Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Co dalej z szarą strefą bukmacherską?

Szara strefa w polskiej branży bukmacherskiej nieustannie naraża Skarb Państwa na straty.

Ze względu na braki w regulacjach prawnych i działalność nielegalnych operatorów, skala problemu nieustannie rośnie.

Dodatkowe działania Ministerstwa Finansów polegające na karaniu graczy, którzy wygrali u bukmacherów online dolewają jedynie oliwy do ognia. Wicedyrektor generalny firmy Fortuna – Konrad Łabudek, tłumaczy to zjawisko z punktu widzenia firm działających w branży.

– Aktualnie obowiązuje nas ustawa z 2009r., która weszła w życie 1 stycznia 2010r. To ustawa bardzo restrykcyjna, bowiem w Polsce obowiązuje jeden z najwyższych podatków w całej Unii Europejskiej jeżeli chodzi o zakłady wzajemne. Jednocześnie ustawa umożliwia nielegalne działanie w branży niezarejestrowanym podmiotom z zagranicy.

Fortuna online zakłady bukmacherskie

Zapytany o sugerowane rozwiązanie dla powiększającej się szarej strefy, podaje kilka sugestii. – Są dwie metody, metoda kija i marchewki lub kombinacje obu. Metoda kija to blokowanie adresów IP i płatności, zaś metoda marchewki to liberalizacja naszego prawa czyli przede wszystkim obniżenie podatku i złagodzenie warunków działalności marketingowej w Polsce.

Łabudek wskazał też na dużą odpowiedzialność graczy, którzy wygrywają u bukmacherów online. W tym przypadku dostrzega on podwójne ryzyko jakie ponosi gracz, z jednej strony obstawianie wygranej lub przegranej w nielegalnych zakładach, z drugiej zaś groźba przepadku wygranej i nałożenie dodatkowej grzywny. Sankcji tych, wymierzonych jedynie w gracza, jako wicedyrektor Fortuny zdecydowanie nie popiera.

Monika Kapinos

Źródło:

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021