Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Czym zajmuje się bukmacher?

Mamy nadzieję, że siedzisz, ponieważ prawdopodobnie nie uwierzysz w to, co zamierzamy ci powiedzieć. Cóż, proszę bardzo; dawno, dawno temu, kiedyś istniał czas, w którym zakłady bukmacherskie istniały bez bukmacherów. Tak, to prawda. Kiedy ludzie po raz pierwszy zaczęli stawiać zakłady sportowe, po prostu robili zakłady z innymi osobami. Bettors uzgodnią między sobą warunki zakładu, a następnie rozstrzygną się po zakończeniu odpowiedniego wydarzenia. Chociaż czasami powoduje to spór, proces ten nadal działał dobrze przez większość czasu.

Oczywiście, ludzie nadal dzisiaj stawiają w ten sposób. Ludzie często stawiają zakłady sportowe ze znajomymi, współpracownikami lub członkami rodziny. Większość zakładów sportowych odbywa się obecnie w bardziej formalny sposób, z udziałem uznanego bukmachera. Tak było od setek lat i jest mało prawdopodobne, aby zmieniło się to w najbliższym czasie.

Termin bukmacher był używany dopiero w XIX wieku. Ta rola istniała już od dawna, a bukmacherstwo stało się już integralną częścią zakładów sportowych. Na całym świecie istniały osoby, grupy i organizacje, które chciałyby przyjmować zakłady od każdego, kto chciałby postawić na wydarzenie sportowe.

Z biegiem lat branża zakładów sportowych znacznie się rozwinęła. Szacuje się, że globalny rynek zakładów sportowych jest teraz wart do 3 trylionów dolarów, jeśli obejmuje nielegalne gry hazardowe. Sam rynek legalny i regulowany jest wart miliardy dolarów, więc nie jest trudno w to uwierzyć.

Niezależnie od faktycznych liczb, można śmiało powiedzieć, że branża zakładów sportowych jest OGROMNA. Istnieją dosłownie tysiące operacji bukmacherskich. Niektóre z tych operacji są niewielkie i po prostu przyjmują zakłady od wybranej liczby klientów prywatnych. Niektóre z nich to jednak masowe operacje, obsługujące miliony klientów w skali globalnej. Rola bukmachera jest zasadniczo taka sama, niezależnie od wielkości operacji.

W rzeczywistości rola pierwszych bukmacherów i rola bukmacherów nie jest zbyt różna. Najbardziej znacząca zmiana jest wynikiem Internetu. Wielu bukmacherów działa teraz online, prowadząc witryny bukmacherskie, w których ich klienci mogą stawiać zakłady bez udziału człowieka.

Podstawy są jednak nadal bardzo podobne. Bukmacherzy online nadal otwierają rynki bukmacherskie na wydarzenia sportowe, oferując kursy na różne potencjalne wyniki. Nadal przyjmują zakłady od swoich klientów i wypłacają zwycięzcom. Teraz oczekuje się od nich tylko kilku dodatkowych rzeczy.

W tym artykule przyjrzymy się bardziej szczegółowo roli nowoczesnego bukmachera online. Koncentrujemy się przede wszystkim na sposobie, w jaki ustalają swoje szanse i linie, ponieważ jest to coś, co musimy zrozumieć. Następnie przyglądamy się niektórym dodatkowym aspektom ich roli, takim jak przetwarzanie płatności i reklama ich stron internetowych.

Jak bukmacherzy ustalają kursy i linie, aby zarabiać pieniądze

Większość firm bukmacherskich zatrudnia zespół kompilatorów kursów. Są odpowiedzialni za ustalanie szans i linii oraz są bardzo inteligentni. Mimo że używają zaawansowanego oprogramowania, aby im pomóc, nadal muszą wiele wiedzieć na temat sportów, które obejmują, i byłoby pomocne, gdyby byli również skłonni matematycznie.

Na kompilatory kursów wpływa kilka czynników, które wyceniają swoje kursy i linie otwarcia. Poniżej wymieniliśmy cztery najważniejsze czynniki.

