Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Fortuna Entertainment Group – wyniki finansowe za 2009 rok

Środkowo-europejski holding działający na rynku zakładów sportowych planuje dalszą ekspansję

Fortuna Entertainment Group (Fortuna) – największa w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem obrotów firma prowadząca zakłady wzajemne z tradycyjną siecią kolektur, działająca w Polsce, Czechach i Słowacji – zaprezentowała wyniki finansowe za 2009 rok, potwierdzające wiodącą pozycję holdingu w regionie.

Suma wpłaconych stawek wyniosła 338 mln euro, co oznacza wzrost o prawie 5% w porównaniu z rokiem poprzednim. Rezultat osiągnięty w 2009 roku odzwierciedla znaczący wzrost wpływów z zakładów wzajemnych w Internecie, wprowadzonych przez Grupę Fortuna po raz pierwszy w Czechach w 2009 roku, a na Słowacji już w 2007. Grupa w krótkim czasie osiągnęła znaczącą pozycję w tym segmencie.

Zysk EBITDA po modyfikacjach (recurring EBITDA) wyniósł 24,9 mln euro, w porównaniu z 24,4 mln euro w roku poprzednim. Zysk netto holdingu wzrósł o 5,5% – do 16,9 mln euro. Podane kwoty są wstępne i nieaudytowane.

„W 2010 roku chcemy ugruntować naszą pozycję pioniera nowych trendów w Europie Środkowej i Wschodniej oraz lidera w ustanawianiu standardów w branży. Wprowadzimy nowe produkty i usługi oraz będziemy realizować strategię zabezpieczającą dalszy rozwój Grupy” – mówi Jiří Bunda, prezes Fortuna Entertainment Group.

Fortuna Entertainment Group działa obecnie w trzech państwach Europy Środkowej i Wschodniej: w Polsce, Czechach i Słowacji. W 2009 roku suma wpłaconych stawek w Polsce wyniosła 58 mln euro.

„Branża bukmacherska w Polsce cechuje się wysokim potencjałem rozwoju w Europie Środkowo-Wschodniej. Jeśli zakaz organizacji zakładów sportowych on-line przez firmy płacące podatki w Polsce zostanie zniesiony, rynek ten ma szansę stać się najbardziej znaczącym dla naszej Grupy. W takim przypadku polska Fortuna będzie mogła rozwijać się i zwiększać wsparcie dla klubów sportowych, tak jak spółki Grupy w Czechach i na Słowacji” – dodaje Aleš Dobeš, dyrektor generalny Fortuna PL.

W odróżnieniu od spółek w Czechach i na Słowacji – które organizują zakłady wzajemne przez sieć oddziałów, Internet, telefon i wiadomości SMS – Fortuna PL świadczy usługi wyłącznie za pośrednictwem 364 kolektur. Grupa Fortuna dąży do uzyskania możliwości organizowania legalnych zakładów sportowych w Internecie, skierowanych do polskich klientów. Niestety, polskie prawo nie zezwala firmom na przyjmowanie zakładów on-line, co sprawia, że na rynku dominują nieodprowadzający podatków w Polsce, zagraniczni operatorzy, klienci mają dostęp do nieuregulowanej oferty zakładów sportowych przez Internet, a budżet państwa nie ma żadnych wpływów z podatków z tej działalności.

„Polski rynek zakładów sportowych ma duży potencjał. Z kolei prawnie dozwolona organizacja zakładów on-line może być źródłem korzyści nie tylko dla lokalnych operatorów, ale także dla budżetu państwa i klientów. Doświadczenia z Wielkiej Brytanii i innych dojrzałych rynków Europy Zachodniej pokazują, że firmy bukmacherskie świadczące usługi legalnie i z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu, mogą przynosić znaczące korzyści dla klientów i całej gospodarki” – mówi Wilf Walsh, wiceprezes zarządu Fortuna Entertainment Group, ekspert w branży zakładów wzajemnych w Europie.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021