Fortuna

Fortuna zakłada spadek EBITDA w ’16 o 10-15 proc.; CAPEX to 11-13 mln euro

Fortuna Entertainment Group spodziewa się w tym roku spadku wyniku EBITDA o 10-15 proc., m .in. ze względu na wyższy podatek od zakładów w Czechach. Spółka wyda na inwestycje 11-13 mln euro – podała Fortuna w raporcie kwartalnym.

W roku 2016 wzrost organiczny będzie opierać się głównie na zakładach wzajemnych on-line oraz tymczasowo zostanie wsparty mistrzostwami Europy w piłce nożnej we Francji. Spółka oczekuje wzrostu ogólnie przyjętych zakładów na 1.010 mln euro oraz obniżenia wartości EBITDA o 10-15 proc. w porównaniu z 2015 w wyniku wzrostu podatku od zakładów w Republice Czeskiej, zniesieniu opłaty manipulacyjnej na Słowacji oraz innych inwestycji w rozwój spółki” – czytamy w raporcie.

Spółka przypomniała, że 1 stycznia 2016 w Republice Czeskiej wprowadzono zmiany w opodatkowaniu działalności bukmacherskiej i loteryjnej, co oznacza podwyższenie podatku z zakładów wzajemnych oraz loterii z 20 proc. na 23 proc.

„Spółka przewiduje, że zmiana w opodatkowaniu będzie miała negatywny wpływ na całoroczną wysokość EBITDA w wysokości około 2 mln euro” – podano.

Fortuna zamierza wydać w tym roku na inwestycje 11-13 mln euro. Środki przeznaczy m.in. na nową platformę IT.

W I kwartale 2016 r. spółka przyjęła zakłady na 251,7 mln euro, przychody wyniosły 24,6 mln euro (spadek o 2 proc.), a EBITDA 4,6 mln euro (spadek o ponad 37 proc.). W 2015 r. Fortuna miała 27,2 mln euro zysku EBITDA i 19,5 mln euro zysku netto, przy przychodach w wysokości ponad 102 mln euro. (PAP)

 

Źródło: PAP Biznes

Krzysztof Prencina

Pasjonat rynku bukmacherskiego w Polsce i na świecie. W serwisie LegalnyBukmacher.com oprócz podstawowej wiedzy teoretycznej niezbędnej początkującym, podzielę się z Wami swoim doświadczeniem typera, praktyczna wiedza i przemyśleniami na temat działających firm bukmacherskich. Legalnych ale też i z szarej strefy. Adres mailowy: kontakt@legalnybukmacher.com

Recent Posts

„Lukas TV” kolejnym uczestnikiem pierwszej gali High League

Łukasz Wdowiak (0-0) kolejnym zawodnikiem w karcie walk pierwszej gali High League! 28 sierpnia w…

4 godziny ago

Powiększona PKO Bank Polski Ekstraklasa z transmisjami w nowych krajach

Po raz pierwszy od 23 lat Ekstraklasa S.A. będzie w sezonie 2021/22 prowadzić rozgrywki z…

8 godzin ago

2 gole przewagi w ESA zamykają Twój zakład w Superbet!

Wygraj zakład na Ekstraklasę bez względu na końcowy wynik! Nieważne jakim wynikiem zakończy się mecz!…

8 godzin ago

IO: 10 000 PLN za każdy medal od eWinner

Już dziś oficjalnie startują Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio! Oczy wszystkich kibiców w naszym kraju…

11 godzin ago

Wraca Ekstraklasa! Kto mistrzem, a kto spadnie w sezonie 2021/22?

Nowy sezon, nowe emocje! Już w piątek 23 lipca rusza sezon piłkarskiej Ekstraklasy. Tytułu bronią…

12 godzin ago

Ekstraklasowy bezpiecznik na I kolejkę 2021/22

Czas na wielki powrót! Już w dziś wraca najpiękniejsza, najwspanialsza, najukochańsza Ekstraklasa! Czeka nas wiele ciekawych…

1 dzień ago