Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Bukmacherzy w sieci będą działać legalnie

źródło NewsWeek

Koniec szarej strefy w internetowych zakładach wzajemnych?

Sejm przegłosował poprawki do ustawy hazardowej, dopuszczające możliwość legalnego organizowania tzw. miękkiego hazardu w cyberprzestrzeni. Nowym przepisom do liberalizmu jednak daleko.

W głosowaniu „za” opowiedziało się 419 posłów, „przeciw” był jeden, trzech wstrzymało się od głosu. Wcześniej posłowie odrzucili wnioski mniejszości. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Nowelizacja wprowadza rozróżnienie między tzw. twardym hazardem a zakładami wzajemnymi.

Pierwszy rodzaj gier – gry cylindryczne (np. ruletka), gry w kości, czy jednoręcy bandyci, gdzie wynik zależy tylko od szczęścia – dalej będzie zakazany jako uzależniający i stwarzający ryzyko oszukania gracza. Zakłady wzajemne na np. mecze piłkarskie czy wyścigi konne będą natomiast dopuszczone po uzyskaniu zgody ministra finansów i zezwolenia wartego ponad 400 tys. zł. Przez internet nie będą mogli grać nieletni, a serwery będą musiały być zarejestowane pod polską domeną.

Zgodnie z rządowym projektem, służby (np. celne) będą mogły kontrolować organizowanie gier hazardowych i dokonanych transakcji finansowych, a także ścigać osoby, które organizują nielegalne gry. Celnicy będą mieli możliwość zapoznania się z danymi telekomunikacyjnymi osób, które organizują nielegalne gry hazardowe oraz w nich uczestniczą. W przypadku podejrzenia, że firma lub osoba popełniała przestępstwo skarbowe związane z nielegalnym organizowaniem gier hazardowych, Służba Celna będzie mogła blokować rachunki bankowe.

źródło NewsWeek

Nowelizacja wprowadza też pewne ułatwienia dotyczące loterii fantowych lub gier fantowych bingo, w których wartość puli wygranej nie przekracza 3395 zł. Zezwolenie w takim przypadku będzie wydawał naczelnik urzędu celnego, a nie – jak dotychczas – dyrektor izby celnej, zaświadczenia potrzebne do wydania zezwolenia zastąpiono oświadczeniami, a opłatę za zezwolenie zmniejszono do 33 zł.

źródlo http://www.newsweek.pl/biznes/wiadomosci-biznesowe/bukmacherzy-w-sieci-beda-dzialac-legalnie–sejm-znowelizowal-ustawe,75358,1,1.html

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021