Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Fortuna Entertainment Group złożyła ofertę przejęcia Sazki

Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG) – wiodący w Europie Środkowej i Wschodniej operator zakładów wzajemnych, działający w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech – bierze udział w przetargu na przejęcie spółki Sazka, tradycyjnego operatora loterii w Czechach. Fortuna złożyła ofertę akwizycji Josefowi Cupka, obecnemu syndykowi Sazki, w związku z ogłoszoną w dniu 30 maja upadłością tego podmiotu.

Fortuna Entertainment Group oferuje za Sazkę kwotę na poziomie od 2 do 2,5 miliardów koron czeskich, w zależności od wyceny jej aktywów. Grupa Fortuna wyraziła ponadto zainteresowanie nabyciem wybranych aktywów bankrutującej Sazki, w sytuacji gdyby planowany był podział majątku spółki.

Elementem oferty jest też poniesienie na rzecz organizacji sportowych opłat – sięgających rocznie około 300 mln koron czeskich – które zostaną opłacone z przez Fortunę z przychodów z loterii.

„Ofertę złożyliśmy po zawarciu porozumienia z głównymi akcjonariuszami Fortuny, którzy są gotowi uczestniczyć w finansowaniu transakcji przejęcia Sazki. Jesteśmy przekonani, że tylko stabilny i silny finansowo inwestor – zarządzany przez zespół posiadający doświadczenie na rynku loterii – może odnieść sukces w przywróceniu dobrej kondycji Sazki”– powiedział Jiří Bunda, prezes zarządu i CEO Fortuna Entertainment Group.

Przez przejęcie loterii Sazka, Fortuna zamierza wykorzystać efekty synergii, płynące ze współpracy między wiodącym środkowoeuropejskim operatorem zakładów sportowych oraz dominującym do niedawna podmiotem na rynku loterii w Czechach, który obecnie jest w upadłości. Cena zaoferowana przez Fortuna Entertainment Group za przejęcie Sazki wynika z wyceny wartości marki, sieci dystrybucji oraz posiadanych licencji.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021