Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

BetFan – legalny bukmacher w Polsce

Rynek zakładów bukmacherskich w dość szybkim tempie zaczyna się nasycać. Nie minęły jeszcze pełne dwa lata od nowelizacji ustawy hazardowej, które wprowadziła małą rewolucję na rynku bukmacherskim – eliminując z niego zagraniczne podmioty unikające płacenia podatków na terenie naszego kraju, a już znalazło się kilkanaście firm z oficjalną licencją od Ministerstwa Finansów.

Tym samym w bardzo szybkim czasie zwiększa się konkurencja na rynku oraz pogłębia się walka o klienta.  Tłok w branży powoduje spore nakłady marketingowe i przyciąganie nowych graczy coraz to ciekawszymi bonusami. Podwajanie wpłat, darmowe zakłady, programy lojalnościowe, bonusy kursowe czy mistrzostwa graczy. Oferta dodatkowa dla nowych i stałych klientów jest tak różnorodna, jak wygląd stron internetowych poszczególnych bukmacherów. Z końcem listopada pojawił się kolejny gracz, pragnący zdobyć kawałek tortu dla siebie – BetFan.

Zakłady bukmacherskie BetFan

Na rynku bukmacherskim pojawił się nowy gracz. Zakłady bukmacherskie BetFan w dniu 29 października 2018 oficjalnie uzyskały licencję Ministerstwa Finansów o numerze PS4.6831.3.2018. Uprawnia ona do legalnej działalności zakładów wzajemnych na terenie kraju (stacjonarnie oraz za pośrednictwem sieci Internet). Tym samym w ostatnim kwartale 2018 roku pojawił się 11-sty podmiot, który może legalnie działać na wspomnianym rynku. BetFan tym samym otwiera drugą dziesiątkę bukmacherów z licencją MF.

BetFan dane i zarząd.

BetFanSp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 01-523 ul. Śmiała 26. NIP: 5252747132, REGON: 369967041, KRS:0000727637. Kapitał zakładowy wynosi 2 000 000 mln zł.

Prezesem BetFan został Piotr Lech Sienkiewicz, któremu bukmacherka nie jest obcą branżą. Pracował już w zakładach bukmacherskich Totolotek czy forBet.
W skład Rady Nadzorczej weszli Jarosław Chałas, Mikołaj Chałas, Renata Chałas.
Jednym ze wspólników jest firma NewbetSp.z.o.o.

Spółka BetFan zamierza oferować działalność w zakresie zakładów wzajemnych i gier losowych. Prawdopodobnie wyłącznie za pośrednictwem sieci Internet. Do tej pory nie pojawiły się informacje o chęci utworzenia sieci punktów stacjonarnych.

BetFan kolejne zakłady wzajemne na rynku

Zakłady bukmacherskie BetFan dołączyły do grona kilkunastu firm legalnie działających na polskim rynku zakładów wzajemnych. Dzięki uzyskaniu licencji mogą oferować zakłady bukmacherskie czy gry losowe za pośrednictwem punktów stacjonarnych i sieci Internet. Prawdopodobnie wybiorą tylko tę drugą opcję.

Dla jasności. Od 2017 roku obowiązuje nowelizacja ustawy hazardowej. Zobligowała ona firmy pragnące oferować mieszkańcom naszego kraju możliwość obstawiania zakładów, do posiadania licencji wydawanej przez Ministerstwo Finansów. Oprócz wspomnianej licencji, każda firma tego typu musi posiadać odpowiednią formę prawną (spółka akcyjna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) oraz potwierdzać tożsamość graczy obstawiających zakłady. Restrykcyjne regulacje wprowadzono, aby wyeliminować szarą strefę w zakładach bukmacherskich i zwiększyć wpływy podatkowe z tej branży.

Zakłady BetFan po uzyskaniu licencji, znalazły w tym elitarnym gronie liczącym już kilkanaście firm. Oprócz „starej wielkiej czwórki” – Star-Typ Sport, Millenium, Fortuna czy Totolotek, konkurują z innymi mniejszymi markami powstałymi w niedawnym czasie. W samym 2018 roku wydano już 4 zezwolenia dla nowych bukmacherów. Rynek zakładów wzajemnych w Polsce wciąż się rozwija i regularnie pojawiają się kolejne spółki z uzyskaną licencją, np. jak opisywany BetFan.

