Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

Afera hazardowa w rumuńskiej siatkówce

volleyball - siatkówka

Andrei Ursache, niemal nikomu nieznany libero drugoligowej ekipy z Rumunii, może pociągnąć za sobą na dno dziesiątki graczy, trenerów i działaczy. Wszystko przez jedną facebookową stronę.

Histora opisywana przez rumuńską Gazetę Sporturilor zaczyna się 4 stycznia tego roku. Rumuńska Arkada Galati przegrała pierwsze starcie z Vojvodiną Novi Sad w Pucharze Challenge 0:3, choć była wyraźnym faworytem rywalizacji. Dwa tygodnie później przed rewanżowym meczem supervisor z ramienia CEV poinformował przedstawicieli Arkadi, że dwóch jej graczy jest podejrzanych o próbę „ustawienia” wyniku pierwszego spotkania, ale nie podał nazwisk. Zespół Galati wygrał rewanż z Vojvodiną 3:2, ale nie awansował dalej. To, co najciekawsze, wydarzyło się dziesięć miesięcy później.

Było ich trzech

Gdyby nie informacja z FIVB, do której dotarli rumuńscy dziennikarze, prawdopodobnie nikt nie wiedziałby o całej sprawie, a tamtejsza federacja siatkarska (FRV) dalej tuszowałaby niewygodne fakty. A oto one: światowa konfederacja dzięki specjalnemu oprogramowaniu wykryła, że na portalu Betfair postawiono łącznie prawie dziesięć tysięcy euro na porażkę Arkadii w pierwszym meczu z Vojvodiną.

volleyball siatkówka

Mało tego, od razu wykryto, kto to zrobił: Alexandru Muscina i Alexandru Cersemba, byli gracze drużyny z Galati i ich wspólny znajomy Andrei Ursache, libero drugoligowego Piatra-Neamt. We wspomnianym spotkaniu zagrał tylko Cersemba, ale on i Muscina dobrze wiedzieli, że Arkada będzie osłabiona brakiem trenera i ważnych graczy, dlatego zasugerowali Ursache, by postawił pieniądze na Vojvodinę.

Dostaliśmy pismo od FIVB miesiąc temu pismo, że ci siatkarze zostali czasowo zawieszeni za nielegalny wpływ na wynik spotkania – poinformował prezes FRV Gheorghe Visan.

FIVB karze zawodników bawiących się w taką bukmacherkę surowo, bo pięcioletnim zakazem profesjonalnej gry i karą od 50 do 150 tysięcy euro. W praktyce oznacza to koniec sportowej kariery dla całej trójki siatkarzy. Żadnego z nich nie stać na spłacenie takiej kwoty, a mogą się od niej uwolnić tylko przez porzucenie siatkówki.

Całość czytaj na: sportowefakty.wp.pl

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021