Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Esport w zakładach bukmacherskich

Nie każdy bukmacher posiada wszystkie gry ESPORTowe w swojej ofercie, ale LoL, CS: GO i Dota 2 to standard, który znajdziemy wszędzie. Są to też gry, z perspektywy typera, najbardziej opłacalne, ponieważ występuje w nich najmniejsza losowość. Należy też zwrócić uwagę na poziom sceny gamingowej danej gry. LoL, CS GO oraz Dota 2 to środowiska gier pełne fanów i sponsorów, dzięki temu w zawodach esportowych, które można obstawiać, grają zawodowe drużyny z zawodowymi graczami na czele.

Zakłady bukmacherskie w Esporcie

Jeszcze kilkanaście lat temu gry komputerowe służyły tylko i wyłącznie jako rozrywka. Owszem, zdarzały się turnieje w co głośniejsze tytuły, jednak w takich rywalizacjach można było wygrać co najwyżej parę złotych lub fanty od producentów sprzętu komputerowego. Obecnie rynek e-sportowy jest warty miliardy dolarów, a zawodnicy rywalizujący w turniejach zarabiają tyle co nieźli piłkarze.

Nie trzeba być jednak zawodowym graczem, by móc zarabiać na e-sporcie. Każdy może spróbować swoich sił w obstawianiu wyników meczy w CS:GO, League of Legends, DOTA 2, FIFA i innych popularnych produkcjach.

Jak zarabiać na e-sporcie?

Rynek gier komputerowych to obecnie ogromny biznes. Można na nim zarabiać spore pieniądze na wiele różnych sposobów. Można grać i handlować zdobytymi dobrami, skinami i innymi przedmiotami, można próbować swoich sił w profesjonalnych turniejach e-sportowych i rożnego rodzaju imprezach, w których nagrody są liczone w milionach dolarów. Zawsze można także zostać trenerem, doradcą, psychologiem profesjonalnej drużyny

Nie każdy ma jednak takie możliwości i potencjał, by stawić czoła tym wszystkim wyzwaniom. Jednak nic straconego, obstawianie League of Legends, Dota 2, CS:GO i innych gier to zupełnie inna para kaloszy. Obstawianie Fortnite na chwilę obecną jest jeszcze niemożliwe. Dlaczego? Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że jak dotąd nie zorganizowano jeszcze profesjonalnego turnieju. Tu liczy się wiedza i doświadczenie, które można zdobyć własnoręcznie grając w te produkcje i śledząc poczynania najlepszych graczy. Jeśli więc jesteście zapalonymi graczami i spędziliście w grach wiele godzin, to warto zastanowić się nad obstawianiem.

Gdzie obstawiać mecze e-sportowe?

Najpopularniejszymi grami w Polsce są obecnie League of Legends czyli popularny LoL oraz Counter Strike: Global Offensive czyli CS:GO. Interesuje się nimi ogromna liczba osób, a wszystko to za sprawą popularnych graczy takich jak np. Jankos, Vander czy Kikis grający w LoLa w najlepszych drużynach takich jak m.in. G2 i Schalke 04 oraz drużyny Virtus.Pro, która należy do światowej czołówki Counter Strike`a.

Te najpopularniejsze gry można obstawiać w praktycznie każdym większym, znanym bukmacherze. Pozostaje pytanie, który z nich ma najlepszą ofertę, jednak nie można odpowiedź na to w sposób jednoznaczny, gdyż jest to zależne od wielu czynników.

Legalni bukmacherzy w Polsce:

Przede wszystkim każda firma bukmacherska sama ustala kursy na dany mecz. To robi największą różnicę , gdyż czasem faworyt uważany jest za większego, a czasem za mniejszego. Różnice mogą sięgać nawet kilkunastu groszy zysku za obstawioną złotówkę. Może to czasami spowodować nawet i różnicę w postaci kilkunastu złotych na takim samym kuponie, ale puszczonym u różnych bukmacherów. Warto więc założyć konta na kilku stronach i obserwować je regularnie w poszukiwaniu lepszych kursów na interesujących nas meczach.