BetFan serwis i płatności.

Zakłady BetFan mają być dostępne za pośrednictwem sieci Internet. Wciąż trwają pracę nad serwisem i nieznana jest jego funkcjonalność czy wygląd. Ponieważ za BetFan stoją doświadczeni ludzie, możemy spodziewać się rozbudowanego systemu płatności w BetFan, który powinien uwzględnić:

 • płatności kartą,
 • tradycyjne przelewy,
 • e-portfele,
 • szybkie płatności internetowe,
 • płatność BLIK,
 • Przelewy24,
 • Skrill,
 • Neteller,
 • PayU,
 • DotPay,
 • Paysafecard,
 • czy może nawet poprzez SMS.

BetFan mobilnie

Absolutnym must-have na rynku bukmacherskim jest oferowanie klientom dostępu do oferty i serwisu przez urządzenia mobilne. Najlepiej sprawdza się tutaj dedykowana aplikacja mobilna. Standardowo aplikacji powinna pozwolić na:

 • dostęp do pełnej oferty zakładów,
 • obstawianie zakładów,
 • możliwość wpłaty i wypłaty środków,
 • dostęp do wyników i wyników live,
 • dostęp do zakładów na żywo,
 • dostęp do gier wirtualnych (o ile takie są w ofercie),
 • informację o aktualnych bonusach,
 • historię kuponów,
 • informacje i edycja konta,
 • zakładka kontakt.

BetFan obecnie nie potwierdził prac nad aplikacją mobilną (ale też nigdzie nie zaprzeczył). Jeżeli BetFan myśli o poważnym wejściu na polski rynek zakładów bukmacherskich, to śmiało można przypuszczać, że wraz z uruchomieniem serwisu pojawi się także apka na systemy Android oraz iOS. BetFan nie powinien ominąć tej kluczowej kwestii w czasach świetności smartfonów. Czasach, gdy mobilnie kupujemy walutę, opłacamy rachunki, czytamy wiadomości, rejestrujemy u lekarza czy właśnie gramy u buka.  Opóźniony start aplikacji tylko spowolni rozwój i rosnące grono klientów.

Oferta BetFan

To co przyciąga graczy to nie tylko bonusy powitalne, freebety i dodatki. Podstawowe i najważniejsze kwestie to:

 • bogata oferta,
 • atrakcyjne kursy,
 • zakłady na żywo,
 • dostęp do rozbudowanych statystyk.

Dalej będą to ciekawe materiały tekstowe i video, czat na żywo, rozbudowane kanały komunikacji i aktywność w mediach społecznościowych. O ile te podstawowe będą dostępne od samego początku, to nad pozostałą częścią BetFan powinien stopniowo pracować, budując swoją markę i rozpoznawalność. Na pewno pierwsze reklamy BetFan zobaczymy na długo przed uruchomieniem serwisu do obstawiania.

BetFan będzie posiadał wszystkie czołowe dyscypliny sportowe, które są przedmiotem obstawiania wyników. W ofercie nowego gracza nie zabraknie piłki nożnej, siatkówki, hokeja, piłki ręcznej, koszykówki, skoków narciarskich, Formuły 1, piłki halowej, e-sportów, sportów walki, sportów zimowych czy wielkich imprez takich jak np. igrzyska olimpijskie.

Oprócz klasycznego typowania na wynik zdarzenia, dostępny będzie szereg podgier na szczegółowe zdarzenia podczas konkretnych spotkań. Zapewne z biegiem czasu liczba podgier będzie się zwiększać. Już teraz czołowe firmy potrafią mieć ponad 200 dodatkowych zakładów na jedno wydarzenie sportowe – np. mecz piłkarski.

Pytanie czy postara się zaskoczyć czymś nowym i nieszablonowym? Niestety z odpowiedzią na to pytanie pozostanie nam poczekać. Jednak jeżeli BetFan zamierza aktywnie walczyć o swoją pozycję na rynku, na pewno postara się o coś ekstra jeżeli chodzi o typowanie spotkań w wybranych dyscyplinach. Niektóre buki mają np. super oferty na ligi amerykańskie czy specjalnie promocje na Ligę Mistrzów. Czym wykaże się BetFan? Zobaczymy.

