Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Apel klubów III ligi do Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka

Apel do Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka poparło już dziesięć kolejnych klubów III ligi grupy 4. Czekamy na kolejne potwierdzenia swoich stanowisk od pozostałych klubów. Oto treść wystosowanego apelu:

W związku z doniesieniami medialnymi o możliwym zakończeniu sezonu w dniu 12 maja 2020 roku, Klub Sportowy Wisła Puławy zwraca się z apelem do Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej o niepodejmowanie pochopnej decyzji, która skutkuje brakiem możliwości rozgrywania meczów ligowych aż do końca sierpnia br. Dodatkowo wyrażamy gotowość do wznowienia rozgrywek w najbliższym możliwym terminie, jeśli poprawi się sytuacja epidemiczna, zgodnie z ewentualnym Rozporządzeniem Rady Ministrów.

W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, że rozważana jest możliwość zakończenia rozgrywek III ligi bez rozgrywania kolejnych meczów, zwracamy się z apelem o wstrzymanie się od takiej decyzji.
Jako kluby, których drużyny występują na tym poziomie rozgrywkowym deklarujemy, że jeśli zmieni się rzeczywistość związana z epidemią koronawirusa w sposób pozytywny, a zapowiedzi płynące ze strony rządu wskazują na to, że jest to prawdopodobne, deklarujemy wolę dokończenia rozgrywek.

W przypadku zakończenia sezonu w III lidze w tym momencie, nowy sezon będzie można rozpocząć na przełomie sierpnia i września, ponieważ rozgrywki II ligi planowane są do końca lipca, a między sezonami muszą być minimum 3-4 tygodnie przerwy. Gdy tak się stanie, nasze kluby w ciągu 9 miesięcy będą miały rozegrany 1 mecz mistrzowski (!). Rodzi to dla nas wiele komplikacji. Przede wszystkim grozi to wieloma konsekwencjami finansowymi. Duża część klubów sygnalizuje brak możliwości rozliczenia dotacji celowych otrzymanych od samorządów, które prawdopodobnie będą musiały zwrócić w przypadku zakończenia sezonu. Dotacje w znakomitej większości uzależnione są od rozgrywania meczów ligowych.

Zakończenie rozgrywek powoduje także brak możliwości realizacji świadczeń marketingowych wobec sponsorów, co skutkuje wypowiadaniem klubom umów sponsorskich. Ponadto zdecydowana większość zawodników na tym szczeblu rozgrywkowym utrzymuje się z gry w piłkę i nie pracuje w innych miejscach. Często związani są z klubami kontraktami, których zapisy obowiązują także w czasie przerwy w rozgrywkach aż do rozpoczęcia kolejnego sezonu, czyli przez kilka miesięcy, w których zawodnicy nie rozgrywają żadnych spotkań.

W obiegowej opinii III liga jest nieformalną granicą między piłką amatorską, a profesjonalną. Jednak z faktu, że HI liga jest praktycznie w polni profesjonalna, więc dotykają ją te same problemy, co zespoły z lig wyższych, zdają sobie przecież sprawę także działacze sportowi. Nie bez przyczyny pojawił się pomysł, by prowadzeniem tego poziomu zajął się PZPN.

Wszyscy wiemy, że to na boiskach III ligi do niedawna biegali młodzi zawodnicy: Bartosz Slisz, Radosław Majecki, którzy stali się bohaterami milionowych transferów lub Michał Karbownik, który prawdopodobnie takim bohaterem stanie się za chwilę. Jednak aktualnie zawodnicy z tego poziomu rozgrywkowego są praktycznie rok bez gry, na czym potencjalnie tracą wszyscy. Nie bez znaczenia jest dla nas także fakt, że nikt nie konsultuje z klubami tak istotnych decyzji, od których w zdecydowanej większości zależy nasze być albo nie być.

Apelujemy więc o roztropność w podejmowaniu decyzji, które zaważą na naszej przyszłości. Od kilku dni zostaly częściowo zdjęte obostrzenia związane z epidemią Covid-19. Zapowiadane są na najbliższe tygodnie kolejne etapy zdejmowania ograniczeń, w tym przywrócona ma być możliwość organizacji wydarzeń sportowych do 50 osób – w otwartej przestrzeni, bez udzialu publiczności. Wstępnie mowa jest o zdjęciu tych restrykcji 18 maja Część klubów już wznowiła treningi, które odbywają się zgodnie z zasadami zawartymi w rozporządzeniu Rady Ministrów, czyli trenuje po 6 zawodników z trenerem.

Prosimy zatem o niepodejmowanie pochopnej decyzji o zakończeniu sezonu w III lidze i wyznaczenie terminu wznowienia rozgrywek. Jeśli jeszcze dziś, nie jest możliwe wyznaczenie takiego terminu, apelujemy o wstrzymanie się z ostatecznymi decyzjami do czasu ogłoszenia przez Prezesa Rady Ministrów terminu trzeciego etapu zdjęcia restrykcji związanych z koronawirusem. Jeśli okaże się, że ze względu na epidemię, nie będzie możliwości organizacji wydarzeń sportowych do 50 osób, bez udziału publiczności w akceptowalnym przez PZPN terminie, wówczas będzie jeszcze czas na zdecydowanie o zakończeniu rozgrywek. Dziś w naszej opinii jest na to zdecydowanie za wcześnie.


Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin Telefon zaufania dla osób uzależnionych behawioralnie (w tym od hazardu): 801 889 880(czynny codziennie w godz. 17-22) Serwis LegalnyBukmacher.com,przeznaczony jest TYLKO dla osób które skończyły 18 lat. Prezentujemy na swoich łamach tylko te zakłady bukmacherskie, które posiadają zezwolenie do urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów.
  • Totolotek zezwolenie Ministerstwa Finansów AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485;
  • Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565;
  • LV Bet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK;
  • Milenium zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/17-7/ARP/BMB/2011/BMI9-10599;
  • eToto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17;
  • forBET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.10.2016;
  • STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12;
  • SuperBet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.4.2017;
  • TOTALbet zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.12.2017;
  • PZBuk zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
  • Betclic zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.26.2017;
  • BetFan zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
  • Ewinner zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.29.2017
  • Typiko zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.30.2017
  • Traf ZW zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.3.2018
  • Polski Bukmacher zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.28.2017
  • Noblebet licencja nr PS4.6831.28.2017
Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem Korzystając z serwisu Legalny Bukmacher godzisz się na otrzymywanie materiałów marketingowych, które są jego integralną częścią. Nieodłącznym elementem portalu Legalny Bukmacher są np. banery reklamowe, na których możemy promować swoje usługi i produkty oraz usługi i produkty podmiotów z nami współpracującymi. Materiały promocyjne możemy przesyłać naszym Subskrybentom także w ramach newslettera. Możesz być pewny, że nie będziemy nadużywać tej możliwości starając się udostępniać tylko takie informacje, których możesz od nas oczekiwać.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x