Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Eurojackpot w Polsce od soboty 9 września

Nowa loteria Eurojackpot już dostepna w Polsce

Teraz to mi lotto… już nie na żarty! Rekordowi do tej pory zwycięscy lotkowicze, którzy zgarniali po 20-30 mln zł, okażą się niemal biedakami przy Polakach, którzy wytypują trafne liczby w grze Eurojackpot. Główna wygrana to aż 90 mln euro lub – jeśli ktoś sobie życzy w rodzimej walucie – niewyobrażalna kwota prawie 400 mln zł!

Pierwszy polski milioner Eurojackpot

Grę można rozpocząć w punktach LOTTO już w najbliższą sobotę 9 września. Pierwszy zaś polski milioner Eurojackpota spodziewany jest 15 września, kiedy to odbędzie się pierwsze losowanie z udziałem polskich graczy.

Na czym polega gra w EuroJackpot

Sam udział w grze jest niemal identyczny jak gra w Lotto. Co prawda jeden zakład kosztuje 12,50 zł, a nie 3 zł – jak w przypadku Lotto – ale gwarantowana pula na wygrane I stopnia w każdym losowaniu to aż 10 mln euro, a więc około 40 mln zł – znacznie powyżej rekordowych kumulacji, na które trzeba czekać tygodniami.

Losowanie EuroJackpot

Sam udział w grze jest niemal identyczny jak gra w lotto. Co prawda jeden zakład kosztuje 12,50 zł, a nie 3 zł – jak w przypadku lotto, ale gwarantowana pula na wygrane I stopnia w każdym losowaniu to aż 10 mln euro a więc około 40 mln zł, a więc znacznie powyżej rekordowych kumulacji, na które trzeba czekać tygodniami.

Lista Legalnych Bukmacherów online w Polsce na 2017

Pierwszy zaś polski milioner Eurojackpota spodziewany jest zaś 15 września, kiedy to odbędzie się pierwsze losowanie z udziałem polskich graczy. Losowania, które odbywają się co piątek przeprowadza fińska loteria Veikkaus Oy między godziną 20:00 a 21:00 (relacje z losowań można będzie obserwować na stronie internetowej lotto.pl

Kumulacja w EuroJackpot

A kumulacja, wynosząca niemal dziesięć razy więcej, czyli około 400 mln zł, to też realna perspektywa. W tym roku co prawda bank rozbity został grupowo – główną wygraną podzielili między siebie trzej gracze z Niemiec, jeden z Danii i jeden z Holandii, ale w ubiegłym roku całą pulę zgarnął Niemiec, a w 2015 r. 90 mln euro trafiło do gracza z Czech. By wziąć udział w grze, trzeba skreślić na blankiecie Eurojackpot pięć liczb z 50 oraz dodatkowo dwie z 10. Tak jak w przypadku najbardziej obecnie popularnej gry w Polsce Lotto można grać też na chybił trafił.

źródło: expressilustrowany.pl

W EuroJackpot minimalna pula gwarantowana na wygrane pierwszego stopnia będzie wynosić 10 mln euro, a maksymalna może osiągnąć nawet 90 mln euro. Losowania tej loterii tradycyjnie odbywają się w każdy piątek w Helsinkach. By trafić główną wygraną, trzeba poprawnie wytypować 5 z 50 numerów oraz 2 z 10 numerów – czytamy na stronie Totalizatora Sportowego.

Ile kosztuje kupon EuroJackpot

W EuroJackpot można grać w Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Islandii, we Włoszech, na Łotwie i Litwie, oraz w Holandii, Norwegii, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Szwecji, Czechach i na Węgrzech. Pojedynczy zakład Eurojackpot kosztuje 2 euro. Ile zapłacimy w Polsce? Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nieco więcej. Eurojackpot wystartował w Europie 5 lat temu. Najwyższa wygrana, czyli 90 mln euro, padła dotąd dwa razy.

Regulamin przewiduje aż 12 stopni wygranych, zaś wygrane do wysokości 2 280 złotych będzie można odbierać w punktach LOTTO lub w kasach Totalizatora Sportowego.
By wziąć udział w grze trzeba skreślić na blankiecie Eurojackpot pięć liczb z 50. oraz dodatkowo dwie z 10. Tak jak w przypadku najbardziej obecnie popularnej gry w Polsce – lotto, można grać też na chybił trafił.

