Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Belgijskia komisja chce zaklasyfikować losowe skrzynki w grach jako hazard

Wydawca gier EA spotkał się z kolejną krytyką swojej najnowszej gry Star Wars, Battlefront II.

Wielu graczy jest niezadowolonych z kredytów, które odblokowują kluczowe postacie z Gwiezdnych wojen. W Battlefroncie 2 zmieniono już system progresji, obniżono też ceny zablokowanych herosów, ale to chyba za mało, bo gracze ciągle przypuszczają ataki na ten tytuł. Redaktor serwisu SWTOR Strategies, który postanowił obliczyć, ile czasu zajmie zdobycie wszystkich Gwiezdnych Kart. Na odblokowanie absolutnie wszystkich kart w grze, należy poświęcić jakieś 4500 godzin…lub zakupić skrzynki z kartami i surowcami potrzebnymi do ich ulepszania, któtych koszt wynosi około 2100 dolarów, czyli jakichś 7500 złotych.

Kampania na portalu Reddit przeciwko skrzyniom z łupami
Kampania na portalu Reddit przeciwko skrzyniom z łupami

Dyskusja na temat „zepsucia” Star Wars: Battlefront II nie umknęła EA i studio postanowiło wytłumaczyć, dlaczego przyjęte przez nich rozwiązanie jest najlepsze z możliwych – zapominając przy tym wspomnieć nawet słowa o mikrotransakcjach. Gracze poczuli się nieusatysfakcjonowani i postanowili pokazać, jak bardzo:

foto: zrzut ekranu

W ciągu jednego dnia użytkownicy Reddita ocenili negatywnie post EA ponad 600 000 razy, co pachnie rekordem świata

 

Skrzynie to wirtualne pudełka zakupione w grze i zawierające tajemnicze bonusy (karty) Krytycy wprowadzanych do gier  takich skrzynek twierdzą, że promują hazard, ponieważ zawartość pudełek ujawnia się dopiero po otrzymaniu płatności, a niektóre są bardziej przydatne i wartościowe niż inne.

Według VTM News, Belgijska Komisja do spraw Gier – która reguluje cały hazard w Belgii – obecnie bada, czy skrzynki w grze powinny być klasyfikowane jako hazard. Peter Naessens, dyrektor  belgijskiej komisji stwierdził, że jeśli twoja zdolność do odniesienia sukcesu zależy od losowych wyników – w tym przypadku od zawartości skrzynek z kartami – to wtedy komisja będzie musiała uznać taką za grę losową.

Peter Naessens

„Jeśli jest to gra losowa”, mówi Naessens, „wprowadzenie jej do sprzedaży nie jest możliwe bez zezwolenia belgijskiej Komisji Gier i Hazardu”.

Zakładając, że Komisja stwierdzi, że system skrzynek jest rzeczywiście grą losową, EA byłaby potencjalnie zmuszona zapłacić grzywnę w wysokości etek tysięcy euro lub zostać zmuszona do usunięcia gry z półek sklepowych.

źródło: nieuws.vtm.be  pcgamesn.com, bbc.com, gry-online.pl, antyradio.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021