Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Fortuna przejmuje Tipsport

Operator sieci zakładów wzajemnych, Fortuna Entertainment Group negocjuje przejęcie polskiej sieci Tipsport, wynika z nieoficjalnych informacji agencji ISB.

Według informacji pozyskanych przez ISB, giełdowa sieć zakładów wzajemnych negocjuje przejęcie konkurencyjnej sieci Tipsport w Polsce z ok. 190 kolektur w całym kraju. Z kolei obecnie w polskiej sieci Fortuny działa ok. 385 punktów, w tym 10 franszyzowych. Wcześniej szef Fortuny w Polsce, Jan Stefanek mówił w wywiadzie dla ISB, że spółka jest zainteresowana rozwijaniem swojej sieci w Polsce, głównie poprzez zwiększanie liczby placówek franszyzowych.

Tipsport jest siecią franszyzową. Ponadto Fortuna zakłady bukmacherskie, polska spółka z grupy Fortuna Entertainment Group, liczy, że rozpocznie oferowanie zakładów online w październiku, choć w optymistycznym wariancie może to być wrzesień. Firma spodziewa się zamknięcia bieżącego roku zyskiem, a w 2012 roku rekordowych wyników, w tym dwucyfrowej dynamiki przychodów w związku z Euro 2012 i olimpiadą w Londynie.

Tymczasem według czeskiego portalu motejlek.com, główny akcjonariusz Fortuna Entertainment Group, fundusz venture capital Penta Investments przymierza się do sprzedaży swojego pakietu w spółce. Wśród potencjalnych nabywców wymienia się m.in. brytyjskiego giganta rynku bukmacherskiego William Hill, Irish Paddy Power, a także bwin.com.

W I kw. 2011 r. wynik EBITDA Fortuny wzrósł o 43,9% r/r do 8,4 mln euro. Grupa przyjęła w tym okresie łączne zakłady (amounts staked) na kwotę 114,16 mln euro, o 16,5% więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego.

Źródło: Wirtualne Media, własne

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021