Legalny Bukmacher

zakłady bukmacherskie – Promocje i Kody

88% Polaków za ochroną legalnie działających firm bukmacherskich

Państwo polskie powinno chronić legalnie działające przedsiębiorstwa bukmacherskie przed konkurencją firm działających nielegalnie, uważa 88% Polaków, w tym połowa respondentów (50%) zdecydowanie popiera ten pomysł, wynika z badania TNS Polska, poinformowało Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich.

 

„Wyniki przeprowadzonego przez nas badania dotyczącego stosunku Polaków do firm działających poza prawem są jednoznaczne. Polacy są przekonani, że firmy działające legalnie i uczciwie płacące podatki powinny być chronione przez organy państwa przed nielegalną konkurencją” – powiedziała Urszula Krassowska z TNS Polska, cytowana w komunikacie.

Z tezą, że państwo polskie powinno chronić legalnie działające firmy przed konkurencją firm działających nielegalnie nie zgadza się 12% respondentów, z czego 8% raczej nie zgadza się z tym, a 4% zdecydowanie nie zgadza się z tym, podano również.

„Zagraniczne podmioty oferujące zakłady wzajemne online stanowią nieuczciwą konkurencję wobec licencjonowanych firm. Od wielu lat branża bukmacherska w Polsce apeluje o reakcję ustawodawcy w tym zakresie. Szczególnie, że poszkodowane są nie tylko polskie, uczciwie przedsiębiorstwa, ale także budżet państwa i rodzimy sport” – powiedziała prezes Stowarzyszenia Marta Kostka, również cytowana w komunikacie.

Blisko 91% rynku zakładów wzajemnych w Polsce należy do podmiotów działających nielegalnie, podano również, powołując się na dane raportu United Nations Global Compact pt. „Przeciwdziałanie szarej strefie w Polsce”.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 26-31 sierpnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próba 1 000 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Badanie zostało wykonane techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo CAPI.

Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich reprezentuje interesy podmiotów gospodarczych urządzających zakłady bukmacherskie w oparciu o zezwolenia udzielone przez Ministra Finansów. Zostało utworzone w 2009 przez operatorów działających w segmencie zakładów wzajemnych w Polsce.

 

źródło: TNS Polska

About Post Author

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2021