Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Eurojackpot: miliony do wygrania w nowej grze lotto

Już w piątek, 15 września, pierwsze polskie losowanie w międzynarodowej grze Eurojackpot. Do wygrania jest aż 127 mln złotych. Część graczy zniechęca jednak cena zakładu.

W kolekturach Totalizatora Sportowego w Łodzi i regionie już są przyjmowane zakłady na nową grę losową Eurojackpot, w której można dziś wygrać 127 mln zł. Zainteresowanie jest spore.

– Wielu klientów pyta o tę loterię, część wysyła już kupony, ale myślę, że najwięcej osób zainteresuje się nią dziś – mówi pracownica jednej z kolektur na łódzkiej Retkini. Odwiedził ją pan Jan, który jest stałym graczem. O nowej, międzynarodowej grze dowiedział się niedawno.

– Gram od dwudziestu lat – mówi łodzianin. – Głównie w Lotto, choć ostatnio też w zdrapki. Trochę dla zabawy, a trochę dla pieniędzy. Słyszałem o tej nowej grze, ale kupon jest trochę drogi. Za tę cenę mam trzy zakłady lotka. Wygrana w nowej grze jest duża, ale też pewnie wiele osób będzie w nią grało.

Eurojackpot to nowa oferta Totalizatora Sportowego.

Znowelizowana ustawa hazardowa pozwoliła polskiemu zakładowi uczestniczyć w loterii multijurysdykcyjnej – grze losowej, w której mogą brać udział gracze kilku, a nawet kilkunastu krajów. Mieszkańcy krajów Unii Europejskiej biorą udział w dwóch takich loteriach. Jedną z nich jest istniejąca od 2004 roku francusko-hiszpańsko-brytyjska gra EuroMillions, drugą Eurojackpot, który powstał w 2012 roku. Losowania w tej grze odbywają się w Helsinkach, w każdy piątek o godz. 20.

W loterii bierze udział szesnaście państw, w tym między innymi Hiszpania, Niemcy, Dania, Finlandia, Szwecja, Czechy, Węgry czy Chorwacja. Najwyższa do tej pory wygrana to 90 milionów euro. Pierwsza padła w maju 2015 roku, a szczęśliwcem okazał się mieszkaniec Czech. W tym roku podobną wygraną zgarnął pewien obywatel Niemiec. W ciągu pięciu lat istnienia gry milionerami zostało około 100 osób. Należy pamiętać, że minimalna pula przeznaczona na wygraną wynosi 10 milionów euro (ok. 41 milionów złotych).

Tak jak w naszym Lotto, gdy kolejne losowania nie wyłonią zwycięzcy, dochodzi do kumulacji (z punktu widzenia technicznego nie jest to loteria, a lotto). W Eurojackpot gra się podobnie jak w Lotto, trzeba wypełnić kupon. Skreśla się 5 numerów od 1 do 50, a następnie 2 dodatkowe Euro, czyli numery od 1 do 10.

Celem jest trafienie jak największej liczby numerów. Główna nagroda jest przyznawana za wytypowanie wszystkich 7 liczb.

Przy czym główna ich pula dzieli się na 12 kategorii, dzięki czemu szanse na wygraną są wysokie. Wystarczy trafić nagrodę drugiej lub trzeciej kategorii, żeby wygrać nawet 5 milionów złotych. Jak zapewniają organizatorzy gry, wystarczą tylko 3 trafione numery Eurojackpot, żeby zdobyć nagrodę w loterii. Każdy gracz może wypracować swoją własną metodę typowania numerów lub nawet system Eurojackpot.

Szanse na wygraną w lotto Eurojackpot wynoszą 1 do 95 344 200, podczas gdy w EuroMillions są one o wiele niższe, bo – 1 do 139 838 160. Jak zapewniają organizatorzy, prawdopodobieństwo trafienia jest tu wyższe niż trójki w Lotto. W Eurojackpot wynosi 1:42, a w Lotto 1:57. Wyższa jest też nagroda. Lotto płaci za trójkę 24 zł, a Eurojackpot za kombinację 2+1 wypłaca ok. 7,4 euro, czyli ok. 31 zł. Za kupon Eurojackpot zapłacimy jednak sporo – 12,50 zł, choć w Niemczech zakład kosztuje 2 euro. Pojedynczy zakład Lotto kosztuje 3 zł.

Wspierają sport i kulturę

Totalizator Sportowy zapewnia, że część dochodu z lotto Eurojackpot będzie przeznaczona na rozwój polskiego sportu i kultury narodowej. Z ceny każdego zakładu 2,50 zł trafi na fundusze celowe, w tym 1,80 zł zostanie przekazane na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, a 50 gr zasili Fundusz Promocji Kultury. Dzięki ustawowym dopłatom w latach 1994-2016 gracze Lotto przekazali już około 10,6 mld złotych na rozwój sportu, a 1,9 mld złotych na kulturę.

Czytaj więcej na stronie dzienniklodzki.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021