Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Fortuna negocjuje przejęcie Tipsport

Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG) prowadzi rozmowy z firmą TIPSPORT a.s. w sprawie akwizycji polskiej spółki zależnej Tipsport PL. Potencjalne przejęcie pozwoli Fortunie na rozbudowanie polskiej sieci 380 kolektur o kolejne 190 punktów przyjmowania zakładów, a tym samym na umocnienie wiodącej pozycji na polskim rynku zakładów wzajemnych.

W dniu 1 sierpnia 2011 roku Fortuna złożyła oficjalny wniosek do Ministerstwa Finansów o pozwolenie na zmianę struktury własnościowej spółki Tipsport PL. Decyzja Ministerstwa zapaść ma nie później niż w ciągu 3 miesięcy.

“W tym tygodniu rozpoczęliśmy due-dilligence. Jeśli transakcja przebiegnie zgodnie z planem, to finalizacji przejęcia spodziewamy się do końca września” – powiedział Jiří Bunda, prezes zarządu Fortuna Entertainment Group.

Akwizycja spółki Tipsport pozwoli Fortunie na umocnienie pozycji największego operatora zakładów wzajemnych w Polsce, z udziałem w rynku na poziomie ponad 33%.

“Strategia Fortuna Entertainment Group zakłada działalność za pośrednictwem kolektur naziemnych oraz zakładów internetowych. Gruntownie przygotowujemy się do rozbudowania sieci kolektur oraz wzmocnienia pozycji Grupy na polskim rynku. Umożliwi to nie tylko zaoferowanie usług Fortuny jeszcze większej liczbie potencjalnych uczestników zakładów, ale również wpłynie pozytywnie na planowane uruchomienie zakładów on-line w Polsce” – dodaje Jiří Bunda, prezes zarządu Fortuna Entertainment Group.

Zamknięcie transakcji oczekiwane jest w czwartym kwartale 2011 roku.

Firma TIPSPORT w Polsce funkcjonuje od 2005 roku. Poprzednio znana jako firma bukmacherska Mega-Typ, w 2006 roku weszła w struktury jednego z wiodących operatorów naziemnych zakładów wzajemnych w Czechach – TIPSPORT a.s. Praga Republika Czeska. Sieć kolektur TIPSPORT obejmuje 190 punktów przyjmowania zakładów w całej Polsce.

O Fortuna Entertainment Group:

Fortuna Entertainment Group jest wiodącym operatorem zakładów bukmacherskich w Europy Środkowej i Wschodniej. Firma założycielska FORTUNA sázková kancelář powstała w Pradze w 1990 roku. Już rok później na Słowacji założona została spółka Terno, a.s.

W 2005 roku grupa inwestycyjna Penta stała się właścicielem obu firm, jednocześnie pozyskując w tym samym roku polskiego operatora zakładów bukmacherskich Profesjonał i stopniowo konsolidując te spółki pod jedną marką. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży zakładów bukmacherskich, Fortuna tworzy standardy i wyznacza trendy na rynku środkowo-europejskim. Grupa stale inwestuje w rozwój nowych produktów i usług rozszerzając przy tym sieć kanałów dystrybucji oraz doskonaląc ich jakość. Fortuna posiada obecnie ponad 1400 kolektur na trzech rynkach.

Grupa wprowadziła platformę FortunaWin, umożliwiającą oferowanie produktów na nowych rynkach. Obecnie FortunaWin dostarcza gry i zakłady klientom na Węgrzech.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021