Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Afera hazardowa

Skutki polityczne afery

W związku z publikacją prasową 1 października 2009 Zbigniew Chlebowski został zawieszony w pełnieniu funkcji przewodniczącego klubu parlamentarnego , a 5 października Mirosław Drzewiecki podał się do dymisji .

7 października 2009 w związku z aferą hazardową do dyspozycji premiera oddali się ]:

  • wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna,
  • minister sprawiedliwości Andrzej Czuma,
  • sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Adam Szejnfeld,
  • rzecznik prasowy rządu Paweł Graś ,
  • sekretarz stanu w KPRM Rafał Grupiński,
  • sekretarz stanu w KPRM Sławomir Nowak.

Premier Donald Tusk odwołał również ze stanowiska szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Skutkiem afery było również uchwalenie w przyspieszonym tempie ustawy hazardowej .

zbynio-miro-rysiu

Afera hazardowa – wydarzenia związane z ujawnieniem lobbingu politycznego w trakcie prac nad nowelizacją ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach i zakładach wzajemnych . Aferę ujawniono 1 października 2009 po opublikowaniu przez „Rzeczpospolitą” artykułu Cezarego Gmyza  i zawartych w nim stenogramów nagrań rozmów szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Zbigniewa Chlebowskiego z biznesmenem z branży hazardowej Ryszardem Sobiesiakiem, które prawdopodobnie zostały uzyskane z Centralnego Biura Antykorupcyjnego . W rozmowach uczestniczyli też m.in. lobbysta Jan Kosek i znajomi Chlebowskiego, pośredniczący w umawianiu spotkań. Według stenogramów Sobiesiak twierdził, że w tej sprawie rozmawiał również z ministrem sportu i turystyki Mirosławem Drzewieckim. 7 kwietnia 2011 roku zostało wydane i podpisane postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie afery hazardowej .

 

Więcej na temat:  pl.wikipedia.org

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021