Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Fortuna zakłady bukmacherskie drugim graczem na rynku

Fortuna zakłady bukmacherskie – najdłużej działająca na polskim rynku firma prowadząca zakłady wzajemne – dzięki wzrostowi przychodów w 2009 roku do poziomu 252 mln zł (58 mln euro) uplasowała się na drugim miejscu wśród krajowych firm z branży bukmacherskiej. Firma należąca do środkowo-europejskiego holdingu Fortuna Entertainment Group planuje dalszą ekspansję i wprowadzanie nowych produktów.

Fortuna zakłady bukmacherskie zajmuje się organizacją zakładów wzajemnych o wygrane pieniężne na wyniki wydarzeń sportowych, społecznych i politycznych. W 1996 roku firma otrzymała zezwolenie od Ministra Finansów na prowadzenie działalności i jako tzw. operator naziemny odprowadza podatki w Polsce. Fortuna posiada obecnie 364 kolektur na terenie całej Polski, zatrudniając prawie 1.000 pracowników.

„Najbliższe 2 lata będą okresem intensywnego rozwoju polskiej Fortuny i całego holdingu Fortuna Entertainment Group. Biorąc pod uwagę stały wzrost rynku bukmacherskiego w Europie Środkowej i zbliżającą się w Polsce legalizację zakładów on-line jesteśmy przekonani, że mamy szansę na zajęcie pozycji lidera polskiej branży” – mówi Aleš Dobeš, dyrektor generalny Fortuna zakłady bukmacherskie.

Spółka jest częścią holdingu Fortuna Entertainment Group – największej w Europie Środkowej i Wschodniej grupy prowadzącej zakłady wzajemne, posiadającej 20–letnie doświadczenie na rynku i działającej w Polsce, Czechach i na Słowacji. Jak wynika ze wstępnych szacunków, suma wpłaconych stawek dla całej Grupy w 2009 roku wyniosła 338 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Osiągnięty rezultat odzwierciedla istotne zwiększenie wpływów z zakładów wzajemnych w Internecie, wprowadzonych przez Fortuna Entertainment Group po raz pierwszy w Czechach w 2009 roku, a na Słowacji już w 2007. Grupa w krótkim czasie osiągnęła znaczącą pozycję w tym segmencie.

W odróżnieniu od spółek w Czechach i na Słowacji – które organizują zakłady wzajemne przez sieć oddziałów, Internet, telefon i wiadomości SMS – Fortuna zakłady bukmacherskie świadczy usługi wyłącznie za pośrednictwem tradycyjnych kolektur. Grupa Fortuna dąży do uzyskania możliwości organizowania legalnych zakładów sportowych w Internecie, skierowanych do polskich klientów. Niestety, polskie prawo nie zezwala firmom na przyjmowanie zakładów on-line, co sprawia, że na rynku dominują nieodprowadzający podatków w Polsce, zagraniczni operatorzy. Budżet państwa nie otrzymuje żadnych wpływów z tytułu tej działalności.

„Wszystkie spółki wchodzące w skład Grupy Fortuna rok do roku odnotowują zwiększenie wyników w walutach narodowych. Fortuna zakłady bukmacherskie – ze względu na zapowiadane na początek przyszłego roku zmiany prawne dopuszczające prowadzenie zakładów w Internecie – ma szansę stać się liderem holdingu pod zględem skali wzrostu sumy wpłaconych stawek. Zarejestrowane w Polsce firmy bukmacherskie w 2008 roku wpłaciły do budżetu państwa 87,9 mln zł podatku od zakładów wzajemnych. Pozytywne zmiany w polskim prawie, mogłyby znacząco zwiększyć tę kwotę w przyszłości” – mówi Wilf Walsh, wiceprezes zarządu Fortuna Entertainment Group, ekspert w branży zakładów wzajemnych w Europie.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021