 • Ich własne spojrzenie
 • Marża zysku
 • Prawdopodobne działania bukmacherskie
 • Szanse i linie zawodnika

Teraz przeanalizujemy te czynniki jeden po drugim i zobaczymy, jak wpływają one na działanie kompilatorów kursów.

Ich własne spojrzenie

Ponieważ kompilatory kursów są bardzo kompetentne, bardzo poważnie podchodzą do własnych opinii na temat tego, co może się wydarzyć. Ich prognozy zazwyczaj stanowią punkt wyjścia dla ustalonych szans i linii. Przyjrzą się wszystkim możliwym wynikom i ustalą prawdopodobieństwo każdego z nich.

Na przykład przy wycenie rynku dla zwycięzcy meczu tenisa proces ten jest stosunkowo prosty. Istnieją tylko dwa możliwe wyniki. Jeden gracz wygrywa, a drugi wygrywa. Tak więc kompilatorzy muszą jedynie ocenić względne szanse wygranej każdego gracza. Jeśli dwaj gracze byliby prawie równo dobrani, mogliby dokonać następującego osądu.

 • Gracz A – 55% szans na wygraną
 • Gracz B – 45% szans na wygraną

W takim przypadku szanse na wygraną każdego gracza będą dość zbliżone. Szanse na gracza A będą nieco niższe, ponieważ uważa się za bardziej prawdopodobne, że wygra. Porozmawiamy więcej o tym, jak kompilatorzy obliczają dokładne kursy później.

Jeśli jeden z graczy był znacznie lepszy od drugiego, może podjąć następującą ocenę.

 • Gracz A – 85% szans na wygraną
 • Gracz B – 15% szans na wygraną

W takim przypadku szanse wygranej każdego gracza będą bardzo różne. Szanse na gracza A będą znacznie niższe, ponieważ uważa się za wyjątkowo prawdopodobne, że wygra. Gracz B jest zdecydowanie strzałem w dal, więc szanse na wygraną będą dość wysokie.

Proces staje się nieco bardziej skomplikowany, gdy można uzyskać więcej niż dwa możliwe wyniki. Na przykład w meczu piłki nożnej istnieją trzy możliwe wyniki. Drużyna A może wygrać, Drużyna B może wygrać lub gra może zakończyć się remisem. Tak więc kompilator kursów może podjąć następującą ocenę gry.

 • 45% szans na zwycięstwo drużyny A.
 • 20% szans na wygraną Drużyny B.
 • 35% szansy na remis

Tutaj sprawiają, że Drużyna A jest faworytem do wygrania. Remis jest kolejnym najbardziej prawdopodobnym wynikiem, a Drużyna B wygrywa najmniej prawdopodobny wynik.

W przypadku niektórych rynków istnieje wiele możliwych wyników. Weźmy na przykład zwycięzcę turnieju golfowego. W turnieju może brać udział dziesiątki graczy, a każdemu trzeba przypisać własną szansę na wygraną.

Inne rynki są jeszcze bardziej skomplikowane. Dobrym tego przykładem są rynki spreadów punktowych w piłce nożnej. Kompilatorzy kursów nie muszą tylko myśleć o tym, która drużyna najprawdopodobniej wygra, muszą zastanowić się, o ile punktów faworyt wygra. Kolejne dobre przykłady to także linie sum piłkarskich. Tutaj kompilatorzy muszą zastanowić się, ile punktów można w sumie zdobyć w grze.

Jeśli nie wiesz, jak działa rozkład punktów i suma zakładów, zapoznaj się z naszym artykułem wyjaśniającym różne typy zakładów sportowych .

Gdy kompilatorzy kursów dokonają wstępnej oceny możliwych wyników, muszą uwzględnić marżę zysku.

Marża zysku

Głównym powodem, dla którego tak ciężko jest zarabiać na zakładach sportowych, jest prosty fakt, że bukmacherzy budują marżę zysku na swoich kursach i liniach. Oznacza to, że efektywnie wypłacamy im prowizję za każdym razem, gdy postawimy zakład. Ta komisja jest znana jako wigorish (vig) lub overround. Jest również powszechnie nazywany sokiem bukmachera i zasadniczo jest to, w jaki sposób bukmacherzy zarabiają pieniądze.