Oferta bukmacherów na e-sport

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z obstawianiem meczy warto przejrzeć bonusy powitalne bukmacherów. Należy też sprawdzić, który bukmacher oferuje zazwyczaj najwyższe kursy i przeanalizować dokładnie dostępną ofertę. Najlepszym rozwiązaniem będzie otwarcie konta na kilku stronach i dokładne przetestowanie ich. W ten sposób uda nam się także uzyskać duże bonusy za rejestracje, które później będzie można wykorzystać do grania.

Posiadanie profili na kilku stronach to bardzo dobry pomysł ze względu na wspomniane wcześniej wahania kursów i tym jak wiele można na nich zyskać lub stracić.

Jak obstawiać e-sport?

Jak wygląda stawianie zakładów na e-sport? Jeśli kiedykolwiek stawiałeś jakieś mecze, to wiesz już wszystko, gdyż obstawianie e-sportu w niczym nie różni się od typowania wyników w tradycyjnych dyscyplinach.

Do wyboru mamy zakłady solo, czyli te z pojedynczym zdarzeniem na kuponie lub akumulowane, w którym obstawiamy kilka meczy na jednym kuponie. Druga opcja jest dużo bardziej zyskowna, ale także i podejmowane przez nas ryzyko jest większe.

Na chwilę obecną firmy bukmacherskie posiadają niestety dość mocno ograniczoną ofertę zakładów. Brakuje dużej ilości meczów z mniejszych turniejów, a także nie znajdziemy tutaj bardziej złożonych zakładów typu ilość zabójstw do danej minuty, dokładny wynik czy najlepszy zawodnik. Niemniej jednak do skutecznego obstawiania wystarczą te podstawowe opcje zakładów. Należy też pamiętać, że e-sport jest względnie młodą dyscyplina i cały czas szybko się rozwija, w przeciwieństwie do tak ustabilizowanych sportów jak np. tenis czy piłka nożna, gdzie wszelkie zasady są już ustalone i wprowadzane są tylko niewielkie korekty zasad.

Kto wie, może w przeciągu kilku lat się to zmieni i finały mistrzostw świata w najpopularniejszych grach będą tak samo popularne jak finał mundialu czy Wimbledonu.

Gry komputerowe są dostępne nawet dla osób niepełnoletnich, ale żeby móc obstawiać to niestety trzeba mieć już te 18 lat. Jeśli brakuje nam trochę do pełnoletności, to warto zacząć już się przygotowywać i zacząć grać w interesujące nas gry, a także oglądać rozgrywki e-sportowe, po ty by z nadejściem pełnoletności od razu wejść na rynek bukmacherski.

Niezależnie od wszystkiego, obstawianie e-sportu to dobra zabawa, na której można dodatkowo się wzbogacić. Czemu więc nie spróbować?

Organizacje e-sportowe

Jednymi z największych narodowych stowarzyszeń eSportów są:

 • International eSport Federation (orgazacja międzynarodowa),
 • Korean eSports Assiciation (z ramienia Ministerstwa Kultury, Sporti i Turystyki),
 • Deutscher eSport Bund (Niemcy),
 • United Kingdom eSports Association (Wielka Brytania).
 • A dla przykładu do najbardziej znanych lig profesjonalnych gry Counter Strike należą:
  Ninjas in Pyjamas (Szwecja),
 • Team Liquid (USA),
 • Cloud9 (USA),
 • Team Dignitas (Wielka Brytania).

Oczywiście popularność jednych drużyn rośnie, innych maleje i kto wie, czy po następnej serii zawodów w CSa lista ta okaże się nieaktualna.

Więcej zakładów na e-sport

Widzimy duży wzrost zakładów na e-sport. Będzie to rosło przez najbliższe lata, ale na razie stanowi poniżej 1 proc. zakładów – mówi Konrad Komarczuk, prezes firmy Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, gość programu Marcina Piaseckiego.

Tłumaczył, że są to zakłady na współzawodnictwo ludzi, którzy grają w gry komputerowe. – Podstawowe zakłady są na Counter-Strike czy League of Legends. Tam też są profesjonalne drużyny i obstawia się, która zwycięży. Jest to zupełnie nowy rodzaj klienta, który nie gra w zakłady sportowe i jest w niższej kategorii wiekowej – wyjaśnił.

