Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Czy Play zablokuje Facebooka? Rzecznik tłumaczy

Od 1 lipca wszystko się zmienia.

Przynajmniej dla tych, którzy prowadzą internetowe kasyna, a z działalności rozliczają się nie z polskimi Urzędami Skarbowymi, tylko korzystają z rajów podatkowych w jakiejś Andorze, Panamie czy innych Malediwach.

Nowelizacja ustawy o grach hazardowych nakłada też pewne obowiązki na dostawców internetowych.

Wspomniana spółka Skarbu Państwa będzie mieć również wyłączność na organizowane w internecie gry kasynowe, takie jak ruletka i gry karciane, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych. Powstanie oficjalna „czarna lista” serwisów, które będą łamać tę zasadę, a internetowymi policjantami zostają operatorzy. Oni to będą blokować dostęp do stron internetowych, które pojawią się na liście. Tu pojawiło się pytanie, czy wobec tego jakikolwiek operator będzie mógł zablokować Facebooka? Marcin Gruszka, rzecznik PLAY odpowiada:

Zablokowane zostaną więc tylko te strony, które oferować będą gry hazardowe niezgodnie z ustawą. Facebookowi to nie grozi, choć pilnować się muszą nie tylko właściciele domen zarejestrowanych w republikach bananowych. Również dostawcy usług płatniczych nie będą mogli współpracować z podmiotami które oferują nielegalnie gry hazardowe.

Według danych NFZ, liczba osób uzależnionych od gier hazardowych wzrosła 4-krotnie w ciągu ostatnich 8 lat. Mowa tylko o tych, którzy skorzystali z pomocy i poddali się leczeniu. To tylko ułamek spośród wszystkich szkodliwie zaangażowanych w hazard.

Zródło: Tabletowo.pl

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021