Aby pokazać, w jaki sposób kompilatory szans budują tę marżę zysku, wróćmy do tenisa. Aby uprościć sprawę, założymy, że kompilatory dały dwóm graczom w nadchodzącej grze taką samą szansę na wygraną. Gracz A ma 50% szans na wygraną, a Gracz B ma 50% szans na wygraną. Bez marży zysk (dziesiętny) dla takiej gry wyglądałby następująco.

 • Gracz A – 2,00
 • Gracz B – 2,00

Dla tych, którzy nie znają kursów dziesiętnych, 2,00 to równowartość nawet pieniędzy. Jest to więc to samo co 1/1 w kursach ułamkowych lub +100 w kursach amerykańskich / moneyline.

Te szanse wydają się dość „sprawiedliwe”. Jeśli istnieje 50% szansa, że ​​coś się stanie, to POWINNIśmy uzyskać równe szanse na wygraną. Bukmacherzy nie są w biznesie, aby dać nam uczciwe szanse, są w biznesie, aby zarabiać pieniądze. Tak więc kompilatory ustawiłyby szanse na coś takiego.

 • Gracz A – 1,91
 • Gracz B – 1,91

Gdybyśmy postawili 10 $ na Gracza A, moglibyśmy wygrać 9,10 $. Gdyby ktoś inny postawił 10 $ na Gracza B, wygrałby tę samą kwotę. Jedno z nas oczywiście przegra, a drugie wygra. Bukmacher zatrzyma 10 $ od przegranego i zapłaci 19,10 $ (łącznie z początkową stawką) zwycięzcy. Ich zysk wyniósłby zatem 0,90 USD. Mimo że zabrali dokładnie te same pieniądze na dwa równie prawdopodobne wyniki, wyszli na przód. DLACZEGO budują marżę zysku i DLACZEGO zarabiają pieniądze.

Pamiętaj, że aby faktycznie skorzystać z tej marży, bukmacher musi posiadać tak zwaną zrównoważoną książkę. Książka zrównoważona to sytuacja, w której mogą wypłacić mniej więcej taką samą kwotę, niezależnie od wyniku. To idealny scenariusz dla bukmachera; zrównoważona książka oznacza, że ​​mają gwarancję osiągnięcia zysku niezależnie od wyniku wydarzenia. Później porozmawiamy o zbalansowanych książkach, kiedy dyskutujemy, dlaczego kompilatory kursów muszą dostosowywać swoje kursy i linie.

Po zbudowaniu marży zysku w kursach, następnym krokiem dla kompilatorów jest rozważenie prawdopodobnej działalności bukmacherskiej ich klientów.

Prawdopodobne działania bukmacherskie

Kompilatorzy kursów często mają jasny obraz tego, w jaki sposób ich klienci prawdopodobnie będą stawiać zakłady na danym rynku. Uwzględniają to w swoich szansach i liniach, aby zmaksymalizować potencjalny zysk i / lub zmniejszyć narażenie na ryzyko.

Jeśli na przykład oczekują, że wielu klientów poprze faworyta, zmniejszą szanse na tego faworyta. Wiedzą, że nadal będą obstawiać wiele zakładów na selekcję, więc obniżenie prawdopodobieństwa prawdopodobnie pozwoli im zaoszczędzić pieniądze. Im niższe szanse, tym mniej będą musieli zapłacić, jeśli faworyt wygra.