 

Zakłady BetFan – bonus powitalny dla nowych klientów

Zapewne wszyscy nowi klienci będą mogli spodziewać się bonusu powitalnego, polegającego na pomnożeniu pierwszego wpłaconego depozytu przez gracza, po spełnieniu szeregu wymagań. Najczęściej jest to podwojenie pierwszej wpłaty z maksymalnym ograniczeniem. Zdarzają się jednak bukmacherzy, którzy gotowi są pomnożyć zarówno pierwszy i drugi depozyt, a nawet tacy co oferują potrojenie pierwszego naszego przelewu. Wspomniane wymagania polegają na kilkukrotnym obrocie depozytu lub depozytu + bonusu (najczęściej trzy lub czterokrotnym), z określonym wymaganym kursem ogólnym kuponu (minimum 2,0) i ilością zdarzeń (najczęściej trzech i więcej) o określonych minimalnych kursach.

BetFan na pewno zachowa rynkowe standardy i również zaproponuje swoim klientom bonus powitalny na start. Obecnie tendencja jest taka, że nowi bukmacherzy mają zdecydowanie większe bonusy powitalne niż stare wygi rynku i w tej kategorii należy rozpatrywać przyszłą ofertę BetFan bonus powitalny. Nikogo nie powinna zdziwić promocja potrojenia pierwszego depozytu z mniejszymi niż standardowe wymaganiami.

Kody promocyjne BetFan

W związku z pozycją nowego gracza na rynku na pewno pojawią się kody promocyjne BetFan. Kody są świetnym sposobem na przyciągniecie nowych graczy. Szeroko zakrojony program afiliacyjny powinien szybko przynieść efekty. Pozostaje wierzyć, że wygenerowane kody promocyjne będą zawierały ciekawe i warte uwagi bonusy dla nowych graczy BetFan.

Inne bonusy od BetFan

Jakich kolejnych bonusów można będzie spodziewać się od zakładów bukmacherskich BetFan? Jednym z najpopularniejszych dodatków jest bonus kursowy czy powiększenie wygranej o 14%. Taki dodatek sprawia, że bukmacher pokrywa za gracza wartość jaką teoretycznie zabiera podatek. Jest to ciekawy bonus, zwłaszcza dla osób które dawniej wybierały zagraniczne podmioty oferujące zakłady bez podatku (obecnie gra u nich jest nielegalna). BetFan może być kolejnym bukmacherem z taką ofertą.

Obecnie oprócz bonusu powitalnego, często stosowaną praktyką są darmowe zakłady. Tzw. freebety dołączane są do bonusów powitalnych lub oferowane w związku z różnymi wydarzeniami. Głęboko wierzę, że doczekamy się bardzo atrakcyjnego BetFan Freebet, np. oferowanego na fazę pucharową Ligi Mistrzów.

Program lojalnościowy BetFan

W branży bukmacherskiej najbardziej liczą się stali gracze. Niestety prawdopodobnie BetFan nie zaproponuje na początku swojej działalności ciekawego i rozbudowanego programu lojalnościowego dla stałych bywalców. Póki co, skupi swoją uwagę i środki w celu pozyskania możliwie dużej rzeszy nowych osób. Dopiero po stworzeniu bazy klientów i zbadaniu ich preferencji, będą mogły zostać podjęte kroki w celu budowy programu lojalnościowego. Taki program powinien opierać się na dodatkowych korzyściach dla regularnie obstawiających, okazjonalne freebety czy nawet upominki rzeczowe.

Kiedy wystartuje BetFan?

Licencja zdobyta z końcem października i brak jakichkolwiek szumnych zapowiedzi wielkiego otwarcia każe się domyślać, że serwis 11 legalnego bukmachera w Polsce otworzy się nie wcześniej niż w 2019 roku. Prawdopodobnie będzie to w okolicach wiosny, choć niczego nie można wykluczyć. Wiadomo, że domeną internetową będzie betfan.pl. Znane jest też logo zakładów i adres mailowy do kontaktu. Tylko tyle lub aż tyle.

Pozostałe części naszej serii artykułów na temat legalnych firm bukmacherskich w Polsce

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021