy dotyczą bardziej obstawiania niż przebiegu gry. Obstawiają wyniki spotkań, ale też tak nieistotne szczegóły, jak liczba rzutów rożnych czy żółtych kartek. Średnio mają ponad 25 kont w różnych serwisach bukmacherskich.

Młodzi mężczyźni w Wielkiej Brytanii zwykle mają do 25 kont zarejestrowanych przez firmy zajmujące się grami hazardowymi online. Zdjęcie: John Stillwell / PA

W sumie 14,4 miliarda funtów zostało przegranych w zakładach bukmacherskich w Wielkiej Brytanii od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., według danych przedstawionych przez Komisję ds. Gier Hazardowych, co stanowi wzrost z 13,8 mld funtów w stosunku do poprzedniego roku. Z ogólnej kwoty 5,3 miliarda funtów zostało wpłaconych w zakładach online, co stanowi wzrost o 12,8% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Źródło: theguardian.com

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021