 

Ważne turnieje i ligi e-sportowe

Zasięg esportu rośnie z każdym miesiącem, dlatego przybywa graczy, zespołów i lig. Śledzenie rozgrywek jest stosunkowo łatwe – wystarczy dostęp do sieci – ale które z nich są najważniejsze i najciekawsze? Oto nasze zestawienie najbardziej istotnych turniejów, lig i rozgrywek esportowych.

 • Mistrzostwa Doty 2 The International
 • ELEAGUE
 • Capcom Pro Tour
 • Call of Duty Championship
 • eGames
 • Evolution Championship Series
 • Liga Major League Gaming (MLG)
 • Intel Extreme Masters (IEM)
 • Turnieje Battle.net World Championship Series
 • Halo World Championships
 • Mistrzostwa Świata w League of Legends
 • Turnieje World Electronic Sports Games

 

Popularne gry w e-sporcie

E-sport z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Sieciowe rozgrywki są śledzone przez miliony internautów, coraz głośniej mówi się również o wprowadzeniu tego typu rywalizacji na Igrzyska Olimpijskie. Patrząc na najpopularniejsze gry e-sportowe, nasuwają się pewne wnioski – największą popularnością cieszą się przede wszystkim gry o niezbyt wygórowanych wymaganiach sprzętowych. Dzięki temu więcej osób może się z nimi zapoznać, a duża baza graczy z kolei przekłada się na większą liczbę potencjalnych widzów lub zawodników. Oczywiście posiadanie odpowiednio mocnego peceta lub gamingowego laptopa może dać nam pewną przewagę nad innymi graczami z uwagi chociażby na osiągnięcie lepszej płynności rozgrywki.

DOTA 2

Jeśli dzięki e-sportowi chcecie zostać milionerami (i mówimy tu dolarach, a nie złotówkach), to nie ma do tego lepszej gry niż DOTA 2. To właśnie ten tytuł otworzył bramy do wielkich pieniędzy w e-sporcie i jako pierwszy pochwalił się turniejem z pulą nagród przekraczającą milion dolarów. Chodzi oczywiście o turniej The International 2011, który Valve zorganizowało w celu promocji tej gry. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i od tamtego czasu pula nagród w tych zawodach regularnie rośnie osiągając w 2017 roku sumę 24,6 mln dolarów.

Counter-Strike: Global Offensive CS:GO

Dla osób, które lepiej czują się w strzelaninach e-sport oferuje głównie dwa tytuły, w których można zarobić bardzo dobre pieniądze. Największą turniejową scenę w tym gatunku ma zdecydowanie CS: GO. Ta popularna strzelanka jest od lat obecna w e-sporcie i co roku odbywa się w niej mnóstwo zawodów z dużymi pulami nagród przekraczającymi także milion dolarów. Że wspomnimy finały dwóch sezonów ELEAGUE – 1,4 mln i 1,1 mln oraz zawody World Electronic Sports Games z 2016 roku z pulą 1,5 mln dolarów. Jednak to co głównie wyróżnia scenę CS: GO, to właśnie liczba e-sportowych zawodów odbywających się na różnym szczeblu.

League of Legends

League of Legends to najchętniej oglądana e-sportowa gra na świecie, a mimo Riot Games inwestuje w e-sportowe zawody zdecydowanie mniejsze kwoty niż np. Valve. Na przykład największy turniej w historii tej gry, czyli Mistrzostwa Świata w 2016 roku miały pulę nagród w wysokości „zaledwie” 5 mln dolarów. W porównaniu do DOTA 2 jest to bardzo skromna kwota – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę zyski, jakie generuje ten tytuł.

Heroes of the Storm

Zaskoczeni? My też. Heroes of the Storm to gra, która Twitchu cieszy się niezbyt dużą popularnością, a która mimo to w minionym roku wygenerowała nagrody pieniężne większe niż np. Call of Duty: Infinite Warfare. Co ciekawe, w 2017 roku w HotS odbyło się zaledwie 31 zawodów, zatem to jedna z tych gier, która nie posiada jakiejś wielkiej e-sportowej sceny, ale jak już uda się na nią dostać, to są spore szanse, że trochę na niej zabawimy i zarobimy naprawdę dobre pieniądze.