Kompilatory zwracają szczególną uwagę na prawdopodobne obstawianie przy ustalaniu spreadów i sum punktów. Jeśli spodziewają się, że publiczność bukmacherska będzie zdecydowanie za faworytem, ​​prawdopodobnie zwiększą spread o pół punktu lub więcej. Jeśli spodziewają się, że ogólne zakłady bukmacherskie będą zdecydowanie za wygrane (i zwykle tak jest), prawdopodobnie zwiększą linię sum o kilka punktów.NAJLEPSZA WSKAZÓWKA:

Fakt, że bukmacherzy uwzględniają prawdopodobne zakłady, jest powodem, dla którego ważne jest, aby brać pod uwagę opinię publiczną przy dokonywaniu wyborów. Jeśli OCZEKUJEMY, że opinia publiczna jest zdecydowanie za faworytem, ​​powinniśmy sprawdzić, czy poparcie słabszych jest jakąkolwiek wartością. Nie zawsze znajdziemy tu wartość, ale nadal warto się zameldować.

Szanse i linie zawodnika

Pojawienie się zakładów online zmieniło nawyki bukmacherskie na wiele sposobów. Szczególnie zauważalną zmianą jest liczba różnych bukmacherów, z których korzystają ludzie. Dawno temu większość obstawiających korzystała z jednego, a może dwóch bukmacherów do wszystkich zakładów. Tak już nie jest. Chociaż niektórzy obstawiający są nadal bardzo lojalni wobec konkretnego bukmachera, wielu obstawiających udaje się tam, gdzie może uzyskać najlepszą ofertę. Dzięki kontom w kilku różnych witrynach bukmacherskich jest to bardzo łatwe.

Współczesny gracz sportowy jest bardziej wrażliwy na ceny niż kiedyś. Coraz więcej graczy uczy się, że porównywanie kursów i linii może być bardzo korzystne, a strony bukmacherskie są tego w pełni świadome. Zdają sobie sprawę, że aby przyciągnąć jak najwięcej klientów, będą musieli oferować konkurencyjne kursy. Dlatego kompilatorzy muszą zastanowić się, co oferują inni bukmacherzy i strony bukmacherskie, ustalając własne kursy i linie.

Dlatego różnice między kursami i liniami w różnych witrynach są zwykle minimalne. Mimo że są wystarczająco duże, aby warto było robić zakupy, rzadko dostrzegamy poważne rozbieżności w tym, co jest dostępne.

Teraz kompilatory kursów nie tylko ustalają swoje kursy i linie dla rynku, a następnie siedzą i patrzą, jak przychodzą pieniądze. Muszą również dostosować te kursy i linie.

Dlaczego bukmacherzy dostosowują kursy i linie

Kompilatory kursów prawie zawsze muszą dostosowywać swoje kursy i linie między czasem, w którym je wypuszczają, a czasem rozpoczęcia odpowiedniego wydarzenia. Korekty te są zwykle z jednego lub obu z następujących dwóch powodów.

 • Zmiana perspektywy
 • Waga pieniędzy

Wyjaśnimy teraz szczegółowo te dwa powody.

Zmiana perspektywy

Wspomnieliśmy wcześniej, jak początkowe szanse i linie wpływają na to, co zdaniem kompilatorów może się wydarzyć. Biorąc pod uwagę swoje perspektywy, wezmą pod uwagę szeroki zakres różnych czynników, aby upewnić się, że ich opinie są jak najbardziej dokładne. Jednak wiele może się zmienić w początkowej fazie wydarzenia. Nierzadko ich perspektywa zmienia się całkowicie.

Załóżmy na przykład, że wycenili nadchodzącą grę w tenisa w następujący sposób.

 • Gracz A – 1,45
 • Gracz B – 2,75

Gracz A jest tutaj faworytem, ​​co oznacza, że ​​według kompilatorów kursów prawdopodobieństwo, że ten gracz wygra. Gracz B jest słabszy, ale przy kursie 2,75 kompilatorzy nie spisują go dokładnie. Ma wyraźną szansę na wygraną.

Powiedzmy, że w noc przed meczem pojawił się komunikat informujący, że Gracz A cierpi z powodu lekkiej kontuzji stopy. Po wysłuchaniu tych wiadomości kompilatorzy kursów prawdopodobnie zmienią swoje poglądy na temat wyniku gry. Zrozumieją, że Gracz A ma mniejsze szanse na wygraną, niż wcześniej sądzili, ponieważ ten gracz prawdopodobnie ucierpi z powodu tej kontuzji. Mogą więc zmienić szanse na coś takiego.

