Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Apel klubów III ligi do Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

Apel do Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka poparło już dziesięć kolejnych klubów III ligi grupy 4. Czekamy na kolejne potwierdzenia swoich stanowisk od pozostałych klubów. Oto treść wystosowanego apelu:

W związku z doniesieniami medialnymi o możliwym zakończeniu sezonu w dniu 12 maja 2020 roku, Klub Sportowy Wisła Puławy zwraca się z apelem do Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej o niepodejmowanie pochopnej decyzji, która skutkuje brakiem możliwości rozgrywania meczów ligowych aż do końca sierpnia br. Dodatkowo wyrażamy gotowość do wznowienia rozgrywek w najbliższym możliwym terminie, jeśli poprawi się sytuacja epidemiczna, zgodnie z ewentualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów.

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, że rozważana jest możliwość zakończenia rozgrywek III ligi bez rozgrywania kolejnych meczów, zwracamy się z apelem o wstrzymanie się od takiej decyzji.
Jako kluby, których drużyny występują na tym poziomie rozgrywkowym deklarujemy, że jeśli zmieni się rzeczywistość związana z epidemią koronawirusa w sposób pozytywny, a zapowiedzi płynące ze strony rządu wskazują na to, że jest to prawdopodobne, deklarujemy wolę dokończenia rozgrywek.

W przypadku zakończenia sezonu w III lidze w tym momencie, nowy sezon będzie można rozpocząć na przełomie sierpnia i września, ponieważ rozgrywki II ligi planowane są do końca lipca, a między sezonami muszą być minimum 3-4 tygodnie przerwy. Gdy tak się stanie, nasze kluby w ciągu 9 miesięcy będą miały rozegrany 1 mecz mistrzowski (!). Rodzi to dla nas wiele komplikacji. Przede wszystkim grozi to wieloma konsekwencjami finansowymi. Duża część klubów sygnalizuje brak możliwości rozliczenia dotacji celowych otrzymanych od samorządów, które prawdopodobnie będą musiały zwrócić w przypadku zakończenia sezonu. Dotacje w znakomitej większości uzależnione są od rozgrywania meczów ligowych.

Zakończenie rozgrywek powoduje także brak możliwości realizacji świadczeń marketingowych wobec sponsorów, co skutkuje wypowiadaniem klubom umów sponsorskich. Ponadto zdecydowana większość zawodników na tym szczeblu rozgrywkowym utrzymuje się z gry w piłkę i nie pracuje w innych miejscach. Często związani są z klubami kontraktami, których zapisy obowiązują także w czasie przerwy w rozgrywkach aż do rozpoczęcia kolejnego sezonu, czyli przez kilka miesięcy, w których zawodnicy nie rozgrywają żadnych spotkań.

W obiegowej opinii III liga jest nieformalną granicą między piłką amatorską, a profesjonalną. Jednak z faktu, że HI liga jest praktycznie w polni profesjonalna, więc dotykają ją te same problemy, co zespoły z lig wyższych, zdają sobie przecież sprawę także działacze sportowi. Nie bez przyczyny pojawił się pomysł, by prowadzeniem tego poziomu zajął się PZPN.

Wszyscy wiemy, że to na boiskach III ligi do niedawna biegali młodzi zawodnicy: Bartosz Slisz, Radosław Majecki, którzy stali się bohaterami milionowych transferów lub Michał Karbownik, który prawdopodobnie takim bohaterem stanie się za chwilę. Jednak aktualnie zawodnicy z tego poziomu rozgrywkowego są praktycznie rok bez gry, na czym potencjalnie tracą wszyscy. Nie bez znaczenia jest dla nas także fakt, że nikt nie konsultuje z klubami tak istotnych decyzji, od których w zdecydowanej większości zależy nasze być albo nie być.

Apelujemy więc o roztropność w podejmowaniu decyzji, które zaważą na naszej przyszłości. Od kilku dni zostaly częściowo zdjęte obostrzenia związane z epidemią Covid-19. Zapowiadane są na najbliższe tygodnie kolejne etapy zdejmowania ograniczeń, w tym przywrócona ma być możliwość organizacji wydarzeń sportowych do 50 osób – w otwartej przestrzeni, bez udzialu publiczności. Wstępnie mowa jest o zdjęciu tych restrykcji 18 maja Część klubów już wznowiła treningi, które odbywają się zgodnie z zasadami zawartymi w rozporządzeniu Rady Ministrów, czyli trenuje po 6 zawodników z trenerem.

Prosimy zatem o niepodejmowanie pochopnej decyzji o zakończeniu sezonu w III lidze i wyznaczenie terminu wznowienia rozgrywek. Jeśli jeszcze dziś, nie jest możliwe wyznaczenie takiego terminu, apelujemy o wstrzymanie się z ostatecznymi decyzjami do czasu ogłoszenia przez Prezesa Rady Ministrów terminu trzeciego etapu zdjęcia restrykcji związanych z koronawirusem. Jeśli okaże się, że ze względu na epidemię, nie będzie możliwości organizacji wydarzeń sportowych do 50 osób, bez udziału publiczności w akceptowalnym przez PZPN terminie, wówczas będzie jeszcze czas na zdecydowanie o zakończeniu rozgrywek. Dziś w naszej opinii jest na to zdecydowanie za wcześnie.

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021