Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Brytyjski rząd zauważa ryzyko zbieżności gier wideo i hazardu

Sprawę skomentował podmiot, który prowadzi działalność legislacyjną, a więc miałby zdolność zaklasyfikowania skrzynek jako formy hazardu – mianowicie rząd Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi na internetową petycję (proszącą o „zmianę ustawy hazardowej w taki sposób, by zawierała hazard w grach wideo skierowany do dzieci”) została przygotowana obszerna odpowiedź poruszająca wiele wątków tej sprawy.

Najważniejsze fragmenty prezentujemy poniżej, natomiast całą odpowiedź możecie przeczytać tutaj w języku angielskim.

Komisja Hazardowa posiada silne uprawnienia do regulacji hazardu i blisko przygląda się zbieżnościom gier wideo z hazardem. Rząd jest zobowiązany chronić dzieci przed szkodą. Ochrona dzieci i osób narażonych przed byciem wykorzystanymi lub skrzywdzonymi przez hazard jest głównym celem regulacji hazardowych w Wielkiej Brytanii oraz priorytetem dla rządu. Komisja Hazardowa jako organ regulujący hazard w Wielkiej Brytanii posiada uprawnienia do regulacji internetowego hazardu i jest zaangażowana swoimi siłami i możliwościami w czynienie Internetu lepszym miejscem.

(…) Gdy brytyjskim konsumentom oferuje się czynności hazardowe z użyciem przedmiotów wewnątrz gry, które mogą być przekonwertowane w pieniądze lub sprzedane za przedmioty o realnej wartości, takie aktywności muszą posiadać upoważnienie Komisji Hazardowej i być zgodnymi z restrykcyjnymi wymaganiami dotyczącymi ochrony dzieci i osób szczególnie narażonych, co oznacza, że muszą zawierać mechanizmy zapobiegające uczestnictwu niepełnoletnich w grach hazardowych. Naruszeniem prawa jest zachęcanie dzieci do hazardu. Gdy nie udaje się zapobiec hazardowi wśród niepełnoletnich, Komisja podejmuje regulacyjne i/lub karne kroki.

(…) Rząd jest zobowiązany zapewnić odpowiednią ochronę konsumentom i dbać o to, by podatność i brak doświadczenia dzieci nie były wykorzystywane przez agresywne praktyki komercyjne. Komisja Klasyfikacji Wiekowych Rady Standardów Wideo (VSC) jest organem desygnowanym do klasyfikacji gier wideo i przyznaje europejskie klasyfikacje PEGI grom wydawanym w Wielkiej Brytanii. Kryteria PEGI obecnie przewidują minimalną kategorię 12 dla gier, które przedstawiają symulację tradycyjnego hazardu. Komisja Klasyfikacji Wiekowych VSC konsultuje tę kwestię z Radą PEGI oraz z Grupą Ekspercką tej organizacji, by ustalić, czy należy wprowadzić zmiany do klasyfikacji PEGI.

(…) Rząd zauważa ryzyko płynące ze zwiększającej się zbieżności gier wideo i hazardu. Komisja Hazardowa bacznie przygląda się sprawie i będzie kontynuować monitorowanie rozwoju na tym rynku.

Jak widać, rząd Wielkiej Brytanii zauważa problem i wraz z PEGI omawia możliwości wprowadzenia regulacji mających na celu ograniczenie i lepsze przestrzeganie przed mechanikami hazardowymi w grach wideo – szczególnie w przypadku dzieci.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=106280

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021