Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Fortuna nie zrealizuje opcji kupna Fortuna HR (Chorwacja)

Zarząd Fortuna Entertainment Group NV („FEG”) w dniu 3 sierpnia 2011 roku zdecydował, że nie skorzysta z opcji kupna wszystkich akcji Fortuna HR, należących do Equinox Investments BV za cenę zaoferowaną przez potencjalnego kupca.

Fortuna HR została utworzona w czerwcu 2001 roku w Zagrzebiu i oferuje obecnie zakłady wzajemne w Chorwacji za pośrednictwem sieci kolektur oraz w internecie. W latach 2009-2010 spółka należała do Fortuna Entertainment Group, jednak później FEG podjęła decyzję o wyłączeniu Fortuna HR z Grupy. W związku z tym, wszystkie udziały w Fortuna HR należące do FEG zostały sprzedane za cenę 1 euro spółce Equinox Investments BV, z grupy inwestycyjnej Penta.

Następnie FEG zawarła z Equinox Investments BV umowę, zapewniająca Grupie opcję kupna wszystkich akcji Fortuna HR od Equinox Investments BV. W przypadku, gdy FEG nie zdecyduje się na zakup akcji Fortuna HR za wskazaną kwotę, Equinox Investments BV może sprzedać walory spółki podmiotom trzecim, a opcja kupna wygaśnie.

W dniu 3 sierpnia 2011 roku Zarząd Fortuna Entertainment Group NV otrzymał zawiadomienie od Equinox Investments BV wzywające do skorzystania z opcji kupna wszystkich akcji Fortuna HR w związku z ofertą złożoną przez potencjalnego nabywcę. Zarząd Fortuna Entertainment Group NV postanowił nie skorzystać z opcji kupna i powiadomił o swojej decyzji Equinox Investments BV.

„Po szczegółowej analizie i ocenie oferty złożonej przez Equinox Investments BV, Zarząd FEG postanowił nie skorzystać z opcji kupna akcji Fortuna HR. Priorytetem Grupy Fortuna jest obecnie dalszy rozwój na naszych podstawowych rynkach: w Polsce, Czechach i na Słowacji. W ubiegłym miesiącu uruchomiliśmy projekt loterii liczbowej w Czechach i pracujemy nad wprowadzeniem zakładów on-line w Polsce. Osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów w tych projektach jest kluczowe, zarówno dla Zarządu, jak i akcjonariuszy FEG” – powiedział Jiří Bunda, dyrektor generalny Fortuna Entertainment Group.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021