Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Dlaczego warto wybrać grę w legalnych zakładach bukmacherskich?

Zakłady bukmacherskie według definicji to rodzaj zakładów losowych, których naczelnym celem jest przewidzenie wyniku spotkania sportowego. Przyjmowane są przez bukmachera lub firmę bukmacherską.

Obstawiać można praktycznie każdą grę sportową, a także inne wydarzenia np. wybory prezydenckie. W zależności od rezultatu można wyróżnić zakład wygrany, wygrany w połowie, przegrany, przegrany w połowie lub zwrócony. Wygrana zależna jest od ustalonego przez bukmachera kursu na określony wynik. Kurs obowiązuje w momencie zawarcia zakładu. W Polsce o zasadach prowadzenia zakładów bukmacherskich mówi ustawa o grach hazardowych z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych

BUKMACHERZY NAZIEMNI I INTERNETOWI

Obecnie istnieją dwa typy bukmacherów – i są one związane z miejscem dokonywania zakładów.

Pierwszy typ, posiadający dłuższą historię, to tzw. bukmacherzy naziemni, posiadający fizyczny punkt, w którym można obstawiać wydarzenia sportowe. Wśród bukmacherów naziemnych najbardziej uznane marki to Star Typ Sport (STS), Fortuna, Totolotek oraz Millenium. Są to firmy posiadające polskie licencje, co decyduje o ich legalności. Według opinii internautów naziemni bukmacherzy stosują niższe kursy i podatki, co wpływa również na mniejsze wygrane. Są wybierane głównie przez starszych graczy, którzy niezbyt radzą sobie z poruszaniem się w Internecie, choć w siedzibach wyżej wymienionych firm spotkać można również osoby młode.

Obecnie ogromną popularnością cieszą się zakłady internetowe. Tu wachlarz firm jest zdecydowanie obszerniejszy i ich oferta jest bogatsza.

Lista podmiotów objętych zezwoleniem jest ogólnie dostępna i widnieje na stronie rządowej. Firmy, które uzyskały tego typu zezwolenie to na dzień dzisiejszy: Totolotek, e-toto, forBet, Fortuna, STS, LV, Bet oraz Millenium.
Aby sprawdzić czy dany bukmacher działa w Polsce legalnie wystarczy wejść na jego internetową stronę i w zakładce „O nas” sprawdzić czy firma posiada swoją siedzibę w polskim mieście. Firmy bukmacherskie działające nielegalnie, zazwyczaj mają swoje biura w tzw. „rajach podatkowych”, jak Gibraltar czy Malta. Legalni bukmacherzy stosują również domenę „pl” w adresach swoich stron internetowych np. www.sts.pl. Z kolei firmy działające nielegalnie wprowadzają zamienniki, które w sprytny sposób zawierają końcówkę „pl”, jednak w niepoprawnej formie np. „com/pl”.

Nielegalni bukmacherzy w Polsce są popularni także na skutek bardzo prostego formularza rejestrującego, wypełnianego przez potencjalnego przyszłego gracza. Legalni bukmacherzy wymagają o wiele więcej. Tutaj należy przedstawić skan dokumentu, który potwierdza tożsamość osoby się rejestrującej z wyraźnym zdjęciem dowodu osobistego czy paszportu. Prócz tego wypełnia się formularz z danymi oraz numer konta bankowego. Takie wymagania powodują, że graczami nie mogą być osoby niepełnoletnie. Wpływają również na bezpieczeństwo danych – nie ma możliwości by na czyjeś dane zarejestrowała się jakaś inna osoba.

Dla wielu osób wyznacznikiem legalności działania bukmacherów jest sponsoring klubów sportowych. I tak np. STS jest sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Rucha Chorzów, Śląska Wrocław Górnika Zabrze, Korony Kielce, Cracovii Kraków oraz Górnika Łęczna. Z kolei Fortuna sponsoruje Legię Warszawa, GKS Katowice, Podbeskidzie Bielsko – Biała i Zagłębie Sosonowiec. LV Bet zajmuje się sponsorowaniem Arki Gdynia, Wisły Kraków, ŁKS Łódź, Wisły Płock, Widzewa Łódź oraz Lechii Tomaszów Mazowiecki. Totolotek jest sponsorem drużyn takich jak Jagiellonia Białystok oraz Lechia Gdańsk. e-Toto sponsoruje Piasta Gliwice, zaś Millenium – Zagłębie Lubin. forBET zajmuje się dofinansowaniem takich drużyn jak Radomiak Radom, Motor Lublin, ŁKS Łódź oraz Stomil Olsztyn. Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem w Polsce, toteż właśnie w kluby zajmujące się tą dyscypliną sportową inwestują bukmacherzy posiadający licencję Ministerstwa Finansów.

BEZPIECZEŃSTWO PŁATNOŚCI U BUKMACHERÓW

Od września 2016 roku Komisja Nadzoru Finansowego wysyła komunikaty wzywające dostawców usług płatniczych, by zerwali umowy z nielegalnymi bukmacherami, czego konsekwencją jest zablokowanie przez niektóre najważniejsze banki płatności zawieranych u bukmacherów. W związku z tym niektórzy gracze po prostu nie byli w stanie wypłacić swoich wygranych, jakie uzyskali na stronach nie posiadających licencji Ministerstwa Finansów. Takiego zagrożenia nie ma w przypadku legalnych firm, jednak nakładają one 12 % podatek na wygrane.

MOŻLIWE KARY ZA BRANIE UDZIAŁU W NIELEGALNYCH ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH

Założenie konta u nielegalnego bukmachera jest równoznaczne ze złamaniem art. 29 a ustawy z 19 listopada 2009 roku. Osoba, która jest podejrzana o uczestnictwo w nielegalnych zakładach może być oskarżona o dopuszczenie się czynu mniejszej wagi i ukarana grzywną za wykroczenie skarbowe. Kara finansowa to kilkaset złotych. Sprawca nie zostaje wpisany do Krajowego Rejestru Karnego. Z tego punktu widzenia jest ukaranie przypomina bardzo wykroczenie drogowe. Nie ma tu obawy np. o takie sprawy jak utrata pracy itp.

Polskie prawodawstwo stwierdza w kodeksie karnym skarbowym (Art. 81), że kto na terytorium RP uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części minimalnego wynagrodzenia ani też przekraczać jej czterystu krotności a więc może wynieść od 185 złotych do 37 000 złotych. Czyn ten stanowi przestępstwo skarbowe. Pojęcie uczestniczenia na terytorium RP oznacza fizyczną obecność grającego, jaka wiąże się z dokonywaniem czynności, jakie są związane z uczestnictwem, a więc podczas korzystania z Internetu w celu obstawienia wyniku meczu. Wcześniej za dopuszczenie się tego rodzaju czynu można było dostać nawet 3 lata pozbawienia wolności i grzywnę do 720 stawek dziennych.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021