 • Gracz A – 1,70
 • Gracz B – 2,20

Ten rodzaj regulacji ma sens. Nie ma pewności, na pewno, ile obrażeń odniesie Gracz A, i może on nie mieć żadnego wpływu. Ale kontuzję należy uwzględnić w prawdopodobieństwach i liniach, co się tutaj wydarzyło. Szanse na wygraną Gracza A wzrosły, ponieważ nie uważa się go już za prawdopodobne, że wygra. Gracz B jest teraz uważany za WIĘCEJ, który może wygrać, więc jego szanse odpowiednio spadły.

Ruchy na rynkach zakładów są zwykle spowodowane zmianą perspektyw. Cały czas je widzimy, a jeśli jesteśmy na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, zwykle wiemy dokładnie, DLACZEGO kursy i linie są przesunięte. Jeśli widzimy niewyjaśnione ruchy, są one bardziej prawdopodobne z powodu ciężaru pieniędzy.

Wartość pieniędzy

Powiedzieliśmy ci wcześniej, że bukmacherzy starają się mieć zrównoważone książki. Oznacza to, że dla każdego rynku, na którym wyceniają, będą próbować stworzyć sytuację, w której będą w stanie wypłacić mniej więcej taką samą kwotę, niezależnie od wyniku. To kolejny powód, dla którego biorą pod uwagę prawdopodobne zakłady bukmacherskie swoich klientów. Postarają się przewidzieć, co zobaczą, i ustawią szanse i linie w sposób, który POWINIEN prowadzić do zrównoważonej książki.

To jednak nie zawsze działa. Zakłady sportowe nie są TAK przewidywalne. Czasami akcja będzie inna niż oczekiwano, co może stanowić problem dla bukmacherów. Gdy tak się dzieje, kompilatory szans muszą dokonywać korekt w oparciu o przychodzące pieniądze, aby spróbować przywrócić równowagę.

Użyjmy innego przykładu, aby wyjaśnić to dalej. Przyjrzymy się zbliżającemu się meczowi piłki nożnej między Tottenhamem Hotspur a Hull City. Tottenham jest w bardzo dobrej formie i dobrze się gra, podczas gdy Hull City znajduje się w dolnej części ligi i nie wygrał w kilku meczach. Witryna bukmacherska wyceniła rynek tej gry w następujący sposób.

Szanse tutaj odzwierciedlają fakt, że Tottenham najprawdopodobniej wygra. Nie są jednak tak niskie, aby ludzie nie zawracali sobie głowy zakładami. Szanse na Hull City są dość wysokie, a niektórzy ludzie mogą je poprzeć w nadziei na zdenerwowanie. Szanse na losowanie są również dość atrakcyjne, więc niektórzy ludzie będą skłonni to poprzeć.

Wygląda na to, że kompilatory wykonały tutaj dobrą robotę. Prawdopodobnie przyciągną wiele zakładów na Tottenham, ale także wystarczą na Hull i losowanie, aby stworzyć zrównoważoną książkę.

Powiedzmy jednak, że jest to działanie, które faktycznie podejmują.

 • Tottenham Hotspur: 30 000 PLN przy 1,60. Odpowiedzialność w wysokości 48 000 PLN
 • Hull City: 3000 PLN o 7.00. Odpowiedzialność w wysokości 21 000 PLN
 • Losowanie: 5000 PLN przy 4,00. Odpowiedzialność w wysokości 20 000 PLN.

To NIE jest atrakcyjna książka, ponieważ bukmacher może zapłacić znacznie więcej, jeśli wygra Tottenham, niż jeśli wygra Hull City lub remis. Więc nie będą chcieli brać więcej zakładów na Tottenham przy tych kursach i będą chcieli brać więcej zakładów na Hull i losowanie. Kompilatory mogą wybrać dostosowanie kursów w ten sposób.

