Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

EURO 2012 w Fortuna Entertainment Group: solidne wyniki grupy i boom w Polsce

Podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 – które odbywały się między 8 czerwca a 1 lipca w Polsce i na Ukrainie – na zakłady bukmacherskie on-line Fortuna Entertainment Group zarejestrowało się ponad 9.000 nowych klientów. Fortunie przybywało tym samym każdego dnia mistrzostw blisko 400 nowych graczy.

Najsilniejszy wzrost procentowy w segmencie zakładów on-line odnotowano w Polsce, która była jednym z gospodarzy EURO. Liczba zarejestrowanych klientów serwisu on-line wzrosła na tym rynku o 18% (1.700 klientów), wobec 9.500 użytkowników przed rozpoczęciem turnieju UEFA.

Zgodnie z oczekiwaniami, największą bezwzględną wartość osiągnięto na dojrzalszym rynku czeskim, gdzie pozyskano blisko 4.300 nowych klientów on-line. Z kolei na rynku słowackim do grona klientów Fortuny dołączyło około 3.000 graczy.

Biorąc pod uwagę liczbę 3.800 nowych klientów polskiej Fortuny, którzy dokonali rejestracji w kolekturach, łączny wzrost zarejestrowanych klientów w Polsce w okresie EURO 2012 był jednak największym ze wszystkich trzech rynków (w Polsce procedura rejestracji – zgodnie z ustawą o grach hazardowych – jest osobna dla uczestników zakładów on-line i w kolekturach, czym różni się od tej w Czechach i na Słowacji)

Pod względem sumy wpłaconych stawek (ang. amount staked) mistrzostwa były dla Polski rekordowe. Polscy klienci po raz pierwszy wykazali się dużą większą aktywnością niż gracze ze Słowacji. Oczywiście wpływ na większy udział Polski i Czech w sumie wpłaconych stawek miał fakt, że reprezentacje obu tych państw uczestniczyły w EURO 2012 (w przeciwieństwie do Słowacji, której drużyna nie zakwalifikowała się do mistrzostw).

Suma wpłaconych stawek na zakłady EURO 2012 osiągnęła prawie 17 mln euro, z czego ponad 4,7 mln euro (28%) zostało przyjęte w Polsce, prawie 8,4 mln euro (49%) w Czechach i około 3,9 mln euro (23%) na Słowacji. W porównaniu do EURO 2008, suma wpłaconych stawek wzrosła o około 25%.

Podczas EURO 2012 przez internet najczęściej zakładali się Czesi (42% zakładów w tym kraju stanowiły zakłady zawierane on-line). Na Słowacji za pośrednictwem internetu założyło się 38% klientów. Z kolei w Polsce on-line zagrało 14,2% typerów. Mimo, że udział zakładów on-line był najniższy w Polsce, rezultat ten jest bardzo dobry z uwagi na fakt, że zakłady internetowe są oferowane polskim klientom zaledwie od 5 miesięcy.

W związku z tym, że Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przyniosły stosunkowo niewiele niespodzianek i nawet część z nich została trafnie przewidziana przez większość naszych klientów, Fortuna wypłaciła rekordowe wygrane – w sumie 14 mln euro. Stanowi to wzrost o ponad 30% w stosunku do EURO 2008. Suma wygranych brutto (ang. gross win) z EURO 2012 wyniosła około 3,3 mln euro, z marżą wygranych brutto w wysokości około 20%.

O Fortuna Entertainment Group:
Fortuna Entertainment Group jest wiodącym operatorem zakładów bukmacherskich w Europie Środkowej i Wschodniej. Firma założycielska FORTUNA sázková kancelář powstała w Pradze w 1990 roku. Już rok później na Słowacji założona została spółka Terno, a.s.

W 2005 roku grupa inwestycyjna Penta stała się właścicielem obu firm, jednocześnie pozyskując w tym samym roku polskiego operatora zakładów bukmacherskich Profesjonał i stopniowo konsolidując te spółki pod jedną marką. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży zakładów bukmacherskich, Fortuna tworzy standardy i wyznacza trendy na rynku środkowo-europejskim. Grupa stale inwestuje w rozwój nowych produktów i usług rozszerzając przy tym sieć kanałów dystrybucji oraz doskonaląc ich jakość. Fortuna posiada obecnie ponad 1400 kolektur na trzech rynkach.

Grupa wprowadziła platformę FortunaWin, umożliwiającą oferowanie produktów na nowych rynkach. Obecnie FortunaWin dostarcza gry i zakłady klientom na Węgrzech.

W październiku 2010 roku Fortuna z powodzeniem zadebiutowała na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze. Głównym akcjonariuszem pozostaje środkowoeuropejska grupa inwestycyjna Penta.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021