Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

„Nie bądź pionkiem w grze!” Ekstraklasa liderem projektu „Against Match Fixing”

Nie bądź pionkiem w grze Against Match Fixing

– W całej Europie zjawisko ustawiania meczów nie zostało jeszcze nigdy tak dokładnie zbadane.

Czy osoby mogące angażować się w tego typu procedery są szantażowane, zastraszane? Czy otrzymują w zamian środki finansowe lub „wymieniają” się korzystnymi wynikami w meczach? Czy udział w ustawianiu spotkań może wynikać ze złych intencji piłkarzy i innych osób, czy też obawiają się braku akceptacji w zespole? Na te i inne pytania mają odpowiedzieć uczestnicy ankiet. Celem jest dogłębne poznanie procederu, zagrożeń z nim związanych i wypracowanie sposobów walki z nim. Match-fixing obejmuje bowiem każde działanie lub zaniechanie, które prowadzi do niezgodnego z duchem sportu wpływania na wynikpowiedział prezes Fundacji Ekstraklasy Marcin Stefański.

Ekstraklasa S.A. oraz Fundacja Ekstraklasy inaugurują projekt edukacyjny skierowany do środowiska piłkarskiego. Jego celem jest zapobieganie problemowi ustawiania meczów i zapewnienie uczciwości rozgrywek.

Nie bądź pionkiem w grze Ekstraklasa liderem projektu Against Match Fixing

Rozpoczynając projekt „Against Match Fixing”, Fundacja Ekstraklasy kontynuuje działania rozpoczęte w 2013 roku wspólnie z partnerami. W ramach programu „Nie bądź pionkiem w grze!” prowadzone są szkolenia, którymi rocznie objętych jest ok. 1,5 tysiąca młodych piłkarzy.

Ekstraklasa od dawna angażuje się w działania na rzecz „czystości” sportu. Byliśmy partnerem projektu realizowanego wspólnie z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PZPN-em. W jego ramach tylko w ostatnim roku ponad 800 młodych piłkarzy z klubów Ekstraklasy, w wieku od 15 do 18 lat, wzięło udział w szkoleniach poświęconych profilaktyce antykorupcyjnej. W ubiegłym roku znaleźliśmy grupę partnerów – zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wspólnie wypracowaliśmy ideę nowego projektu – o znacznie szerszym zasięgu. Głównym celem jest uświadomienie młodym ludziom zaczynającym swoją przygodę z dorosłą piłką, jakie ryzyko wiążę się ze zjawiskiem „match-fixingu”. Wszystko po to, by w polskim futbolu tego typu zjawiska nigdy się nie pojawiłypowiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

Czytaj więcej na stronie ekstraklasa.org

 

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021