Liczą na to, że ich klienci przestaną stawiać zakłady na Tottenham, ponieważ szanse nie są już atrakcyjne. Mają również nadzieję, że niektórzy klienci zobaczą wyższe szanse na wygraną Hull i remis i sądzą, że warto coś zyskać. Powinno to zachęcić ich do odłożenia pieniędzy na którykolwiek z tych wyników.

Biorąc więcej pieniędzy na Hulla i losowanie, ale nie na Tottenham, powinni być w stanie zrównoważyć książkę i stworzyć sytuację, w której będą zarabiać niezależnie od rzeczywistego wyniku gry. To prawie zawsze cel i dlatego widzimy tak wiele ruchów na rynkach bukmacherskich, nawet jeśli nie ma oczywistego powodu. Po prostu kompilatory wykonują swoją pracę i próbują zrównoważyć swoje książki.

NAJLEPSZA WSKAZÓWKA:

W niektórych okolicznościach ruchy na rynkach zakładów mogą pomóc ci zdecydować, gdzie powinieneś zainwestować swoje pieniądze. Jeśli nauczysz się dokładnie interpretować te ruchy, być może będziesz w stanie zidentyfikować kilka dobrych okazji do obstawiania. W naszym artykule wyjaśniamy kilka podstawowych strategii opartych na ruchach rynkowych na temat prostych strategii zakładów, które działają .

Być może chciałbyś wiedzieć, że był czas, kiedy bukmacherzy regularnie „zajmowali pozycje” przy wycenie rynków, zamiast próbować stworzyć zrównoważoną książkę. Zrobiliby to, gdyby byli pewni, że konkretny wynik może się wydarzyć. ZREDUKUJĄ szanse na wynik, który według nich najprawdopodobniej, i ZWIĘKSZĄ szanse na wszystkie inne możliwe wyniki.

Obejmując pozycję, bukmacher faktycznie sam uprawia hazard. W dzisiejszych czasach nie zdarza się to często, ponieważ tak wielu bukmacherów to duże firmy. Wpływ księgowych jest znacznie większy niż wcześniej, a zrównoważona książka jest zwykle tym, co chcą zobaczyć. Jest to dla nich znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie wiąże się to z żadnym ryzykiem.

Niektóre mniejsze firmy bukmacherskie nadal zajmują pozycje, więc warto o tym wiedzieć. jeśli zauważysz, że jeden widok oferuje szanse znacznie różniące się od wszystkich innych witryn, które widziałeś, to bezpiecznie jest założyć, że zajęli pozycję. Jeśli nie zgadzasz się z ich pozycją, możesz znaleźć dodatkową wartość w oferowanych kursach.

Co jeszcze robi bukmacher?

Rola bukmachera wykracza daleko poza ustalanie i dostosowywanie kursów i linii. Jest wiele innych rzeczy, które muszą zrobić. Oto lista najważniejszych aspektów ich roli w nowoczesnej branży zakładów sportowych online.

 • Przetwarzanie płatności
 • Marketing reklamowy
 • Obsługa klienta i utrzymanie
 • Utrzymanie i rozwój techniczny
 • Innowacja

Przetwarzanie płatności

Bukmacherzy radzili sobie z płatnościami. Większość zakładów obstawiałaby osobiście i gotówką. Wypłaty były również dokonywane gotówką. Niektórzy gracze używają kart debetowych lub kredytowych, a inni stawiają przez telefon, a nie osobiście. Z tym jednak było stosunkowo łatwo sobie poradzić.

W dzisiejszych czasach bukmacherzy muszą przetwarzać płatności przez Internet. Tutaj sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane. Po pierwsze, większość stron bukmacherskich oferuje szeroką gamę różnych opcji płatności. Muszą to zrobić naprawdę, ponieważ w ich najlepszym interesie jest ułatwienie klientom dokonywania wpłat. Oczywiście muszą również ułatwić wypłatę.

Przetwarzanie płatności może być również trudne z prawnego punktu widzenia w niektórych częściach świata. Na przykład w Stanach Zjednoczonych banki i instytucje finansowe nielegalnie ułatwiają transakcje hazardowe online. To utrudnia przyjaznym dla USA serwisom bukmacherskim zajmowanie się wpłatami i wypłatami, chociaż niektóre z nich wykonują jednak bardzo dobrą robotę.

