Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Dlaczego ustawa hazardowa jest niedopracowana?

W historii III Rzeczpospolitej istniało wiele bubli prawnych, które nie tyle pomagały w rozwiązywaniu różnych trudności, ale przede wszystkim utrudniały życie zwykłym podatnikom i oczywiście przedsiębiorcom.

Ustawa Hazardowa – kolejny bubel prawny?

Czy ustawę hazardową, która wchodzi w życie już w kwietniu 2017-go roku można uznać za bubel prawny? Jeśli weźmiemy pod uwagę intencje pomysłodawców projektu, na pewno nie. Faktycznie, uzależnienie od hazardu jest sporym problemem naszego społeczeństwa. I niestety, wciąż praktykowanym. Jednak w samym projekcie istnieje szereg tak zwanych niedoróbek, które ustawodawcy koniecznie powinni dopracować.

1. Niezdefiniowane pojęcia – ustawa hazardowa pełna jest niezdefiniowanych pojęć. Jednym z nich jest na przykład „automat losujący”. I choć w domyśle chodzi o urządzenie za pomocą można świadczyć usługi np bukmacherskie, to w praktyce nie wiadomo o co dokładnie chodzi.

2. Radykalizm – ustawa hazardowa zmienia bardzo dużo jeśli chodzi o hazard działający na terenie Polski. Niestety zmiany te, ze względu na swój radykalizm, mogą być trudne do wprowadzenia w tak krótkim czasie. Zwłaszcza, jeśli większość ruchu hazardowego ma przejść do podmiotów legalnie działających, bądź związanych z Totalizatorem Sportowym.

3. Kontrowersje – blokowanie hazardowych stron internetowych przez operatorów dostarczających internet, to najbardziej kontrowersyjny aspekt tej ustawy.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021