Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Aplikacje hazardowe w Google Play jednak nie dla Polaków?

W 2013 roku Google usunęło ze sklepu Play wszystkie aplikacje hazardowe, które pozwalały obstawiać prawdziwe pieniądze.

Oficjalnym powodem były trudności w weryfikowaniu wieku użytkowników oraz dopilnowaniu przestrzegania regulacji prawnych obowiązujących na poszczególnych rynkach.

Cztery lata później hazard wraca do Google Play – przynajmniej tam, gdzie jest to możliwe.

Zakaz aplikacji hazardowych zostać ma wycofany już w sierpniu. Operatorzy internetowych kasyn i bukmacherzy będą znów mogli zgłaszać do Google Play swoje aplikacje. Towarzyszyć im jednak musi pełna dokumentacja, wraz z licencjami zezwalającymi na działanie w państwach docelowych. Google chce zapewnić, że wszystko będzie odbywało się w zgodzie z prawem.

Prawdopodobnie wymagane będzie też umieszczenie w aplikacjach systemu weryfikacji wieku użytkowników oraz komunikatów wzywających do odpowiedzialnego grania – taki wymóg stawiano aplikacjom przed wprowadzeniem zakazu z 2013.

Rejestr Domen Hazardowych Niezgodnych z Ustawą obejmie też aplikacje hazardowe w Google Play ?

Nie sądźcie jednak, że wchodząc z polskich adresów IP zobaczycie takie hazardowe aplikacje w Google Play. Firma z Mountain View będzie brała geoblokady na poważnie. Początkowo dostęp do tej formy rozrywki dostaną tylko użytkownicy z Irlandii, Wielkiej Brytanii i Francji. Z czasem może zostać to rozszerzone na inne jurysdykcje, w których hazard online jest legalny.

Nie zmienia to jednak faktu, że otwarcie sklepu Play na hazardowe aplikacje wpłynie korzystnie na ich jakość. Do tej pory aplikacje w postaci plików .apk były dostępne tylko na stronach internetowych kasyn i bukmacherów. Widać było, że ze względu na niewielką liczbę możliwych do pozyskania użytkowników traktowane są one po macoszemu – pierwsze skrzypce odgrywają aplikacje webowe.

Umasowienie dostępu sprawi, że organizatorom hazardowej rozrywki będzie się opłacało w aplikacje takie zainwestować, a kto będzie chciał, ten z nich skorzysta. Nawet jeśli w swoim kraju władze mu tego zakazały.

źródło:  dobreprogramy.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021