Marketing reklamowy

Branża zakładów sportowych online jest niezwykle konkurencyjna. Do wyboru są setki witryn bukmacherskich, więc gracze mają naprawdę nieograniczone możliwości. Ważne jest, aby witryny eksponowały swoją markę, więc jeśli chcą się wyróżnić spośród innych, muszą wydać dużo pieniędzy na reklamę i marketing.

Czy nie zauważyłeś bannerów i innych reklam witryn bukmacherskich, które pojawiają się w prawie każdej witrynie związanej ze sportem? Niektóre witryny bukmacherskie jeszcze bardziej zwiększają budżety i sponsorują wydarzenia sportowe lub drużyny sportowe. Na przykład StS został oficjalnym sponsorem ZagłębIa Lubin

Inne strony bukmacherskie reklamują się w gazetach i czasopismach lub w telewizji. Niektóre reklamy są bardziej kreatywne niż inne, ale praktycznie wszystkie mają jedną wspólną cechę. Skupiają uwagę na ofertach rejestracji, które przemawiają do graczy i zachęcają ich do wypróbowania swojej witryny.

Obsługa klienta i utrzymanie

Pozyskiwanie nowych klientów to tylko połowa sukcesu. Witryny bukmacherskie również muszą bardzo ciężko pracować, aby zadowolić swoich ISTNIEJĄCYCH klientów, ponieważ istnieje wiele innych opcji dla tych klientów do wypróbowania, jeśli im się nie podoba. Właśnie dlatego większość wiodących witryn oferuje doskonałą obsługę klienta, która jest dostępna przez całą dobę, i prowadzi programy lojalnościowe, które nagradzają klientów za ich obstawianie . Zwykle prowadzą też wszelkiego rodzaju inne promocje i oferty specjalne.

Utrzymanie i rozwój techniczny

Zakłady sportowe to działalność 24 godziny na dobę. Witryny bukmacherskie nie „zamykają się” i muszą upewnić się, że ich klienci mogą obstawiać zakłady w dowolnym momencie. Nie mogą pozwolić, aby problemy techniczne wpływały na jakość obsługi klienta, dlatego muszą utrzymywać witryny na bardzo wysokim poziomie. Muszą także zapewnić, że stale poprawiają jakość obsługi klienta, rozwijając swoje strony internetowe, aby były jeszcze lepsze.

Innowacja

Jeśli jest jedna rzecz, która naprawdę pomaga odróżnić stronę bukmacherską od reszty, to innowacja. Klienci uwielbiają próbować nowych rzeczy, czy to nowych rodzajów zakładów, nowych sposobów obstawiania lub po prostu nowych promocji. Witryny bukmacherskie mogą i powinny wykorzystywać innowacyjne pomysły, aby wyprzedzać swoją konkurencję. Właśnie dlatego branża zakładów sportowych online stale się rozwija.

Omówiliśmy w zasadzie wszystko, co chcieliśmy, ale jest jeszcze jeden punkt, który chcielibyśmy zrobić. Zakłady sportowe zazwyczaj uważają bukmacherów za „wrogów”, ale tak naprawdę nie widzimy takich rzeczy. Czy lubimy próbować pokonać bukmacherów? Tak. Czy chcemy wziąć od nich jak najwięcej pieniędzy? Tak. Ale czy ich nienawidzimy? Absolutnie nie.

Jasne, utrudniają nam wygrywanie pieniędzy. Mają nieodłączną przewagę, ponieważ ustalają szanse i linie i budują w nich swoje zyski. Czy jednak możemy ich obrażać za tę przewagę? Nie uważamy tak. W końcu są to operacje komercyjne i nie oferują jakiejś usługi publicznej. Gdyby ich nie było, nie bylibyśmy w stanie zarabiać na zakładach sportowych! Przynajmniej mamy SZANSĘ na ich pokonanie, co jest o wiele lepsze niż brak możliwości postawienia zakładu.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021