Call of Duty: Infinite Warfare

Drugą strzelaniną, która generuje największe nagrody w e-sportowych zawodach ostatnich miesięcy jest Call of Duty: Infinite Warfare. Z tym że akurat do tej gry musimy podchodzić w specjalny sposób, bo ta statystyka zmienia się właściwie rok do roku wraz z debiutem kolejnej części CoDa. Co nie zmienia faktu, iż Activision dba o to, aby ta seria była czas obecna na e-sportowym polu o czym świadczą 4 mln dolarów w łącznej puli nagród za 2017 rok.

E-sport popularny w zakładach bukmacherskich

To bardzo proste: wszędzie tam, gdzie jest popularność, duże pieniądze i rywalizacja w końcu pojawią się bukmacherzy. Kwestią czasu było wystawianie kursów na mecze najpopularniejszych esportów. Warto zauważyć, że gra komputerowa LoL swoją pozycję zawdzięcza świetnemu mechanizmowi. W gronie gier esportowych nie znajdzie się rozgrywka, w której zbyt duży element będzie odgrywać losowość. Typowanie League of Legends charakteryzuje się tym, że to od graczy zależy kto wygra mecz – sama gra ustala tylko zasady i daje narzędzie. Nexusy są dwa, a zwycięzca może być tylko jeden.

W chwili obecnej, każdy polski bukmacher wystawia ofertę na najpopularniejsze esporty na świecie. Typerzy lubią obstawiać esportowe zakłady, ponieważ wiele tam niespodzianek, a do złapania są wysokie kursy. Można też stwierdzić, że bukmacherzy nie do końca jeszcze znają się na sportach elektronicznych, przez co łatwiej przyłapać ich na pomyłce.

Typy na Esport

Już we wtorek startuje kolejna edycja turnieju IEM Katowice w grze Counter-Strike: Global Offensive. Według bukmacherów, największe szanse na zwycięstwo ma FaZe Clan, z kolei najmniejsze ORDER. Jeden z największych legalnych bukmacherów – Star-Typ Sport wprowadził do swojej oferty nachodzący turniej w Katowicach. Według firmy STS, największe szanse na zwycięstwo w Spodku ma wspomniany FaZe Clan, tuż za nimi jest SK Gaming oraz G2 Esports, z kolei najmniejsze Australijczycy z ORDER.

Pełne zestawienie kursów na turniej IEM Katowice 2018 – zwycięzca:

lp. Drużyna Kurs
1. FaZe Clan 3.75
2. SK Gaming 4.00
3. G2 Esports 7.00
4. Cloud9 10.00
5. Astralis 10.00
6. North 10.00
7. Ninjas in Pyjamas 15.00
8. Team Liquid 15.00
9. Heroic 25.00
10. Gambit Esports 25.00
11. Virtus.pro 40.00
12. fnatic 40.00
13. Renegades 40.00
14. AVANGAR 100.00
15. TyLoo 200.00
16. ORDER 500.00

Obstawianie meczów CS:GO staje się coraz popularniejsze, dlatego nic dziwnego, że tak ważna impreza jak katowicki IEM 2018 doczekał się naprawdę bogatej oferty u polskich bukmacherów. Na koniec przypominamy, że kursy u bukmacherów, podobnie jak ich oferta, cały czas ulegają zmianie, dlatego trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka firma posiada najatrakcyjniejsze warunki dla graczy.

 

Popularność e-sportu w Polsce

– W tym roku widzimy duży wzrost zakładów na e-sport. Będzie to rosło przez najbliższe lata, ale na razie stanowi poniżej 1 proc. – mówi Konrad Komarczuk, prezes firmy Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie

Tłumaczy, że są to zakłady na współzawodnictwo ludzi, którzy grają w gry komputerowe. – Podstawowe zakłady są na Counter-Strike czy League of Legends. Tam też są profesjonalne drużyny i obstawia się, która zwycięży. Jest to zupełnie nowy rodzaj klienta, który nie gra w zakłady sportowe i jest w niższej kategorii wiekowej – wyjaśnił.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021