Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

E-INVEST kupi 10% udziałów w spółce Fortuna Loterie

Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG) zawarła porozumienie ze spółką E-INVEST w sprawie współpracy na czeskim rynku loterii. Zgodnie z ustaleniami, E-INVEST zakupi 10% udziałów w Fortuna Loterie, czeskiej spółce zależnej FEG, operującej w segmencie gier liczbowych (m.in. loterie LOTO i SUPERLOTO) i zdrapek.

Firmy podpisały już umowę przedwstępną w sprawie zakupu udziałów. Wedle ustaleń zawartych w porozumieniu transfer akcji powinien nastąpić w ciągu 12 miesięcy. Bezpośrednia inwestycja firmy E-INVEST w spółkę Fortuna Loterie pozwoli przyspieszyć rozwój sieci dystrybucyjnej oraz wzbogaci spółkę o wieloletnie doświadczenie i know-how w segmencie detalicznym.

„Dzięki osiągniętemu porozumieniu, Fortuna Loterie zyskała mocnego strategicznego partnera i udziałowca, który wnosi istotny wkład w umacnianie pozycji spółki w segmencie loterii. Z drugiej strony, E-INVEST będzie miał możliwość uczestniczenia w dalszym rozwoju segmentu loterii, którego celem jest osiągnięcie około 15-20% udziałów w rynku loterii w Czechach do 2014 roku” skomentował Radim Haluza, nowy dyrektor generalny FEG.

Fortuna Loterie a.s. jest częścią Fortuna Entertainment Group N.V. Obecny udział spółki w rynku loterii w Czechach kształtuje się na poziomie 10%. Spółka jest operatorem popularnych gier liczbowych LOTO, SUPERLOTO oraz Zlatých 11 (Złota 11). Loterie Fortuny zostały wprowadzone na czeski rynek w połowie 2011 roku.

Oprócz gier liczbowych, Fortuna Loterie a.s posiada w swojej ofercie również bogate portfolio zdrapek oraz prowadzi inne usługi, takie jak doładowania telefonów komórkowych. Spółka prowadzi działalność przez sieć ponad 2000 punktów sprzedaży.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021