Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Futbol kontra pieniądze

Dziekanowski, Filipiak, Gola, Kucharski i Wandzel o tym, kto i ile zarabia w polskiej piłce, skąd się biorą pieniądze w futbolu i czy to dobrze, że są coraz większe

Tydzień temu wystartował kolejny sezon piłkarskiej Ekstraklasy. Dlatego piąty odcinek podcastu „Puls Biznesu do słuchania” poświęcony został piłce nożnej. Pieniądze odgrywają we współczesnym futbolu coraz istotniejszą rolę. Ba, zdaniem niektórych całkowicie go już zdominowały, przysłaniając aspekt sportowy.

Różnice w finansach spowodowały także całkowitą nierównowagę we współczesnym futbolu, bo niby jak Legia Warszawa z budżetem nieco ponad 200 mln zł ma rywalizować z Manchesterem United, który wypracowuje 2,7 mld zł. Cała Ekstraklasa ma 132 mln EUR przychodów, to prawie trzy razy mniej niż liga holenderska. Czy zatem współczesna piłka to wciąż sportowa rywalizacja? Między innymi na to pytanie szukam odpowiedzi w dzisiejszym odcinku. Spróbuję też przybliżyć, kto i ile zarabia na naszej piłce.

  • Zaczynamy rozmową z Dariuszem Dziekanowskim, ikoną polskiej piłki nożnej. To swoista podróż w czasie do lat, gdy piłka nożna – także od strony finansów – wyglądała zupełnie inaczej.
  • Z profesorem Januszem Filipiakiem, właścicielem Cracovii, rozmawiam o inwestowaniu w klub i różnicach pomiędzy zarządzaniem klubem a zwykłą firmą. Niejako przy okazji profesor wysunął mocno zaskakującą tezę na temat bolączek polskiej piłki.
  • W rozmowie z Cezarym Kucharskim, autorem najbardziej spektakularnych transferów w polskiej piłce (m.in. Roberta Lewandowskiego), staram się odkryć kulisy pracy agentów piłkarskich i prawdę o relacjach na linii zawodnik – menedżer – klub.
  • Piłka nożna nie istnieje bez kibiców. Dlatego nie mogło ich zabraknąć także w naszej audycji. Bartłomiej Gola, na co dzień szef funduszu venture capital SpeedUp, a w wolnych chwilach kibic i znawca futbolu, mierzy się z pytaniem o to, jak pieniądze zmieniły futbol i czy przyszłość krajowej piłki rysuje się w jasnych czy ciemnych barwach.
  • Na koniec Olek Wandzel, piłkarz, któremu dobrze zapowiadającą się karierę przerwała kontuzja, komentuje pogląd, że piłkarz ma fantastyczne życie: otaczają go duże pieniądze, piękne kobiety i drogie samochody. Rozmawiamy także o tym, czy piłkarzom łatwo jest odnaleźć się w życiu bez piłki.

Razem z Pawłem Sołtysem, wydawcą odcinka, zapraszamy na najnowszy „Pulsu Biznesu do słuchania”.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021