Za 90 mln euro można np. kupić aż 24 samochody ferrari albo zostać właścicielem niemal połowy warszawskiego Wilanowa (937 domów z oferty „dom marzeń”). Wkrótce więc poznamy polskiego (prawie)miliardera, który bogaczem został dzięki grze w Eurojackpota.

źródło: gazetalubuska.pl

 

Rozmowa o Eurojackpot

– nowej grze, dostępnej w Polsce z Arturem Wozińskim, dyrektorem Oddziału Totalizatora Sportowego w Poznaniu.

Tyle jeszcze nigdy w Polsce nie można było wygrać. Od dziś możemy robić zakłady w grze, w której można wygrać nawet 90 milionów euro.

To prawda. Polska jest 18 krajem Europy, w którym można grać w Eurojackpot. Gra funkcjonuje od 2012 roku w ramach międzynarodowego konsorcjum i jej cechą charakterystyczną są właśnie bardzo wysokie wygrane.

Jak wysokie?

Niewyobrażalnie. Maksymalna wygrana I stopnia może wynieść nawet 375 milionów złotych. Gwarantowana wygrana I stopnia to około 41, 7 miliona złotych. Jednak już wygrane II stopnia osiągają milionowe wartości. Generalnie w Eurojackpot jest aż 12 stopni wygranych. Prawdopodobieństwo jakiejkolwiek wygranej jest bardzo wysokie: to 1:26. Prawdopodobieństwo głównej wygranej to 1: 95,3 mln, ale szansa na wygraną II stopnia wynosi już 1:5,9 miliona czyli jest prawie dwa razy większa niż na trafienie „szóstki” w Lotto.

Jak zatem grać w Eurojackpot?

Oczywiście trzeba wykupić zakład (jeden lub więcej). Pojedynczy kosztuje 12,5 zł. W dalszej kolejności trzeba wytypować 5 liczb z 50 i 2 z 10. Można to zrobić samodzielnie lub skorzystać z chybił trafił. Potem pozostaje już tylko trzymać kciuki i czekać na losowanie.

Czy można od razu dokonać zakładów na kilka losowań?

Nie. Kupujemy kupon tylko na jedno najbliższe losowanie. Zasady Eurojackpot nie przewidują także zakładów systemowych czy innych rozwiązań zwiększających prawdopodobieństwo wygranej. Zakłady można robić od dziś.

Do kiedy trzeba zdążyć, by kupon wziął udział w najbliższym losowaniu?

Do piątku do godziny 19. Losowanie odbywa się między godziną 20 a 21, ale nie jest transmitowane. W sobotę, od 6.30 rano można już obstawiać następne losowanie.

Gdzie losowane są liczby, które mogą całkowicie odmienić życie?

Losowanie odbywa się w Helsinkach. Przeprowadza ją fińska loteria Veikkaus Oy pod nadzorem przedstawiciela loterii oraz niezależnego obserwatora wyznaczonego przez Urząd ds. gierhazardowych Krajowej Rady Policji w Finlandii. Później do krajów- członków konsorcjum są przekazywane wyniki.

Jeśli w loterii uczestniczą obywatele w sumie 18 krajów Europy, szansa, że w Polsce padnie główna wygrana jest chyba dość niewielka.

Przeciwnie. Polacy stanowią aż 12 proc. populacji wszystkich krajów objętych grą. Ale szczęście wymyka się matematyce. Czesi przystąpili do Eurojackpota w październiku 2014 roku, a już w 2015 roku padła tam najwyższa możliwa wygrana: 90 milionów euro. W Polsce też taka kwota zdarzy się prędzej czy później.

Co się stanie jeśli przez kilka losowań nie padnie wygrana I stopnia? Jeśli grają obywatele 18 krajów Europy pula na wygrane może przekroczyć 90 mln euro. Można będzie zatem wygrać więcej?

Nie. 90 mln euro czyli 375 mln zł to maksymalny pułap wygranej I stopnia. Ale jeśli pula na wygrane będzie wyższa – pieniądze te będą powiększały kwoty wygranych II stopnia niezależnie od tego czy wygrana II stopnia padła czy nie. Gdy pula na wygrane II stopnia przekroczy 90 mln euro, nadwyżka przejdzie na wygrane niższego stopnia, ale takiego, w którym padły szczęśliwe liczby.

Cały wywiad przeczytasz na: gloswielkopolski.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021